شهرستان بهار

حضور محمدعلی پورمختار برای اولین بار در دانشگاه آزاد بهار

شناسه خبر: ۲۳۹۸
حضور محمدعلی پورمختار برای اولین بار در دانشگاه آزاد بهار

به گزارش پایگاه خبری نشاط شهر ظهر روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه نماینده مردم بهار و کبودراهنگ، دکتر پورمختار به همراه محسن مرادی پناه، فرماندار بهار در دانشگاه آزاد بهار حاضر شدند. در این جلسه در مورد برخی مسائل و مشکلات دانشگاه تبادل نظر شد.

به گزارش پایگاه خبری نشاط شهر ظهر روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه نماینده مردم بهار و کبودراهنگ، دکتر پورمختار به همراه محسن مرادی پناه، فرماندار بهار در دانشگاه آزاد بهار حاضر شدند. در این جلسه که آقای جامه بزرگ رئیس دانشگاه آزاد همدان و تعدادی از کارکنان و اساتید دانشگاه حضور داشتند در مورد برخی مسائل و مشکلات دانشگاه تبادل نظر شد.

در ابتدا دکتر محمود حکم آبادی ریاست دانشگاه آزاد بهار که کمتر ده روز از انتصاب وی در این سمت می گذرد ضمن خوشامدگویی به حضار و تشکر از مسئولین سابق دانشگاه آزاد بهار به بیان برخی برنامه های پیش روی دانشگاه در راستای اشتغالزایی ، درآمدزایی و رشد و توسعه دانشگاه پرداخت و مسیر تردد دانشجویان دانشگاه و افزایش تعداد رشته های دانشگاه در مقطع کارشناسی را از دغدغه های مسئولین دانشگاه خواند و پیشنهاد اجرای طرح پرتودهی توسط دانشگاه آزاد بهار را داد.

حکم آبادی گفت: پرتودهی به محصولات کشاورزی باعث عقیم شدن محصولات و ماندگاری طولانی آنها می شود و شهرستان بهار با توجه به موقعیت مناسبش در زمینه کشت محصولات سیب زمینی مکان مناسبی برای اجرای این طرح در کشور است.

وی با اشاره به اینکه طرح پرتودهی در 8 نقطه از کشور انجام می شود گفت: آزمایشات نشان داده که 27 درصد سیب زمینی به دلیل جوانه زدن از بین می رود اما با پرتودهی می توان این میزان را به 2 درصد کاهش داد و زمینه لازم برای ماندگاری طولانی این محصول و صادرات آن را فراهم ساخت.

حکم آبادی در ادامه با اشاره به کمبود المان های مناسب در شهرستان، از نادیده گرفتن پتانسیل موجود در دانشگاه در زمینه طراحی المان توسط دانشجویان گلایه کرد و خواستار توجه بیشتر به این پتانسیل در شهرستان شد.

در ادامه محسن مرادی پناه، فرماندار بهار با اشاره به طرح آمایش سرزمین گفت: ما از پیشرفت و افزایش ظرفیت ها استقبال می کنیم، در صورتی که این مسئله در مطالعه آمایش سرزمین پیش بینی شده باشد.

وی با اشاره به نزدیکی بهار به همدان این را یک موقعیت مناسب برای شهرستان خواند و گفت: باید از این فرصت استفاده کرد و سر ریز همدان را به بهار منتقل کرد و در زمینه پذیرش دانشجو نیز این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه محمدعلی پورمختار با اشاره به طرح های پیشنهادی از سوی دانشگاه آزاد بهار بر ضرورت تشکیل شرکت های دانش بنیان در کشور و استفاده از پتانسیل علمی دانشجویان و دانشگاهیان تاکید کرد و گفت: ما در تلاشیم که از این پتانسیل در جهت ایجاد اشتغال و عملیاتی کردن اینگونه طرح ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به شعار سال گفت: معاونت فرهنگی این تکلیف را بر عهده دارد که در حوزه فرهنگی تلاش کند، چرا که دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و ارتباطش با دانشجویان در این زمینه بسیار با اهمیت است.



نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • ضحا :
  در تاریخ ۸ اردیبهشت ۹۳ ساعت ۱۳:۱۷
  با عرض سلام و تشکر از زحمات سرکار خانم کریمی رادپور لطفا تعداد بیشتری از عکس های مراسم را قرارهید
 • فرهاد :
  در تاریخ ۸ اردیبهشت ۹۳ ساعت ۱۵:۰۱
  چرا اينقدر اين روزها ديدارهاي نماينده رفته رو دور تند ؟؟؟
 • هادی :
  در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۹۳ ساعت ۲۲:۵۷
  سلام از محتوای خبر که بگذریم از پذیرایی روی میز اصلا نمیتویم بگذریم
  دقت کردین که توی بشقاب ها موز ها دو تایی پرتقال ها دو تایی کیوی دوتایی هست ؟؟؟؟؟
  کیک هم که الی ماشالله
  ترسیدن تو شکمشون جا کم بیاد؟؟؟؟؟
 • روابط عمومی دانشگاه آزاد بهار :
  در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۳ ساعت ۱۷:۱۶
  دوست و همشهری گرامی وبا عرض سلام و احترام و تشکر از دقت و احساس مسئولیت در قبال جلوگیری از اسراف، لذا جهت رفع برخی شبهات به عرض میرساند که در سالن جلسات این دانشگاه به ازای هر2نفر یک بشقاب پذیرایی قرار داشت که این امر باعث ایجاد شبه در اسراف پذیرایی شده بود و در ضمن این دانشگاه اماده شنیدن نظرات و پیشنهادات سازنده همشهریان عزیز میباشد
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر