شهرستان بهار

عکس العمل نمایندگان همدان پس از انتخاب استاندار چه بود؟

شناسه خبر: ۱۳۲۷
 عکس العمل نمایندگان همدان پس از انتخاب استاندار چه بود؟

خجسته: انتخاب استاندار همدان با نظر اکثریت اعضای مجمع نمایندگان مجلس | سلطانی صبور: باورم نمی شد نیکبخت در این دولت استاندار شود | نعمتی: وزارت کشور در انتخاب استاندار کار خود را کرد | کارخانه ای: نیکبخت از گزینه های مجمع نمایندگان نبود | پورمختار: در بین گزینه های استانداری همدان، نیکبخت چهره ای اجرایی است.

استاندار همدان در دولت یازدهم تعیین شد و از شواهد این بر می آید که وزارت کشور نظر نمایندگان استان را در این انتخاب لحاظ نکرده است. "محمدناصر نیکبخت" سیزدهمین سکاندار استانداری همدان است که پس از سه سال دوباره به همدان بازگشت.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و معاونت برنامه ریزی و اداری مالی استانداری همدان از جمله سوابق نیکبخت استاندار جدید همدان است. مدیرکل امور اقتصادی و تولیدی استانداری تهران، مدیرکل امور اقتصادی و تولیدی و توسعه صادرات استانداری هرمزگان و مدیرکل اداری و مالی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از جمله سوابقی است که در کانامه وی وجود دارد.

استاندار جدید همدان؛ مسؤولیت مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل شهر و روستا استانداری هرمزگان و سرپرست فرمانداری میناب را بر عهده داشته است. عضویت در هیات واگذاری زمین، کمیسیون ماده 32 و کمیسیون تبصره یک ماده یک حفظ کاربری اراضی و باغات به هنگام مسؤولیت در استانداری تهران با حکم وزیر جهاد کشاورزی از جمله سوابق استاندار همدان است.

باورم نمی شد نیکبخت در این دولت استاندار شود
نماینده مردم رزن در خانه ملت درباره انتخاب نیکبخت به عنوان استاندار همدان گفت: انشاالله که انتخاب مبارکی است.

"عطاالله سلطانی صبور" ادامه داد: با روندی که در این دولت مسؤولان را انتخاب می کردند باور نمی کردم فردی این چنینی را به عنوان استاندار انتخاب کنند. وی تصریح کرد: انتخاب نیکبخت به عنوان استاندار انتخاب ما نبود و در اصل تعیین استاندار برعهده دولت است و به ما هم ربطی ندارد اما این روند با این گفته دولت که اعلام کرده بود با نمایندگان تعامل داریم، تعارض دارد. سلطانی صبور با تاکید بر اینکه نیکبخت به هیچ وجه گزینه مجمع نمایندگان نبوده است، یادآور شد: از انتخاب نیکبخت به عنوان استاندار اطلاع نداشتیم اما از اینکه فرد خوبی انتخاب شده خوشحالیم و از این جهت که وزارت کشور نظر مجمع نمایندگان را نگرفته است باز هم خوشحالیم.

وزارت کشور در انتخاب استاندار کار خود را کرد
نماینده مردم اسدآباد در مجلس نیز گفت: وزارت کشور در انتخاب استاندار کار خود را کرد.

"بهروز نعمتی" تصریح کرد: مشورتهایی با نمایندگان شده بود اما در نهایت وزارت کشور کار خود را کرد و ما هم توقعی نداریم. وی ابراز امیدواری کرد تا با انتخاب نیکبخت به عنوان استاندار بسترهای توسعه استان نیز فراهم شود. نعمتی اعلام کرد: نیکبخت جزو افراد خوشنام است و همکاری مجمع با استاندار ادامه خواهد داشت.

نیکبخت از گزینه های مجمع نمایندگان نبود
نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت گفت: نیکبخت جز گزینه های مجمع نمایندگان نبود.

دکتر "ابراهیم کارخانه" با بیان اینکه نیکبخت فردی کاردان و آشنا به کارهای اداری و راه های توسعه استان است، به خبرنگار ایسنا گفت: وی چندین سال در استان همدان کار کرده و امیدواریم وی تمام تجارب خود را در خدمت توسعه استان قرار داده و فصل جدیدی را در توسعه استان با توجه به شناختی که از کل استان دارد، شروع کند. وی با بیان اینکه استاندار باید بدون حاشیه فقط به فکر توسعه استان باشد، افزود: ما هم به عنوان نماینده استان در مجلس در راستای توسعه استان به استاندار کمک خواهیم کرد.

دکتر کارخانه با اشاره به اینکه نمایندگان استان بر ابقا استاندار فعلی اجماع نظر داشتند، افزود: اما دولت سه نفر را در نظر گرفت و این سه نفر خارج از گزینه های نمایندگان بودند و از این سه نفر "محمدناصر نیکبخت" به عنوان استاندار همدان انتخاب شد. وی خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان به فکر توسعه و پیشرفت استان است و از هیچ کمکی به استاندار جدید در توسعه استان دریغ نمی کند.

در بین گزینه های استانداری همدان، نیکبخت چهره ای اجرایی است
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر اکثریت نمایندگان درباره انتخاب "محمدناصر نیکبخت" به عنوان استاندار مثبت بوده است.

"محمدعلی پورمختار" به خبرنگار ایسنا گفت: در ابتدا مجمع 12 گزینه برای استانداری همدان در نظر داشت که آن زمان نیکبخت جزو آنها نبود اما بعد در مجمع مطرح و بررسی شد. وی ادامه داد: در بین برخی از گزینه ها نیکبخت را چهره اجرایی تر می بینیم و از طرفی کمتر سیاسی است.

پورمختار با بیان اینکه وی شناخت خوبی از وضعیت استان دارد، تصریح کرد: چون خود از استان شناخت دارد و در این سطوح هم کار کرده با عنایت به شرایط خاص استان اعتقاد داریم این دوره می تواند دوره شکوفایی استان باشد. رییس مجمع نمایندگان استان همدان تاکید کرد: مجمع نمایندگان فارغ از نگاه و جریانهای سیاسی در راستای توسعه و پیشرفت اقتصادی استان با جدیت تمام با استاندار جدید همکاری خواهد داشت.

انتخاب استاندار همدان با نظر اکثریت اعضای مجمع نمایندگان مجلس
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب محمدناصر نیکبخت به عنوان استاندار همدان با نظرات اکثریت مجمع نمایندگان استان در خانه ملت و تعامل با دولت انجام شد.

امیر خجسته از وجود هماهنگی میان مجلس و دولت خبر داد و اظهار داشت: در همین راستا در انتخاب استانداران از نظرات نمایندگان مجلس و نیز نماینده ولی فقیه در استان‌ها استفاده شده است.

وی با اشاره به انتخاب محمدناصر نیکبخت به عنوان استاندار همدان گفت: در این جریان، نظرات مجمع نمایندگان استان گرفته شد و انتخاب ایشان منطبق با خواست نمایندگان انجام گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با همدان پرس گفت: در مذاکره با استاندار جدید در انتخاب معاونان و مدیران اجرایی این استان ضمن برخورداری از شرایط مطلوب و داشتن تقوا و تخصص بر انتخاب و به کارگیری نیروهای متخصص و تحول‌گرا تأکید شده است.

دبیر مجمع نمایندگان استان همدان نیکبخت را فردی جامع‌الشرایط و دارای سوابق درخشان دانست و ادامه داد: کارنامه وی در زمینه مدیریت معاونت استانداری در زمان دو استاندار اسبق نشان از نقطه قوت او دارد.

وی با اشاره به اینکه نیکبخت مدیری بدون حاشیه و دارای قدرت تعامل و چانه‌زنی بالاست بیان داشت: با حضور نیکبخت به عنوان فردی تحول‌گرا، اثرگذار، خلاق، اهل تعامل، تفاهم و تعادل افق جدیدی را در استان شاهد خواهیم بود.(ایسنا-فارس)

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر