شهرستان بهار

بازی ایران – کره بعد از ۴ سال و ۱ روز باز هم بعد از انتخابات !

شناسه خبر: ۲۳۶
بازی ایران – کره بعد از ۴ سال و ۱ روز باز هم بعد از انتخابات !

۲۷ خردادماه سال ۱۳۸۸ دو تیم کره جنوبی و ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ افریقای جنوبی با هم روبرو شوند و حالا بعد از ۴ سال و یک روز یعنی ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۲ قرار

تیم ملی ایران بازی با کره

۲۷ خردادماه سال ۱۳۸۸ دو تیم کره جنوبی و ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ افریقای جنوبی با هم روبرو شوند و حالا بعد از ۴ سال و یک روز یعنی ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۲ قرار است تا دوباره در این مرحله با هم مصاف دهند.

شاید مقایسه ای بین شرایط آن موقع و حالا در نوع خود جالب باشد؛

شرایط جدولی

قبل از بازی ۴ سال قبل تیم کره جنوبی با ۱۵ امتیاز درصدر جدول بود و ایران با ۱۰ امتیاز پائین تر از دو تیم ۱۱ امتیازی کره شمالی و عربستان در رده چهارم حضور داشت. البته اگر می بردیم با توجه به تساوی کره شمالی و عربستان به طور مستقیم به جام جهانی صعود می کردیم ولی گل دقیقه ۵۲ مسعود شجاعی در دقیقه ۸۲ توسط پارک جی سونگ بی ثمر شد تا تیم ایران ۱۱ امتیازی شود و حتی به مرحله Play off هم نرسد.در این ناکامی البته ، همزمان نبودن دو بازی سرنوشت ساز روز آخر در کره و عربستان بسیار موثر بود . در آن روز ها ، کوتاهی دستگاه دیپلماسی فوتبال ایران این فرصت رابه عربستان و کره شمالی داد تا در مسابقه ای مشکوک با تساوی، جام جهانی و پلی اف را بین خود تقسیم کنند .

در نسخه ۲۰۱۳ بازی ایران و کره ، تیم حریف  با ۱۴ امتیاز درصدر جدول است ولی شرایط تیم ایران خیلی بهتر از آن دوره است چون ملی پوشان ما با ۱۳ امتیاز در رده دوم هستند و حتی ممکن است بدون امتیاز از این بازی یا با یک امتیاز هم به جام جهانی ۲۰۱۴ راه پیدا کند.

بازیکنان و مربیان

هدایت تیم ملی ایران در آن بازی برعهده افشین قطبی بود و از جمع بازیکنان آن دوره سیدجلال حسینی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، محمد نصرتی و مسعود شجاعی و از بین نیمکت نشینان آن بازی هم خسرو حیدری و محمدرضا خلعتبری هنوز در تیم ملی هستند. هدایت تیم ایران را هم کارلوس کی روش برعهده دارد. در تیم کره جنوبی چوی کانگ هی روی نیمکت به عنوان سرمربی جایگزین هوجونگ مو شده است و بین بازیکنان هم ۶ بازیکن از آن سال باقی مانده اند که کیم نام ایل سرشناس ترین آنهاست.در آن تیم مهدی رحمتی دروازه بان بود و هادی عقیلی در فلب دفاع برای تیم ملی بازی می کرد . همینطور علی کریمی و مهدی ومهدوی کیا که البته در این بازی درخشش خاصی نداشتند .

شرایط سیاسی

بازی ۴ سال قبل درست ۵ روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شود . سرمربی تیم ملی بعدها ، از غیرطبیعی بودن شرایط تیم ملی در آن روز و آن بازی به خصوص گفت ./ایران ویج

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر