شهرستان بهار

مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیت‌پذیری باشند

شناسه خبر: ۱۰۴۷۲
مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیت‌پذیری باشند

در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که به بررسی نقش نهادهای نظارتی در پیشگیری از فساد پرداخته شد جناب آقای دکتر محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل محترم دادگستری استان همدان دستور تشکیل کارگروه شناسایی عوامل فساد زا در استان همدان را صادر کردند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از واحد اطلاعرسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان؛ شورای پیشگیری از وقوع جرم استان همدان بعد از ظهر چهارشنبه ۲۴ دی ماه به ریاست جناب آقای دکتر محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل محترم دادگستری استان همدان و با حضور شورای معاونین دادگستری استان همچنین مدیران دستگاههای امنیتی و نهادهای نظارتی برگزار گردید.

در ابتدا جلسه آقای دکتر عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سند جامع پیشگیری از وقوع جرم را برای حاضرین تشریح نموده و تصریح نمودند با توجه به تعدد و تکثر دستگاههای نظارتی وقوع جرم یا تخلف در دستگاههای دولتی یا عمومی حاکی از عدم ایفاء صحیح نقش این نهادها در راستای نظارت و کنترل و پیشگیری از وقوع جرم است که با تعامل و همکاری این دستگاهها بایستی نسبت به رفع خلا های موجود اقدام گردد. آنگاه هریک از معاونین و مدیران دستگاهای نظارتی به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان همدان عنوان کردند: باید زمینهها و بسترهای جرمزا شناسایی گردد و نهادهای نظارتی باید به وظایف قانونی و مسئولیت خویش اشراف داشته باشند لذا بر این اساس با مسئولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان کارگروه شناسائی عوامل فسادزا تشکیل گردد تا ضمن برگزاری جلسات مستمر و بازدید میدانی از دستگاهها، زمینههای فساد نیز شناسائی و با آنان برخورد گردد.

آقای دکتر عدالتخواه ادامه دادند: مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیتپذیری باشند در این صورت مجرمین عرصهای برای ارتکاب جرم نخواهند داشت.

رئیس کل دادگستری استان همدان تاکید کردند: باید مدیران نهادهای نظارتی استان انسجام اطلاعاتی و تبادل اطلاعات بالایی داشته باشند زیرا حبس اطلاعات و عدم تبادل آن، زمینه ساز فساد میگردد.

وی ضمن تاکید بر شناسایی زمینهها و بسترهای جرمزا، بیان نمودند: آگاهسازی، اشراف اطلاعاتی و جرمشناسی باید از خصیصه تمامی دستگاههای نظارتی باشد.

ایشان جوان گرایی ، شناسایی و توجه به گزینش و جذب مدیران متعهد و توانمند با روحیه جهادی و انقلابی را مهمترین رویکرد و مؤلفه پیشگیری از فساد دانستند و اظهار امیدواری کردند با برنامه ریزی صحیح ریشه فساد خشکانده شود تا اعتماد عمومی تقویت گردد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر