شهرستان بهار

کدام تحول؟؟؟؟؟/ ما که چیزی ندیدیم.

شناسه خبر: ۳۱۳۸
کدام تحول؟؟؟؟؟/ ما که چیزی ندیدیم.

چندی پیش دومین شماره از گاهنامه سمن بهار به همت تعدادی از سازمان های مردم نهاد شهرستان منتشر شد که در صفحه نخست آن تیتر درشتی با عنوان "تحول در مسیر تاکسیرانی" زده شده بود. تیتری که با اولین نگاه به چشم می خورد و هر خواننده ای با دیدن این تیتر بی اختیار جمله "کدام تحول؟" را به زبان می آورد.

چندی پیش دومین شماره از گاهنامه سمن بهار به همت تعدادی از سازمان های مردم نهاد شهرستان منتشر شد که در صفحه نخست آن تیتر درشتی با عنوان "تحول در مسیر تاکسیرانی" زده شده بود. تیتری که با اولین نگاه به چشم می خورد و هر خواننده ای با دیدن این تیتر بی اختیار جمله "کدام تحول؟" را به زبان می آورد. البته متنی که در توضیح آمده بود نیز ادعایی بر تحول نداشت و گویی منظورشان از تحول رنگ آمیزی ایستگاه تاکسی و نصب تابلو و.... بوده است. 

در پی انتشار این خبر به سراغ شهرداری و واحد تاکسیرانی رفتیم تا در مورد خبر منتشر شده سوالاتی در این مورد بپرسیم و جویای جزئیات طرح تغییر مسیر تاکسیرانی شویم.

 سیاوش پردیس، مسئول واحد تاکسیرانی با اشاره به اینکه سایت اداری شهر در میدان آزادگان قرار دارد و این مرکزیت یکی از دلایلی است که این مسیر بیش از نقاط دیگر مسافر داشته باشد، گفت: برای تغییر مسیر تاکسیرانی بیش از 150 جلسه داشتیم  و مسیرهای جدیدی را تعریف کردیم ؛ اما مسیرهای جدید باید توجیه مالی برای راننده های تاکسی داشته باشد تا آنها نیز با رغبت در این مسیرها تردد کنند که این مسئله نیازمند زمان و همکاری دو جانبه مردم و رانندگان تاکسی است. 

وی مشکل اصلی در اجرای طرح را درآمد پایین رانندگان تاکسی خواند و گفت: باید مسیرهای جدید تامین مسافر شود.

پردیس در ادامه گفت: ما اجرای این طرح را در مرحله اول به صورت داوطلبانه قرار داده ایم تا رانندگان تاکسی به صورت داوطلبانه در مسیرهای جدید تردد کنند. اما در مرحله بعد به صورت جبری برخورد خواهد شد.

وی همچنین گفت: تعدادی از رانندگان تاکسی نیز درخواست هایی به ما داده اند که به امضای تمامی رانندگان رسیده و مشکلات خود را در آن مطرح کرده اند که نمی توان نسبت به این درخواست ها بی تفاوت بود و در اجرای موفق این طرح هم مردم و هم رانندگان باید همکاری کنند.

ناگفته نماند از اعضای شورای شهر و شهردار بهار نیز خواستار توضیح مبسوطی در این زمینه و چگونگی اجرای طرح شدیم که در پاسخ به ما قول دادند که در مقاله ای به طور مفصل شرح چگونگی اجرا را به همشهریان بدهند و از طریق سایت نشاط شهر آن را منتشر کنند. اما با گذشت چندین روز که از ایشان خبری به ما نرسید، ما نیز طاقتمان طاق شد و اقدام به انتشار این متن و انتقادات وارد شده به "تحول در مسیر تاکسیرانی" کردیم. طرحی که قرار بود از اول مهر ماه اجرایی شود اما شهروندان تاکنون هیچ تغییری را در سطح شهر ندیده اند.

(در صورتی که شهرداری و شورای شهر در این زمینه توضیحات مبسوطی با جزئیات برای ما ارسال کنند در اسرع وقت آن را منتشر خواهیم کرد)درخواست های تعدادی از رانندگان تاکسی: 


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • حقیقت :
  در تاریخ ۵ آذر ۹۳ ساعت ۱۲:۲۹
  واقعا تبارک الله
  از بیمارستان و کلینیک واقعا تردد سخت است. تاکسی بهتر عمل می کند
 • محمد :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۳ ساعت ۰۰:۴۷
  لطفا به شعور مردم توهين نكنيند اگر راننده تاكسي ها فكر ميكنن درامدشون تا خط فقر اومده كسي مجبورشون نكرده در كمال سماجت در ميدان امام و ازادگان تجمع كنن و زحمت به خودشون ندن تا مسافرين در مسيرها عادت كنن در ضمن بي انصافتر از بعضي راننده تاكسي ها خودشونن كه حتي بعضا از اژانس بيشتر كرايه ميگيرن ميگن داخل شهرك ٢٥٠٠ چرا مثلا وقتي دربست ميشه ١٦٠٠ ؟؟؟ميگن خالي برميگرديم ،بي انصاف مگه از ميدان ازادگان تا داخل شهرك خ انديشه چقدر راهه؟ ضمنا ملت احمق نيستن از كجا معلوم اون نوشته مال خودتون نيست از طرف اهالي سيد جمال ؟؟؟ كدوم عقلي قبول ميكنه ادم از ارامش فرار كنه واقعا متاسفانه تواين قشر هم سمج هم خودراي و خودخواه ناجور ديديم البته نه همشون خودشون بهتر از مردم همكاراشونو ميشناسن منظور كيا هستن در ضمن بله كه ميري خط فقر ، وقتي كه تو بشيني تو دو تا ميدان تا نوبتت بشه تو خط فقر ميري ديگه !!! ادم هر چي زحمت بكشه انقد درامد داره نه كه هر چي بشينه تا نوبتش بشه ، شهردار بد نيست يه عرضه به خرج بده از پس اينا بر بياد چون به قول مهدي به ريششون خنديدن و سرجاشون هستن هيچ ، پررو پرو ميگن بزارين بريم روستاهاي همجوار !!! خوبه والله وظيفه شما چيه مسافر كشي در سطح شهر بهار ناراضي هستين به سلامت كم نيست ادمايي كه با حقوق ماهانه كمتر از درامد شما با تاكسي كار كنن ... ضمنا جناب قاسمي ناواجب سوزلريچه بي خلبار توضيح وررده الان هارده جواب بو تحول ناديدنه وره
 • بسيجي :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۳ ساعت ۱۶:۵۶
  جا نداشت شما مسئولين سايت كه انقدر تيز بين هستين برنامه هاي هفته بسيح رو هم پوشش خبري ميدادين!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ناشناس :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۳ ساعت ۱۸:۱۳
  با تشكر از حرف هاي محمد كه واقعا قابله تحسينه . منم بايد در جواب بگم كه رشد و پيشرفت يك شهر به ناوگان مسافر بري و تاكسيراني شهر بستگي دارد متاسفانه در سالهاي گذشته هيچ يك از مسولين و حتي خوده مردم نخواستن كه اين وضعيت تغيير پيدا كنه كه باعث تغيير مناطق مسكوني و رونق خيابانهاي ديگر بغير از خ امام و خ 17 شهريور باشيم. همچنان كه شاهد بوديم تا قبل از جابجايي تاكسيراني به خ 17 شهريور ان خيابان يكي از خيابانهاي نسبتا خلوت بود كه بعد از جابجايي حتي از خيابان امام هم پيشرفت زيادي كرد. حال واقعا بايد فكره اساسي براي كليه مشكلات اين شهر باشيم . تا خودمان نخواهيم و كمر همت نبنديم هيچ اتفاقي براي اين شهر نخواهد افتاد.
 • مسعود :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۳ ساعت ۱۹:۴۸
  به به ... به به... بله جنابان رانندگان تاكسي افاده ها طبق طبق پيس گشميه بليزه ساير مسيرها هيچ، شخصي ها كه فلجتون كردن روستاهاي همجوارم كه برين و... فرمايش ديگه اي نيست عم قاش پيكاريه شما ديگه عجب ادمهاي بي انصافي هستين هر وقت كه ميبينيم جمع شدين يا ازادگان يا هفده شهريور بگو بخندتون به راهه ازبس راحت طلبين با همه چيز و همه كس كار دارين مگه تو تمامي شهرها وظيفه راننده تاكسي تعريف نشده ؟؟؟؟ همدان از كجا تا كجارو با ٣٠٠ تومن ميبرن شماهم كه ٤٠٠ تومنه حالا چه تا ميدان شهرداري چه ميدان امام دربست هم بعضياتون ٣٠٠٠ تومن ميگيرين تازه طلبكارم هستين بله بفرمايين سوار پشتمون بشين ماهي دو ميليون تقديمتون كنيم !!! كارگر بدبخت از صبح تا عصر زير افتاب بيل و كلنگ ميزنه از جان مايه ميزاره قد شما ادعا نداره
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر