شهرستان بهار

پیش‌بینی روند معاملات بورس تا پایان سال ٩٩

شناسه خبر: ۱۰۵۲۰
پیش‌بینی روند معاملات بورس تا پایان سال ٩٩

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: گزارش‌های افزایش سرمایه شرکت‌ها و وضعیت مناسب بنیادی آنها می‌تواند تا انتهای سال ۹۹ شاخص بورس را در مسیر صعودی قرار دهد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری ایرنا: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: گزارشهای افزایش سرمایه شرکتها و وضعیت مناسب بنیادی آنها میتواند تا انتهای سال ۹۹ شاخص بورس را در مسیر صعودی قرار دهد.

«هومن عمیدی» امروز (جمعه) به روند معاملات بورس در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در هفتهای که گذشت شاهد افت سنگین شاخص بورس و شکسته شدن حمایت معتبر یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بودیم که این افت همزمان با ریزش قیمت دلار شد.

وی ادامه داد: با توجه به وابستگی بیش از هفتاد درصدی صنایع در بازار سرمایه به نرخ ارز و وابستگی صنایع صادراتی به قیمتهای جهانی و قیمت ارز، رفتار سهامداران با ترس و افت شاخص کل همراه شد به طوری که مولفههای مهم بنیادی مانند آمار تولید و فروش خوب شرکتها در محاسبه سرمایهگذاران کمرنگ و کم تاثیر بود.

عمیدی خاطرنشان کرد: با انتشار گزارش ٩ ماهه شرکتها به سمت کدال و عملکرد موفق شرکتها، رفتار هیجانی سهامداران تا حدودی کاهش پیدا کرد و شاهد رشد شاخص کل در آخرین روز معاملاتی بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: به نظر میرسد افت قیمتی شدید در نماد شرکتهای بنیادی بر ارزشمندی بیشتر این نمادها افزوده است و سهامدارانی که با افق سرمایهگذاری بلندمدت در این روزها اقدام به سرمایهگذاری در این بازار و خرید سهام کنند، میتوانند بازدهی خوبی را کسب کنند.

وی افزود: همچنین سهامدارانی که در ماههای اخیر اقدام به سرمایهگذاری در بورس کردهاند با خرید در این قیمتها که کف قیمتی تلقی میشوند میتوانند میانگین خرید خود را کاهش دهند و با رشد قیمت سهام در طی چند ماه آینده از زیان خارج شوند.

عمیدی اظهار داشت: توجه به این نکته ضروری است که جریان ورود نقدینگی به بازار بورس به طور معمول به شکل سنتی در انتهای سال روند صعودی دارد و مجموعههای حقوقی در راستای بالا رفتن قیمت سهام در مجموعههای خود اقدام به حمایت از سهام خواهند کرد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به افت عمومی نمادهای بازار سرمایه امکان دارد فضای هیجانی مثبت حاصل از بازگشت بازار به عموم گروهها سرایت کند که در این بین تشخیص گروهها و سهام برتر برای جلوگیری از فضای هیجان کاذب ضروری است.

وی با بیان اینکه به نظر میرسد با پایان یافتن اصلاح قیمت ارز دوباره گردش معاملات در این بازار تا انتهای سال افزایشی باشد، گفت: گزارشهای افزایش سرمایه شرکتها و وضعیت مناسب بنیادی آنها میتواند تا انتهای سال ۹۹ شاخص بورس را در مسیر صعودی قرار دهد.

عمیدی اظهار داشت: در این بین اقدامات مثبتی مانند بازگرداندن EPS به تابلوی معاملات بازار سرمایه، تغییر مثبت در روند بازارگردانیها و تغییر دامنه نوسان با نگاه حمایت از رشد بازار سرعت بیشتری به روند بازگشتی بورس خواهد بخشید.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به برنامههای اعلام شده توسط شستا برای استفاده از ظرفیت برنامههای تجدید ارزیابی داراییهای در کنار زیر مجموعه های این هلدینگ میتوان امیدوار به بازگشت بازار از طریق سرمایهگذاری در این شرکتها باشیم.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر