شهرستان بهار

سردار طلایی نیک :

در شرایط پایان صبر استراتژیک هستیم/شهید «فخری زاده» یک اسوه و الگو برای دانشمندان بسیجی و جهادگران علم

شناسه خبر: ۱۰۱۱۳
 در شرایط پایان صبر استراتژیک هستیم/شهید «فخری زاده» یک اسوه و الگو برای دانشمندان بسیجی و جهادگران علم

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع گفت : شهید «فخری زاده» یک اسوه و الگو برای دانشمندان بسیجی و جهادگران حوزه‌های علم و دانش است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری بسیج همدان، سردار رضا طلایی نیک در مراسم گرامیداشت شهید «فخری زاده» که به همت بسیج دانشجویی حوزه شهید مطهری به صورت مجازی برگزار شد با اشاره به اینکه شهید «محسن فخری زاده» بیش از 20 سال انتظار این حادثه را داشتند، اظهار داشت: از حدود دو دهه قبل «محسن فخری زاده» در معرض تهدید بود و در رویکرد تروریستی دشمنان انقلاب بودند.

وی گفت: به نحوی شناسایی شده بود که ایشان در حوزه های علمی استاد برجسته ای هستند و جان خود را در این راه بذل و فدا کردند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با اشاره به اینکه زندگی این شهید بزرگوار طوری بود که قبل از وقوع شهادت به سبک شهدا زندگی میکرد، گفت: شهید «فخری زاده» بیش از ۴۰ سال قبل وارد حوزه رزم شد و هم سنگر شهید «بروجردی» بود و در شکل گیری قدرت دفاعی در دوران دفاع مقدس نقش آفرین بود.

یکی از ویژگیهای شهید «فخریزاده» عشق به ولایت بود

وی با بیان اینکه از ویژگیهای این شهید بزرگوار عشق به ولایت بود، ابراز داشت: ایشان همواره در معرض خطر و تهدید بود اما استوار بود و بارها طراحی ترور توسط دشمن انجام شده بود که در آن بارها گفتند ناکام بودیم.

سردار طلایی نیک با بیان اینکه این دانشمند هسته ای بیش از ۴۰ سال عمر جهادی خود را در مسیر علم و دانش اختصاص داد، گفت: استاد «فخری زاده» تجربه ۴۰ ساله علمی داشت و همیشه عرصههای فعالیت را در لبه مرزشکنی دانش قرار میداد.

وی گفت: راهبری که مقام معظم رهبری در اندیشه ورز داشتند، ایشان به معنای واقعی در حوزه دفاعی و هسته ای پایه ریزی کرده بود و به آینده نگری قانع نبود و فراتر از آن به سمت آینده سازی حرکت می کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع ادامه داد: ویژگی برجسته دیگر این شهید در شناسایی و جذب نخبگان جوان بود که در این زمینه مهارت بالایی داشت و بر روی شبکه جوانان نخبه سرمایه گذاری داشت

وی گفت: استاد «فخری زاده» سابقه جهادی گمنامی دارد و همواره محدود بود که در جایی که شناسایی میشود قرار نگیرد و خود را وقف جهاد علمی و جهاد دفاعی کرده بود.

سردار طلایی نیک با بیان اینکه شهید «محسن فخری زاده» به راحتی نمی توانست زندگی شخصی داشته باشد، افزود: «فخری زاده» هیچگاه از محدودیتهای زندگی خود خسته نشد و کمترین خللی در اراده او به وجود نیامد.

وی با بیان اینکه استاد «فخری زاده» یک اسوه و الگو برای دانشمندان بسیجی و جهادگران حوزه های علم و دانش است، گفت: علاوه بر اینکه تخصص علمی در دانش هسته ای داشتند در حوزه های دیگر فراتر از دانسته ها و داشته های علمی بود و برای همین توانست در انرژی هسته ای کمکهای بسیار برجستهای کند و یکی از پایه ریزان صنعت هسته ای بود .

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع ابراز داشت: دانش هسته ای ما بومی شده و این بومی شدن دشمن را عصبانی و خشمگین کرده و «فخری زاده» و «فخری زاده»ها وقتی دانش هسته ای صلح آمیز را که پایه اقتدار ملی هستند بومی کرده بودند، دیگر تحریم اثری نداشت.

وی گفت: یک سرمایه عظیم علمی و دانشی از دستاوردهای گوناگون در حوزه های فناوری از شهید «فخری زاده» در اختیار ملت ما و جامعه علمی ما است.

هر جا که نقطه قوت و پایه اقتدار ما است مورد هدف دشمن است

سردار طلایی نیک با بیان اینکه هر جا که نقطه قوت و پایه اقتدار ما است مورد هدف دشمن است، افزود: شهید «فخری زاده» یکی از اهداف دشمن بود و دشمن می خواست در این شرایط روحیه و انسجام ملی را تضعیف کند.

وی با اشاره به اینکه ما قدرت موشکی و علمی بالا و تحرک منطقه ای را پیدا کرده ایم، گفت: با توجه به این پیشرفتها، دشمن می خواست از دانشمندان هسته ای ایران انتقام بگیرد و مانعی در پیشرفت های ایران اسلامی به وجود آورد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه در این شرایط دشمنان برای انفعال سیاسی در محیط خارجی به دنبال چالش سازی هستند، گفت: یکی از اهداف این عملیات نیز روحیه دادن به گروه های تروریستی و تکفیری است چراکه نظام استکبار روند تزلزلی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه راه شهدا ادامه دارد، گفت: با بیش از ۱۷ هزار شهید ترور، اراده، و عزم ملی و انسجام ما نه تنها تضعیف نشده بلکه قویتر نیز شده است.

سردار طلایی نیک افزود: این جنایت ترور بر اساس قواعد بین المللی ترور هدفمند و مصداق تروریسم دولتی است و این باید موجب واکنش جدی جامعه بین المللی باشد.

وی با بیان اینکه انتقام شهید «فخری زاده» نیز از مسیر مناسب خود گرفته خواهد شد، گفت: همانطور که مقامات انقلابی و مسئول اعلام کردند، زمان، مکان و نحوه انتقام را ایران تعیین خواهد کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع گفت: از نظر پیگیری تلاشهای علمی و فنی شهید «فخری زاده» در شرایط پایان صبر استراتژیک قرار گرفته ایم که این شرایط جدید قطعاً ما را در ادامه راه شهید مصمم تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه همه پروژه های شهید «فخری زاده» در عرصه های گوناگون دفاعی استمرار خواهد داشت و با قوت گسترش پیدا خواهد کرد، گفت: این مهم یکی از رسالت های جامعه دانشجویی و علمی است.

سردار طلایی نیک با بیان اینکه شهید «فخری زاده» عرصه را هموار کرد، گفت: نهضت علمی و جهاد علمی پایه قدرت ملی ما در عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی و ... است.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر