شهرستان بهار

همدان مصداق عنوان کلانشهر نیست/همدان روستا شهر است تا کلانشهر.

شناسه خبر: ۱۴۳۰
همدان مصداق عنوان کلانشهر نیست/همدان روستا شهر است تا کلانشهر.

عضو شورای شهر همدان، با بیان اینکه از ابتدا با کلانشهر شدن همدان مخالف بودم، گفت: زمانی که این تعریف و عنوان برای شهر همدان لحاظ شد باید شهرهای بهار، لالجین و روستاهای اطراف نیز با همدان تجمیع می‌شدند .

عضو کمیسیون فنی و عمرانی و امور زیربنایی شورای شهر همدان، گفت: شهر همدان هنوز هم زیرساختهای لازم برای کلانشهر بودن را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) "علی اکبر نظری" با بیان اینکه از ابتدا با کلانشهر شدن همدان مخالف بودم، گفت: زمانی که این تعریف و عنوان برای شهر همدان لحاظ شد باید شهرهای بهار، لالجین و روستاهای اطراف نیز با همدان تجمیع می‌شدند چرا که جمعیت شهر برای کلانشهر شدن به حد نصاب لازم نمی‌رسد.

نظری با بیان اینکه همدان شهر مهاجرپذیری است، ادامه داد: همدان روستا شهر است تا کلانشهر چراکه جامعه روستایی جمعیت شهری را می‌بلعد، همدان مصداق عنوان کلانشهر نیست.

وی تصریح کرد: زمانی که زیرساختها در حد و اندازه کلانشهر نبوده و بودجه آن محدود است نمی‌توان از آن انتظار برابری با شهرهای بزرگ همچون اصفهان و شیراز داشت. وقتی جامعه ما بیشتر مهاجرپذیر و جامعه روستایی است ابتدا باید به دنبال آموزش و نهادینه کردن فرهنگ شهروندی بود نه اینکه ابتدا فرهنگسرا ایجاد کنیم.

شهردار با فوق دیپلم فلسفه در اندازه کلانشهر نبود

عضو کمیسیون فنی و عمرانی و امور زیربنایی شورای شهر همدان با بیان اینکه مدت زمان طرح جامع شهر همدان تمام شده و باید در آن بازنگری شود، اضافه کرد: زمانی شهردار همدان مدرک فوق دیپلم فلسفه دارد نباید انتظار داشت که اتفاقاتی در اندازه کلانشهر در همدان رخ دهد.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری برای شناخت ضرورتها باید از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده کند، گفت: عدم مطالعه، عدم استفاده از نیروهای بومی و عدم شناخت کافی از پتانسیلهای و ظرفیتهای شهر مشکلات فراوانی در دوره شهرداری قبل به وجود آورد.

نظری تصریح کرد: متأسفانه شهرداری همدان آموزش شهروندی را فراموش کرده و به کارهای پرداخته که اولویت آن نیست، شهرداری باید به دنبال تخصصی کار کردن و شناخت فرهنگ و ضرورتهای جامعه باشد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر