شهرستان بهار

تلاش مجموعه همای سلامت برای بهره مندی روستاها از بانکداری نوین

شناسه خبر: ۱۰۶۰۶
تلاش مجموعه همای سلامت برای بهره مندی روستاها از بانکداری نوین

فزونی : این طرح در مناطق آسیب خیز و محروم و همچنین در روستاها در حال اجراء می باشد و در حال حاضر ۲۴ گروه فعال در روستاها تشکیل داده ایم و با یاری خداوند به زودی این طرح را گسترش خواهیم داد.

فاطمه فزونی مدیر موسسه همای سلامت در گفتگو با خبرنگار نشاط بهار عنوان کرد : با اجرای طرح بانکداری نوین (تامین مالی خُرد) در روستاهای شهرستان بهار، موفق به تشکیل گروه های خودیار در روستاها شده ایم؛ این گروه ها از ۱۲ الی ۱۵ نفر از اهالی روستا تشکیل شده و با تصمیم گیری بین اعضا یک نفر به عنوان خزانه دار، سرگروه و منشی منتخب می شوند و موظف اند در بانک کشاورزی حساب جاری باز کنند.

فاطمه فزونی در ادامه افزود : با تلاش و پیگیری های متعدد؛ هماهنگی های لازم با بانک کشاورزی صورت گرفته و پول های جمع آوری شده به حساب مشترک این افراد واریز می شود و پس از گذشت ۳ ماه، حساب صندوق داخلی افزایش می یابد و از این طریق به افراد سرمایه گذار وام می دهند و با نظر تمامی اعضا سود وام را تعیین می کنند و تسهیل گران با حضور در روستاها بانکداری نوین را آموزش می دهند و دخالتی در جمع آوری پول و یا وام ندارند و از دور بر عملکرد آنان نظارت می کنند.

مدیر موسسه همای سلامت با اشاره به صندوق پس انداز گروه های خودیار و پرداخت وام به اعضای گروه تصریح کرد : با وضعیت بد اقتصادی و فشار تحریم ها بر روی اقشار ضعیف جامعه، این وام ها با درصد سود بسیار پائین برای گذران امرار معاش و هزینه های درمان، خرید، تحصیل دانش آموزان روستا و.... مناسب است و تا کنون مورد استقبال بسیاری از روستاها قرار گرفته و مجموعه ما در تلاش است تا تمامی روستاها را تحت پوشش خود قرار بدهد تا ساکنین روستاها از بانکداری نوین بهرمند شوند.

فزونی اظهار داشت : پس از گذشت ۶ ماه، بانک کشاورزی بر اساس واریزی ها و برداشت ها، و با همکاری موسسه تاک و بهزیستی به گروه های خودیار بر اساس فرم های صورت مالی، بدون نیاز به ضامن وام پرداخت می کنند.

وی بیان کرد : این طرح در مناطق آسیب خیز و محروم و همچنین در روستاها در حال اجراء می باشد و در حال حاضر ۲۴ گروه فعال در روستاها تشکیل داده ایم و با یاری خداوند به زودی این طرح را گسترش خواهیم داد.

مدیر موسسه همای سلامت اذعان داشت : ایجاد چنین گروه هایی باعث همدلی و همکاری بین اعضا می شود و دریافت وام برخی از مشکلات آنان را حل می کند گاهی اعضا با دریافت همین وام های بدون بهره می توانند با کمی تلاش و کوشش کارآفرینی ایجاد کنند و در امر اشتغالزایی موفق باشند.

فردوس نبی پور

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر