شهرستان بهار

مالیات های سنگین برای تجار بهاری

شناسه خبر: ۲۹۳۴
مالیات های سنگین برای تجار بهاری

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان سهمیه درآمد مالیاتی استان همدان را امسال بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان از درآمد مالیاتی استان محقق شده است.

محمد خلیفه، با اشاره به اینکه یکی از محل کسب درآمد دولت اخذ مالیات است، اظهار کرد: امسال برای استان همدان بیش از 270 میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان همدان در نظر گرفته شده که از ابتدای سال تاکنون 100 میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه این مبلغ شامل ارزش افزوده و مالیات مستقیم می‌شود، افزود: با توجه به زمان باقی مانده از سال امیدوار هستیم بتوان این درآمد مالیاتی مصوب را به طور کامل محقق کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان درباره وضع مالیات بر صادرات استان همدان نیز گفت: صادرات از مالیات معاف بوده و صادرکنندگان زمانی مشمول مالیات می شوند که اظهارنامه صادراتی و دفاتر حساب خود را ارائه نکنند.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که قانون پیش‎بینی کرده باید مورد احترام همه باشد، عنوان کرد: اگر صادرکنندگان و تجار دفاتر حساب خود را ارائه ندهند جریمه می شوند، البته تعداد آنها در استان همدان اندک بوده و بیشتر شرکت‌های در حوزه سفال هستند.

 در روزهای گذشته معاون توسعه تجارت خارجی استان همدان از عملکرد امور مالیاتی استان همدان انتقاد کرده و آنها را عامل فرار تجار و صادرکنندگان از استان همدان شده بود.

حسینی در این باره گفت: برنامه پنجم توسعه و استاندار همدان بر توسعه اقتصادی در زمینه جهش صادرات غیر نفتی تاکید دارد ولی برخی دستگاه ها در این زمینه همکاری های لازم را ندارند.

وی با اشاره به تاکید استاندار در کارگروه توسعه صادرات  غیر نفتی مبنی بر همکاری با صادرکنندگان افزود: متاسفانه امور مالیاتی استان همدان مالیات های سنگینی برای تجار شهرستان بهار و ملایر وضع کرده و همین امر سبب فرار سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان از استان همدان شده است.

معاون سازمان صنعت و معدن استان همدان عنوان کرد: تجار و صادرکنندگان استان به علت این سخت‌گیری‌ها به سایر استان ها رفته و صادرات خود را از گمرک آن استان‌ها انجام می دهند که یکی از تجار نمونه قزوین اصلیت همدانی دارد.

حسینی با بیان اینکه این امر سبب کاهش آمار صادرات استان می شود، اظهار کرد: امور مالیاتی به علت نداشتن دفاتر سود و زیان توسط تجار این مالیات ها را وضع می‌کند که فشار زیادی به آنها وارد کرده و به نوعی قانون برنامه پنجم توسعه را تفسیر به رأی می‌کند./تسنیم


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر