کد خبر : 11579
تاریخ : 1400/6/11
گروه خبری : اجتماعی، اقتصادی

افتتاح ۴ باب کتابخانه عمومی در همدان/ راه‌اندازی مرکز مطالعات کتاب و کتابخوانی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از افتتاح چهار پروژه ساخت و توسعه کتابخانه‌های عمومی در سطح استان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از عاطفه زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه چهار پروژه ساخت و توسعه کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت هفته دولت افتتاح خواهد شد اظهار کرد: پروژه توسعه کتابخانه عمومی شهیدمطهری و احداث کتابخانه مهر ماماهان از مصوبات سفر دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور به استان همدان بود که به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه کتابخانه عمومی شهیدمطهری شامل بخش‌ مخزن، سالن مطالعه، کودک، مرجع، سالن آمفی‌تئاتر، کافی‌نت ونشریات است افزود: زیربنای اولیه این کتابخانه ۴۲۲ متر مربع بوده که در طرح توسعه ۲۵۰ متر مربع به آن اضافه و در مجموع به ۶۷۲ متر مربع افزایش یافته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به ساخت کتابخانه عمومی برکت مهر ماماهان شهرستان فامنین گفت: این کتابخانه در زیربنای ۲۸۰ متر مربع و با ۴ هزار جلد منبع افتتاح می‌شود.

وی در ادامه به پروژه بازسازی کتابخانه عمومی آیت‌الله بهاری شهرستان بهار پرداخت و یادآور شد: این کتابخانه در زیربنای ۸۰۰ متری در بخش‌های مختلف با ۱۱ هزار جلد منبع در دستور افتتاح‌ این هفته قرار دارد.

زارعی ساخت کتابخانه عمومی برکت سردار شهیدحبیب مظاهری در شهرستان همدان را از دیگر پروژه‌های هفته دولت دانست و افزود:  این پروژه با زیربنای یک‌هزار و ۴۰۸ متر مربع و بیش از ۱۵ هزار منبع افتتاح و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: مرکز مطالعات کتاب و کتابخوان استان همدان نیز در شهر مریانج به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ 

  لینک
http://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11579