شهرستان بهار

رشد 35 درصدي بودجه شهرداري در سالجاري

شناسه خبر: ۲۸۳۸
رشد 35 درصدي بودجه شهرداري در سالجاري

نشست خبری شهردار بهار با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد. | شهردار بهار از اجراي همزمان 22 پروژه در شهر بهار خبر داد | خلیلی شایعه فروش آب توسط تانکرهای شهرداری را تکذیب کرد|خلیلی: در حال حاضر در تامین آب برای آبیاری فضای سبز شهر با مشکل مواجه شده ایم تا برسد به تامین آب مجموعه جزیره شادی.

نشست خبری شهردار بهار با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد. در اين نشست شهردار بهار ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران به عنوان امانت دار مردم هستند و مسئوليت سنگيني بر دوش آنان گذاشته شده است که با اطلاع رساني صحيح مي توانند در رشد و توسعه شهر گام بردارند و این وظیفه خطیری است که بر دوش هر کسی نهاده نمی شود.

علي اصغر خليلي با بيان اين مطلب که در سالجاري بودجه شهرداري بهار پنج ميليارد تومان است، گفت: از ميزان بودجه اختصاص يافته به اين شهرداري در سالجاري، دو ميليارد و 400 ميليون تومان صرف هزينه هاي جاري و خدماتي و مابقي که معادل دو ميليارد و 600 ميليون تومان مي باشد نيز صرف پروژه هاي عمراني خواهد شد.

 خليلي با اشاره به اينکه هدف اصلي شهرداري بهار خدمات رساني بهينه و مطلوب به مردم اين شهر است،گفت: شهرداري بهار با تعامل شوراي شهر و همکاري شهروندان، در حال حاضر بيش از 4 ميليارد تومان در حوزه عمران هزينه کرده است که بيش از تعهد خويش بوده است. شهردار بهار با بيان اين مطلب که همکاري و مشارکت مردم با اين مجموعه در امور شهری باعث رشد بودجه شهرداري در سالجاري بوده است، عنوان داشت: رشد 35 درصدي بودجه شهرداري در سالجاري نشان از همکاري و مشارکت مردم با اين ارگان و تلاش شبانه روزي مجموعه شهرداري است و اين در حالي است که تا پايان سال تلاش مضاعفي در حوزه درآمد خواهيم داشت.

 شهردار بهار از اجراي همزمان 22 پروژه در شهر بهار خبر داد و گفت: شهرداري بهار در راستاي خدمت به شهروندان از ابتداي سالجاري تا کنون اقدام به خريد و توزيع بيش از شش هزارتن آسفالت در معابر سطح شهر به دو روش دستي و ماشيني کرده است که این مقدار با هدف حل مشکل و توزيع اعتبار و کار در سطح شهر به صورت گسترده و متوازن در همه نقاط شهر انجام شده است.

وي با اشاره به پروژه های در حال اجرا گفت: اصلاح تقاطع هندسي سطح شهر، ساخت پل فلزي در خيابانها، ساماندهي طرح ترافيک و علائم و خط کشي ها، تامين روشنايي معابر، احداث پروژه یادمان شهدی گمنام با اعتبار 100 ميليون تومان در فاز اول جهت نصب در پارک فرهنگيان، اجراي جدول به طول بيش از دو و نيم کيلومتر، پياده رو سازي در سطح شهر به صورت جاليز فرش و سنگ فرش، خريد اولين پل عابر پياده جهت نصب در روبروي بيمارستان آيت ا... بهاري با اعتبار 250 ميليون تومان، احداث سرويس بهداشتي 12 چشمه در مسجد واقع در پليس راه با اعتبار 100 ميليون تومان، آغاز مراحل ساخت المان شهداي شهر جهت نصب در ميدان شهدا با اعتبار 60 ميليون تومان، تکميل فاز دوم توسعه پارک لاله به مساحت شش هزار مترمربع، احداث پارک خيابان نوبهار به مساحت پنج هزار مترمربع، آغاز مراحل ساخت دو پارک محله اي در سطح شهر، اجراي پروژه دفع آبهاي سطحي در نقاط آبگير سطح شهر از جمله اين پروژه ها است.

خليلي اظهار داشت: احداث ساختمان موتوري که شامل دو دستگاه سوله براي پارک ماشين آلات شهرداري است، اجراي ديوارکشي فضاي پيراموني ساختمان موتوري شهرداري، خريد و نصب وسايل بازي در پارکهاي سطح شهر، خط کشي معابر و نصب علائم راهنمايي رانندگي در سطح شهر، احداث مجتمع تجاري شامل 4 باب مغازه در داخل پروژه مسکن مهر با اعتبار 180 ميليون تومان، خريد يک دستگاه کاميون مکانيزه حمل زباله با اعتبار 280 ميليون تومان، ادامه اجراي سنگ فرش در بلوار شهيد بهشتي، تملک زمين براي بازگشايي و توسعه معابر شهري، خريد و کاشت گونه هاي مناسب انواع درخت در فضاهاي سبز سطح شهر به تعداد بيش از پنج هزار اصله، بازسازي کامل ساختمان شوراي شهر، خريد يک واحد مهمانسرا در مشهد مقدس، خريد و کاشت بيش از 13 هزار و 500 درختچه از گونه هاي مختلف در سطح شهر، کاشت دو نوبت گلهاي زينتي در سطح معابر و پارکهاي شهر، تأمين روشنايي معابر و خريد مبلمان شهري و سم پاشي درختان موجود در سطح شهر در دو نوبت از ديگر پروژه هاي عمراني شهرداري بهار در سالجاري است که در دست اجرا مي باشد.

وي در پاسخ به سوالی در مورد افتتاح پروژه جزیره شادی و عدم اجرای تعهدات شهرداری در این طرح  اظهار داشت: شهرداري بهار در صورت نصب ساختمان و وسايل پارک آبي در جزيره شادي، با هزينه خود 2 حلقه چاه را تملک و در اختيار اين شرکت قرار خواهد داد و و در این خصوص ما یک بار قبل از عید در تامین آب استخر همکاری کردیم اما در حال حاضر در تامین آب برای آبیاری فضای سبز شهر هم با مشکل مواجه شده ایم تا برسد به تامین آب مجموعه؛ اما شهرداري و شوراي اسلامي شهر بهار آماده همکاري براي به نتيجه رسيدن پروژه جزيره شادي است.

همچنین خلیلی شایعه فروش آب توسط تانکرهای شهرداری را تکذیب کرد و گفت:  براي آبياري فضاي سبز شهر بهار 2 تانکر آب به صورت دو شيفته و دو دستگاه کمپرسي به صورت يک شيفتي در نظر گرفته شده و مجموعا 5 دستگاه شهرداری در حال آب رسانی به شهر است و به دليل کمبود شديد آب ورود و خروج تانکرهاي آب شدیدا بررسي مي شود.

وي در ادامه از نصب 2 دستگاه برج نور در ورودي شهر بهار در سال آينده خبر داد و گفت: براي تامين روشنايي پارک ورودي شهر واقع در پليس راه 2 دستگاه برج نور نصب خواهد شد.

وي به تملک زمين براي احداث بازارچه محلي در شهر بهار اشاره کرد و گفت: عليرغم تملک زمين توسط شهرداري بهار جهت احداث بازارچه، مالک قبلي از تحويل زمين امتناع مي کند که شهرداري بهار منتظر حکم قضايي در اين رابطه است. وي به ساماندهي مرقد آيت ا... بهاري اشاره کرد و گفت: شهرداري و شوراي اسلامي شهر بهار آماده کمک در اين راستا مي باشد و تاکنون اقدامي از سوي ادارات متولي صورت نگرفته است.

وي تصريح کرد: ترمينال مسافربري برون شهري بهار در حال احداث توسط بخش خصوصي است و اقدامات اجرايي آن در حال انجام است. وي از ساماندهي مسيرهاي تاکسي درون شهري بهار خبر داد و گفت: نصب ايستگاه، تابلو و علائم در حال انجام است و توزيع جابجايي مسافر در سطح شهر به سمت مطلوب پيش مي رود و در اين مسيربندي همه مسائل اعم از شرايط رانندگان تاکسي و مسافر در نظر گرفته شده است.

خلیلی همچنین در مورد فروش غیر قانونی زمین های شهرداری گفت: در حال پیگیری موضوع در مراجع قضایی هستیم و هم اکنون این پرونده در مرحله تهیه کیفرخواست است.

در پایان این نشست با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران تقدیر شد.نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • طاها :
  در تاریخ ۲۰ امرداد ۹۳ ساعت ۰۳:۱۹
  ای بابا اوسا خلیل سم پاشی درختا هم شد کار ..
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر