کد خبر : 12711
تاریخ : 1401/5/15
گروه خبری : سیاسی

همزمان با اولین جمعه ماه محرم برگزار شد:

برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در شهرستان بهار

حجت‌الاسلام کرمی: ما باید شیوه مدیریت بحران مشکلات خود را از زندگی اهل بیت علیه السلام و خصوصا حضرت زینب (س) الگو بگیریم.

 


به گزارش نشاط شهر، در اولین جمعه ماه محرم همایش پرشکوه شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهار، مادران انقلابی و نوزادان شیرخواره به همت ستاد مردمی محرم شهرستان، در مصلی امام خمینی "ره" شهر بهار برگزار شد.

همایش شیرخوارگان با سخنرانی های حجت‌الاسلام کرمی و گفتمان فاطمه مسگریان و با مداحی حسین محمدی و دکلمه خوانی کودکان و قرائت میثاق نامه که عهدی است با امام زمان(عج)برای سربازان درگهواره ۶ماهه، از جمله برنامه های این مراسم بود .

نهضت قروه ای مسئول ستاد مردمی محرم بانوان شهرستان بهار با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در رابطه با جهاد فرزند آوری عنوان کرد : همزمان با اولین جمعه ماه پر برکت محرم حدود ۵۰ دست لباس کودک، ۲۰۰ سربند و روسری به همت موسسه خیریه مهر فرشته ها و ستاد مردمی محرم شهرستان با هدف افزایش شیعیان حضرت امیرالمؤمنین(ع) برای سربازان نوزاد در گهواره در مصلی امام خمینی شهرستان بهار توزیع گردید .

در ادامه حجت‌الاسلام کرمی اظهار کرد : در سال ۱۳۸۲ حرکت بسیار خوبي در جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد که بر پایه جهانی شیرخوارگان حسینی بود و در حال حاضر در کشور همسایه مجمعی به نام علی اصغر شناسی تشکیل دادند که چطور با این پدیده جهانی به مصر مقابله کنند و همین یعنی دشمنان ما اثرات همین مراسمات را به خوبی درک کردند.

وی افزود : حضرت علی اصغر (ع) شش ماهه سند مظلومیت حضرت سیدالشهدا است زیرا همه به آن آگاهیم که تنها جسدی که خود سیدالشهدا دفن کرد و تنها شهیدی که بغل پدرش جان داد حضرت علي اصغر (ع) بود .

وی ادامه داد: در هفتمین روز ماه محرم که متعلق به حضرت علی اصغر می باشد الحمدالله توفیق حضور در این مراسم را پیدا کردیم و فرزند نوزاد خود را نذر امام زمان "عج " و اهل بیت حضرت علی اصغر بکنیم.

حجت‌الاسلام کرمی به شیوه مدیریت بحران زندگی حضرت زینب(س) پرداخت و اذعان داشت: گاهی در زندگی ما ممکن مشکلاتی  از جمله: اقتصادی، سیاسی، تربیتی پیش بیاید و باید شیوه مدیریت بحران حضرت‌ زینب (س) که  خدا محوری و قرآن محوری بود را در  اصول مدیریت بحران به کار بگیریم.

حجت‌الاسلام کرمی اظهار داشت : ما باید شیوه مدیریت بحران مشکلات خود را از زندگی اهل بیت علیه السلام و خصوصا حضرت زینب (س) الگو بگیریم.

فاطمه بدرلو

انتهای پیام/ص

  لینک
http://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/12711