کد خبر : 12012
تاریخ : 1400/9/1
گروه خبری : سیاسی

رئیس اداره صنعت، معدن تجارت بهار:

عامل توزیع گوشت قرمز ارزان قیمت در شهرستان بهار وجود ندارد

رئیس اداره صنعت، معدن تجارت شهرستان بهار گفت: فعلاً با توجه به نبود استقبال عاملان فروش گوشت ارزان قیمت، توزیع این گوشت در شهرستان بهار وجود ندارد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری مهر، علی حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تهیه و توزیع این گوشت زیر نظر جهاد کشاورزی است و دامپزشکی نیز ناظر بر آن است و ما فقط نقش نظارتی داریم و در همین راستا اقدام به جلساتی با اتحادیه و قصابانی داشته‌ایم و با توجه به سابقه مصرف کنندگان مردم بهار استقبال زیادی از این گوشت‌ها نشده است.

وی تصریح کرد: لازم به ذکر است که گوشت‌های ارزان قیمت که چند روزی است عرضه می‌شوند، گوشت میش هستند و هر چقدر سن گوسفند زنده بیشتر باشد گوشت آن سفت و دیرپز می‌شود و قوچ و میش هم از این قاعده مستثنی نیست.

رئیس اداره صنعت، معدن تجارت شهرستان بهار افزود: از زمان شروع توزیع این گوشت‌های ارزان قیمت اطلاع رسانی شده برای توزیع اما تاکنون استقبالی از این گوشت‌ها توسط (مصرف کنندگان و عاملان تأیید شده فروش دامپزشکی) نشده و در صورت سفارش و توزیع این گوشت‌ها به قصابی‌ها، استقبالی برای خرید نخواهند داشت و سفارش دهندگان متحمل ضرر می‌شوند.

لازم به ذکر است با توجه به گرانی گوشت قرمز و کاهش قدرت خرید اقشار متوسط و کم درآمد جامعه کم کم این کالای اساسی از سبد غذایی بسیاری از خانواده‌ها حذف شده است و از هفته گذشته توزیع لاشه گوسفندی با نرخ کیلویی ۷۵ هزار تومان در بازار همدان شروع شده که استقبال و خرید مردم را به دنبال داشته است اما با توجه به اینکه توزیع گوشت ارزان قیمت در شهر بهار دیده نمی‌شود.

 

انتهای پیام/ص

  لینک
http://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/12012