شهرستان بهار

دیدار صمیمی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار

شناسه خبر: ۲۸۱۴
دیدار صمیمی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار

رئیس کمیسون اصل نود مجلس در دیدار صمیمی با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار گفت: تقویت کتابخانه‌های عمومی به عنوان مهمترین پایگاه‌های فرهنگی در جامعه ضروری است و فرهنگ کتابخوانی در روستاهای فاقد کتابخوانی گسترش یابد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از تسنیم ، محمد علی پور مختار در دیدار صمیمی با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با اشاره به دغدغه و تأکیدات مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان در مورد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: تقویت کتابخانه‌های عمومی به عنوان مهمترین پایگاه‌های فرهنگی امری ضروری است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز فرهنگی اثرگذار در شهرها و روستاها در حال ارائه خدمات هستند و باید در روستاهای فاقد کتابخانه عمومی نیز اقداماتی در راستای ترویج این مقوله مهم صورت پذیرد.

وی اعلام آمادگی کرد تا برای برطرف کردن مشکلات و موانع توسعه کتابخانه‌های عمومی، تمامی ظرفیت‌های موجود استانی و ملی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری به کار گرفته شود.

رئیس کمیسون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ضمن مطلوب ارزیابی کردن روند فعالیت کتابخانه‌های عمومی و پیگیری‌های اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار، نسبت به تداوم جلسات برای بررسی و تسریع در پیشرفت این حوزه تأکید کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی کتابخانه‌های عمومی و تطبیق وضعیت موجود با برنامه پنجم توسعه و سند نهضت مطالعه مفید، توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی را موجب اعتلای فرهنگ در جامعه دانست.

مهدی خوش خوان گفت: متأسفانه در سالی که مزین به نام فرهنگ و اقتصاد است، شاهد دید محدود فرهنگی در اختصاص اعتبارات تملک و دارایی به شهرستان بهار با دارا بودن 8باب کتابخانه عمومی بودیم که ضرورت تجدید نظر در نوع برنامه ریزی و اختصاص اعتبارات از سوی متولیان امر توزیع کننده اعتبارات مختلف در سطح استان را می طلبد.

وی در این دیدار که حدود یک ساعت به طول انجامید، بر لزوم ساخت و توسعه فضا‌های کتابخانه‌ای به خصوص در روستا‌های متقاضی تأکید و خواستار اختصاص اعتبارات عمرانی در بخش کتابخانه سازی شد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • محمد رضا :
  در تاریخ ۱۲ امرداد ۹۳ ساعت ۰۱:۵۹
  از تلاش های آقای خوشخوان که زحمات زیادی برای اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ کتابخوانی و مطالعه دارن تشکر میکنم .اما بهتره وقتتون رو در این جلسات صمیمانه تلف نکینید چون اگه خبری میشد این همه جلسات سرتا پا صمیمانه هنوز یه دونه هم خروجی نداشته که نوبت شما بشه.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر