شهرستان بهار

سمن ها با گفتمان سازی و برنامه ریزی میتوانن معضلات بیشماری را مرتفع کنند

شناسه خبر: ۱۰۴۶۲
سمن ها با گفتمان سازی و برنامه ریزی میتوانن معضلات بیشماری را مرتفع کنند

دیدار جمعی از دبیران سازمانهای مردم نهاد استان همدان و شهرستان بهار با حضور بخشدار لالجین ، رئیس سازمانهای مردم نهاد فرمانداری و سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار درمحل بخشداری لالجین برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر در ابتدای این جلسه مجید ساغرچی بخشدار محترم لالجین ضمن خوشاآمد گویی و تشکر از حضور مدعوین با بیان اینکه شهر جهانی لالجین،بیش از ۴۴ هزار نفر جمعیت دارد گفت:نسبت به جمعیت مذکور صادرات زیادی در زمینه سفال درشهر جهانی لالجین وجود دارد که این نشان دهنده وجود پتانسیل بیشمار این شهر میباشد.

وی در ادامه اذعان داشت:متاسفانه در بیان مشکلات و ارائه راهکارها ، تبادل نظر و موضوعات را حلاجی نمیکنیم غافل از اینکه با گفتمان سازی و برنامه ریزی میتوان معضلات بیشماری را مرتفع کرد و نقش سمن ها در این مهم جایگاه خاصی دارد

بخشدار لالجین درادامه اذعان داشت:برای پیشبرد اهداف نیازمند نقشه راه هستیم که امیدواریم سازمانهای مردم نهاد در سند توسعه اجتماعي، اقتصادی و فرهنگی کمک حال ما باشند که با پیگیریهای صورت گرفته به زودی شاهد تشکیل سمن های جوانان در این شهر و روستاهایش خواهیم بود که ظرفیت بزرگی برای مشارکت رشد و توسعه منطقه اتفاق خواهد افتاد در ادامه بخشدار لالجین از افتتاح دبیرخانه شهرلالجین خبر داد و افزود: به حول و قوه الهی تا هفته آتی دبیرخانه شهرلالجین افتتاح خواهد شد.

حسن قشمی نماینده فرماندار در امور سمن ها نیز اظهارداشت:در سازمانهای مردم نهاد همدان، طی دو ماه اخیر یک شورای مشورتی تشکیل شده که اعضای این مجمع از فرهیختگان و تاثیرگذاران سازمانهای مردم نهاد هستند.

قشمی درادامه گفت:رسالت اصلی این جمع توسعه اجتماعی و فرهنگی استان در سطح کلان میباشد و همچنین حامی و کمک حال حوزه هایی که پتانسیل رشد دارند است و باید برای تعامل دوطرفه، همکاری صورت بگیرد.

قشمی تاکید کرد:باید بتوانیم سمن ها را به سمتی سوق دهیم که به توسعه منجر شود وهمچنین شروع توسعه لالجین را سهیم و شاهد باشیم.

وی در حوزه جوانان از طرحی بعنوان هر روستا یک سمن خبر داد و گفت:اميدواريم با سمن های بیشتر بتوانيم شاهد پيشرفت شهرستان و روستاها باشیم که اداره ورزش و جوانان به جد در تلاش برای تحقق این حرکت هست که ماهم مشارکت قوی خواهیم داشت

در ادامه مصطفی موسوی شهردار شهردار شیرین سو صحبت های خود را با بیان اینکه بهار جز شهرستانهای نخبه چین است شروع کرد و عنوان داشت:باتوجه به اینکه برخی از شهر ها و روستاهای منطقه جز مناطق پایلوت در زمينه تولید هستند،رسانه ها میتوانند در توسعه بیش از پیشِ این حوزه ها موثر باشند.

وی در ادامه تصریح کرد:اگر بخواهیم استان پایداری داشته باشیم باید شهرها و بخش ها توسعه پیدا کنند و شایان ذکر است که در این زمینه قدم های مثبتی برداشته شده که اميدواریم شاهد پیشرفت استان و شهرستانها باشیم.

مصطفی موسوی گفت:بهار باتوجه به بُعد جمعیتی،نسبت به سایر شهرستانها در حوزه سمن ها بیشترین تعداد سمن را به خود اختصاص داده است. در بخش دیگری از جلسه

علیرضا صفی زاده رییس ورزش و جوانان بهار اذعان داشت: در بحث هر روستا یک سمن فعالیتهای خوبی انجام گرفته و جلسات متعددی برگزار شده که هر یک از روستاها بتواند سمن را به ثبت برساند،دوره توانمند سازی دبیران سازمانهای مردم نهاد را در همان روستا برگزار خواهیم کرد.

درادامه آقای مرتضی بهادربیگی و خانم عاکفی به عنوان نمایندگان سمن های شهرستان بهار در این جلسه حضور داشتند و هریک بر هم افزایی و مشارکت افزایی سمن ها برای ایجاد توسعه پایدار تاکید داشتند.

در پایان دیگر فعالین هم به بیان دغدغه های خود پرداختند.

شهرزاد عباسی

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر