سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان گفت: آتش نشانان همدان سه نفر را که در حال حفر چاه در عمق ۴۰ متری گرفتار شده بودند، نجات دادند.

شناسه خبر: 11683

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا ، «سید صادق پورسینا» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت ۱۸ و ۲۱ دقیقه چهارشنبه ۲۴ شهریور سامانه ۱۲۵ همدان با دریافت خبری مبنی بر گرفتار شدن یک مقنی درون چاه ۲ اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکز و بهشت را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه آتش نشانان به سرعت در محل حادثه واقع در شهرک صنعتی الوند اعزام شدند افزود: ۲ نفر به علت سقوط سطل محتوی خاک و سنگ روی سرشان در چاه مصدوم شده بودند و فرد سوم نیز برای نجات آنان وارد چاه شده بود که هر سه در عمق ۴۰ متری گرفتار شده اند.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان ادامه داد: با مشاهده شرایط صحنه آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات را آغاز کرده و در ابتدا با استفاده از تجهیزات تخصصی یکی از افراد گرفتار شده را  از چاه خارج کردند.

پورسینا افزود: آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی وارد چاه شدند و با شیوه های تخصصی امداد و نجات ۲ نفر دیگر را که مصدوم و دچار افت هشیاری و ناتوانی حرکتی شده بودند در کمترین زمان از چاه خارج کردند.

به گفته وی پس از خارج کردن مصدومان و تحویل آنان به عوامل اورژانس، آتش نشانان برای ادامه خدمت به ایستگاه مبدا باز گشتند.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان خاطرنشان کرد: این عملیات با نظارت میدانی و همراهی سرپرست سازمان و رییس ایستگاه مرکز انجام گرفت.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان دارای ۱۰ ایستگاه عملیاتی فعال با ۲۰۱ نیروی عملیاتی و اداری است که به صورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری، آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

 

 

انتهای پیام/ص

 
 

ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
حوادث