شهرستان بهار

چرا شهرستان بهار با کمبود نیروی کار مواجه است؟

شناسه خبر: ۱۰۴۰۳
چرا شهرستان بهار با کمبود نیروی کار مواجه است؟

پیرو درج سخنان فرماندار محترم شهرستان بهار در رسانه‌ها که خبر از کمبود نیروی کار در شهرستان میدهند، بر آن شدم تا نکاتی را به استحضار ایشان و مردم شریف شهرستان بهار برسانم.

به گزارش نشاط شهر در پی کنکاش و تحقیقاتی که در مورد آلاینده های شهرک صنعتی بهاران داشتیم علاوه بر مردم بهار پای صحبت بسیاری از کارخانه داران کارخانهها و کارگاههای غیر آلاینده شهرک صنعتی بهاران نشستیم.

آنها مهمترین دلیل فرار نیروهای کار از محیط شهرک صنعتی بهاران را وجود آلایندگی شدید کارخانه های اسید سازی و کاغذ سازی در این شهرک صنعتی میدانند که حضور دائمی را برای کارگران و کارفرمایان سخت و دشوار می کند.

بسیاری از کارگران و همینطور نیروهای متخصص بعد از مدتی کار کردن در شهرک صنعتی دچار بیماریهای تنفسی و سایر عوارض به دلیل همجواری با این کارخانه ها شده اند که گواهی های پزشکی آنها که ضمیمه پرونده شکایت از کارخانه های آلاینده است موجود میباشد.

اگر فکری جدی برای آلاینده ها انجام نشود فرار کارگران از شهرک صنعتی ادامه خواهد داشت.

فرماندار_محترم مردم شهر بهار را به تحمل و کنار آمدن با آلاینده ها و بوهای مشمئزکننده دعوت فرمودند؛ اما کارگران شهرک صنعتی ملزم به اجابت دعوت آقای فرماندار نبوده و از ادامه کار درشهرک خودداری میکنند و میروند.

در گفتگویی که با یکی از کارفرمایان یک کارخانه غیر آلاینده داشتم یکی از مهمترین مشکلاتشان را فرار نیروهای کار از منطقه میدانست.

هر نیروی کاری که در یک کارخانه تخصصی لازم است فعالیت کند می بایست مهارت هایی را فرا بگیرد. این کارخانه دار میگفت که کارگرانی که با صرف هزینه و وقت آموزش می بینند پس از مدت کوتاهی شهرک را و کارخانه را ترک می کنند از این جهت هم ما کارخانه داران متضرر میشویم.

حتی اگر کارخانه های اسید سازی اقدام به بهترین روشهای مدرن جلوگیری از انتشار آلاینده ها و بوهای مشمئزکننده کنند، باز هم کارگران از این شهرک فراری خواهند بود زیرا تا زمانی که این کارخانه ها از این شهرک برچیده نشوند فضای روانی برای ادامه کار در شهرک فراهم نمیشود.

دلیل اینکه چرا امروزه اکثر کارگران با علم به این واقعیت، باز هم در این مجموعه صنعتی ادامه کار می دهند را باید در شرایط وخیم اقتصادی بسیاری از خانواده ها جستجو کرد.

یوسف عبدی نژاد

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر