شهرستان بهار

فرماندار بهار در جمع نمازگزاران گزارشی از عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان ارائه داد.

شناسه خبر: ۲۸۹۴
فرماندار بهار در جمع نمازگزاران گزارشی از عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان ارائه داد.

فرماندار بهار در جمع نمازگزاران نماز جمعه هر بهار عنوان کرد: هفته دولت، يادآور شهيداني است که با همه وجود در راه خدمت به ميهن عزيز اسلامي تلاش کردند و امروز مديران بايد با الگوگيري از آن شهيدان بزرگوار در راه اعتلاي نظام جمهوري اسلامي ايران گام بردارند.

اين مطلب را فرماندار بهار در جمع نمازگزاران نماز جمعه مورخ 7/6/93 شهر بهار عنوان کرد و افزود: در هفته دولت 63 پروژه با اعتباري بالغ بر17ميليارد تومان به بهره برداري رسيد و عمليات اجرايي 13 پروژه با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد و 360 ميليون تومان آغاز شد.

محسن مرادي پناه اضافه کرد: پروژه هاي قابل افتتاح و کلنگ زني توسط دستگاههاي بنياد مسکن، شرکت گاز، راه و شهرسازي، شرکت برق، شهرکهاي صنعتي، کميته امداد، جهاد کشاورزي، تعاون کار و رفاه اجتماعي، صنعت معدن تجارت، تعاون روستايي، بهداشت و درمان، تبليغات اسلامي، شهرداري لالجين، صالح آباد و مهاجران، امور آب و دهياري هاي بخش مرکزي، لالجين و صالح آباد انجام شد.

 وي با بيان اينکه دولت تدبير و اميد به دنبال اعتدال سياسي، تدبير اقتصادي و اميد اجتماعي است، گفت: اعتماد و اميد دو سرمايه بزرگ است که در بين مردم بيش از گذشته شده که اميدواريم دولت بتواند اين سرمايه ها را حفظ کرده و نشاط اجتماعي را در جامعه برقرار کند. وي با تاکيد بر انسجام، وحدت و همکاري در انجام اقدامات و برنامه‌ها در شهرستان گفت: بايد با حوصله و صبوري و استفاده از تمامي ظرفيت هاي موجود جامعه در راه توسعه همه جانبه کشور قدم برداريم.

وي با اشاره به برخي دستاوردهاي دولت تدبير و اميد بيان کرد: دولت در سياست خارجي، ديپلماسي ايراني و روح دوستي، صلح طلبي و پايبندي به حقوق هسته اي را اشاعه کرد و در بعد اقتصادي با کاستن از شتاب تورم، ثباتي تقريبي را به ارمغان آورد و با اجراي طرح بيمه سلامت گام مهمي در کاستن از آلام و دردهاي بيماران برداشت. مرادي پناه گفت: پرداخت 7 هزار ميليارد تومان براي ديون پيشين طرح هاي عمراني از مهمترين اقدامات دولت بوده است.

سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه بهار اتخاذ تصميمات درست و کارشناسانه را از نقاط قوت دولت تدبير و اميد برشمرد و گفت: رويکرد دولت تدبير و اميد در حوزه هاي سياست خارجي تاکنون بسيار حساب شده بوده است به طوري که امروز تنش هاي سياسي در منطقه و عرصه هاي بين المللي عليه کشورمان بسيار کمتر شده است و با توجه به تلاش هاي دولت جديد در عرصه هاي بين المللي و منطقه اي توسعه مناسبات با کشورهاي مختلف جهان از جمله کشورهاي همسايه، حضور در مجامع بين المللي و افزايش سفر مقامات کشورهاي مختلف جهان به تهران حاکي از موفقيت هاي دولتي در عرصه سياست خارجي است.

وي ادامه داد: دولت مذاکرات 1+5 را تا کنون به خوبي اداره کرده است و موفقيت هاي تيم مذاکره کننده سبب شده جمهوري اسلامي ايران حقانيت خوب را در عرصه هاي بين المللي ثابت کند.وي اظهار داشت: اجراي بيمه سلامت مردم در حوزه بهداشت و درمان از ديگر موفقيت هاي دولت يازدهم بوده به طوريکه دولت با برنامه ريزي مناسب در اين حوزه در صدد است تا خدمات بهداشتي و درماني با کمترين هزينه در اختيار مردم قرار گيرد تا ايرانيان بتوانند از خدمات درماني در حوزه سلامت و درمان به سهولت استفاده کنند.

مرادي پناه اظهار داشت: عدد تورم در مرداد سال گذشته بيش از 40% بود ولي همين تورم در حال حاضر به 3/25% رسيده است و به اين ترتيب دولت يازدهم تورم را 15% کاهش داده است و البته بانک بين المللي پول اين رقم را تا پايان 1393 به زير 20% پيش بيني کرده است. وي اظهار داشت: آخرين عددي که از رشد اقتصادي در دولت گذشته به ثبت رسيده 6/5% - بوده است و بر اين اساس اقتصاد ايران با سرعت بسيار بالايي به سمت بيکاري و رکود بيشتر حرکت مي کرد و هم اکنون آخرين رقم رشد اقتصادي اعلام شده که تاييد شده 6/3% بهبود و به 2%- رسيده است و با تلاشهاي دولت اين رقم تا پايان سال 1393 به 2% + رشد اقتصادي خواهد رسيد و اقتصاد ايران از دور رکود خارج خواهد شد و شاهد بهبود وضعيت اشتغال خواهيم بود.

 مرادي پناه افزود: سياست هاي صحيح اقتصادي دولتي، به تعويق انداختن افزايش قيمت حامل هاي انرژي، مقاومت مجدانه دولت در برابر بي انضباطي هاي پولي به ويژه رشد پايه پولي و دست اندازي به منابع بانک مرکزي براي جبران کسري بودجه و اهتمام دولت به انضباط بيشتر مالي و تلاش براي جلوگيري از بي ثباتي نرخ ارز اصلي ترين سياست هاي دولتي و از علل جهت گيري هاي مطلوب در کنترل تورم و جلوگيري از افزايش قيمت ها بوده است. فرماندار بهار خاطرنشان کرد: دولت در ايجاد آرامش در بازار بسيار موفق عمل کرده و در اين مدت با اجراي برنامه هاي کلان اقتصادي ثبات و آرامش را در حوزه هاي اقتصادي برقرار کرده است به طوري که کنترل تورم و برنامه هاي دولتي براي رونق توليد از طرح هاي مهم دولت يازدهم در حوزه اقتصادي است.

فرماندار بهار با اشاره به اولويتهاي کاري شهرستان بهارگفت: يکي از اولويت ها عملي کردن شاخص هاي اقتصاد مقاومتي است و ما بر اساس سياست هاي دولت تدبير و اميد و شعار مقام معظم رهبري در جهت شاخص ها حرکت خواهيم کرد. وي تصريح کرد: ايجاد تحرک و پويايي در اقتصاد، بهبود شاخص هاي کلان اقتصادي، کاهش تورم، افزايش بهره وري و رفاه عمومي، افزايش عدالت اجتماعي، از شاخص هاي اقتصاد مقاومتي است که بايد سرلوحه کار قرار گيرد.

 مرادي پناه اضافه کرد: مديريت آب و خاک و کشاورزي يکي ديگر از اولويت هاي شهرستان است چراکه امروزه بحران آب از تهديدات ملي و منطقه اي است و با توجه به پايين رفتن سفره هاي آب زيرزميني مشکل کمبود آب شرب نيز بيش از گذشته احساس مي شود و کشاورزان بايد به تناوب کشت در محصولات زراعي و جايگزين کردن محصولات کم آب بر به جاي محصولاتي که نياز به آب بيشتري دارند، توجه کنند. وي صادرات سفال و صنايع دستي و سيب زميني را از ظرفيت هاي شهرستان بهار برشمرد و گفت: امروز لالجين به عنوان پايتخت سفال ايران مطرح است و در اين رابطه بايد هدفگذاري داشته باشيم تا شاهد بهره وري و ارزآوري خوبي در اين راستا باشيم.

وي به توريست پذيري شهرستان اشاره کرد و گفت: جاذبه هاي گردشگري شهرستان بيش از پيش بايد مورد توجه قرار گيرد و طرحها و برنامه هايي ارائه شود تا ماندگاري توريست و مسافر در شهرستان ايجاد شود و اين مهم مستلزم مديريت زنجيره اي بين متوليان امر و تعامل با يکديگر است. وي بر برنامه محوري در کارها تاکيد کرد و گفت: تنظيم سند يکساله در همه بخش ها و حرکت در راستاي برنامه 5 ساله مي تواند اثرگذار باشد و نتيجه مطلوب حاصل شود. مرادي پناه افزود: توجه به خواسته ها و معيشت مردم مهمترين مسئله اي است که بايد به آن توجه شود./فرمانداری بهار

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • احمد :
  در تاریخ ۹ شهریور ۹۳ ساعت ۱۴:۴۶
  دست گلتون درد نکنه.....
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر