کد خبر : 12021
تاریخ : 1400/9/6
گروه خبری : سیاسی

امام جمعه شهر بهار:

در زمان غیبت باید گوش به فرمان رهبرمان باشیم

نماز جمعه این هفته شهر بهار به امامت حجت الاسلام محمدعلی ارزنده برپا شد.

به گزارش نشاط شهر، امام جمعه شهربهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار به چگونگی اصلاح دنیا و آخرت اشاره کرد و گفت: بین خدا وخود اصلاح کنید، کسی که از درون و جان واعظی دارد خداوند نظرش را بر او عطا می‌کند و در همه حال مواظبت می‌کند تا دچار خطایی نشود و اورا هدایت می‌کند.

 

امام جمعه بهار همچنین اظهار کرد: در اعتقادات ما در قرآن کریم وقتی در محضر خداوند و این روایات‌ قرار میگیریم به ما دستور دادند تا به شخصی که عالم و فقیه و آگاه است و کسی که بر خلاف نفس عمل می‌کند و مورد نظر خداوند است مراجعه کنیم بلکه در زمان غیبت گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

 

حجت الاسلام ارزنده افزود: در روایت با این توان واقتدار در مقابل مقام معظم رهبری با خدا معامله کرده و خدا هم این انقلاب و این کشور را به جلو انداخته و گوش به فرمان این ولی امیرمسلمین باشیم و در روایت  عامل قرآن و آیه است.

 

وی اذعان داشت: اگر بخواهیم در زمان غیبت در مسیر هدایت قرار بگیریم، لازم است که  پشت سر رهبر حرکت کنیم و به معنای واقعی عالمانه و آگاهانه از ایشان تبعیت کنیم بلکه شناخت کافی به مقام ایشان داشته باشیم و در مقابل دشمنان از ایشان حمایت کنیم.

 

 وی همچنین به سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت هفته بسیج اشاره کرد که  فرموده بودند، قدرشناس جایگاه خود باشید و ادامه داد:  بسیجیان عزیز بدانید که با همت در راه خدا، درست اندیشی و اعتماد و توکل به خدا میتوانید در همه مسائل مهم کشور و این ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید.

 

وی ادامه داد: در این پیام در حقیقت چند نکته وجود دارد اول اینکه ایشان همه ملت را بسیجی دانسته دوم اشاره به قدر شناسی به این جایگاه دارند و سوم به شاخص بودن بسیجی از جمله آگاهانه، عمل عالمانه، توکل و اعتماد بر خدا اشاره دارند و باید همه خود بر حفظ فرهنگ عمومی بسیجی برسند و در این راه تلاش کنند.

 

حجت الاسلام ارزنده هفته بسیج را به مردم از جمله نیروهای نظامی، ارتشی و ماموران اطلاعاتی بسیجیان گمنام که مشغول به ارائه خدمت به کشور هستند و همچنین به دانش آموزان، طلبه های حوزه علمیه ،دانش جویان و در راس به فرمانده معظم کل قوا و امام راحل بنیان گذار جمهوری اسلامی تبریک گفتند.

 

فاطمه بدرلو

 

انتهای پیام/ص

  لینک
http://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/12021