شهرستان بهار

در لالجین شهر جهانی سفال خوابیم یا خود را بخواب زده ایم

شناسه خبر: ۱۰۳۶۶
در لالجین شهر جهانی سفال خوابیم یا خود را بخواب زده ایم

برخی اخبار راکه انسان می شنود نمی داند چه عکس العملی را باید از خود نشان دهد، عصبانی باشد از کم کاری خود ،کم کاری مسؤل و یا مسئولان استان و بالاتر و یا کم کاری مسئولان شهرستان و بخش یا کوتاهی متولیان بومی و حتی تک تک مردم منطقه شهرستان بخش و شهر و کوچه و محله و خانه به خانه

به گزارش نشاط شهر این روزها که از جهانی شدن لالجین بیش از ۱۵۸۶ روز می گذرد ما نه آن شور روز های اول جهانی شدن را شاهد هستیم و نه فعالیت دلسوزان و متولیان بومی برای لالجین و نه خود مردم برای زنده نگه داشتن این حداقل عنوان نام جهانی سفال و فعالیت مسئولان استان نیز پیشکش هرچند که فعالیتی جسته گریخته انجام می شود

ما در این مدت نه کمیته ای دیدیم و نه سند راهبردی و نه تلاشی در خور تحسین از فعالان بخش خصوصی و نیمه دولتی سفال لالجین و نه سینه چاکان و مثلا دلسوزان این هنر.

بعد از این مدت نه فعالیت شایانی از ..... و یا حتی خود مردم و هنرمندان را شاهد نبودیم.

انگار فقط قرار بود عنوانی بدهند و ما فقط چند صباحی نامی یدک بکشیم بعد همه از زیر آن شانه خالی کنیم و همه چیز به فراموشی سپرده شود.

ولی این خبر مرا میخکوب کرد ، خبر ملایر که بتازگی عنوان جهانی را دریافت کرده و واقعا دستمریزاد که تخته گاز می روند برای ارتقا هنر اجدادشان برای صدها سال آینده.

چهارمین جلسه ستاد ارتقاء شاخص های شهر جهانی مبلمان منبت با حضور مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان همدان در سالن شهید حیدری فرمانداری ویژه شهرستان ملایر برگزار گردید .

این جلسه در روز چهارشنبه دهم دی ماه و با حضور فرماندار ویژه شهرستان ،مدیر کل میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی استان همدان و رؤسای کمیته و فعالان بخش خصوصی مبلمان منبت برگزار و کمیته ها عملکرد یکساله خود را ارائه نمودند. که از این میان می توان به اخذ مجوز هنرستان چوب توسط دانشگاه آزاد، جانمایی و نصب کتیبه شهر جهانی مبلمان و تهیه سند راهبردی چهارساله توسعه مبلمان منبت ملایر توسط شهرداری، توسعه بیست هکتاری شهرک خوشه مبلمان، توافق نامه تسهیلات فروش مبلمان با بانک کشاورزی و پخش کلیپ تبلیغاتی در شبکه های مختلف صدا و سیما توسط بخش خصوصی و ... را اشاره نمود.

وقتی این خبر را خواندم خوشحال شدم از جنم و تلاش هم استانی های خودم برای حفظ عنوان اولین استان کشور که دارای دو شهر جهانی لالجین و ملایر و یک شهر ملی تویسرکان است و تلاش آنان مایه بسی خوشحالی و دستمریزاد وبعد کمی حسرت خوردم!

حال ما چرا نخواسته ایم ،ندانسته ایم و یا نتوانسته ایم از این موقعیتی که حتی مدتها قبل از ملایر نصیب ما شده و شاید دیگر سالیان سال و یا واقع بینانه تر هرگز این فرصت برای شهرستان و لالجین پیش نیاید کوتاهی کرده و می کنیم.

چه کسی باید ما را ازاین خواب بیدار کند، آیا خواب هستیم و یا خودمان را به خواب زده ایم ، اگر دومی باشد که واویلا.

بیایید قدر فرصت ها را بدانیم و کاری کنیم که آیندگان به تمسخر از ما یاد نکنند و به بدی نام نبرند که گذشتگان ما چه کاشتند که ما الان نمی دانیم چگونه درو کنیم و آیندگان هم ناسزا نگویند که نیاکان ما چه چیزهایی که نکاشتند و پدران و اجداد ما هیچ برای ما نگذاشته اند، کمی تفکر و تعقل کنیم آستین همت را بالا بزنیم و خود شروع کننده یک کار باشیم حتی به اندازه یک نوشتار برای ایجاد جرقه در افکار جامعه

احمد رجبی راغب فعال فضای مجازی و خبرنگار

انتهای پیام /
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر