شهرستان بهار

همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه پیام نور بهار برگزار شد + تصاویر

شناسه خبر: ۳۲۰۶
همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه پیام نور بهار برگزار شد + تصاویر

همایش وحدت حوزه و دانشگاه عصر روز پنج شنبه 27 آذر ماه در محل نمازخانه دانشگاه پیام نور بهار و با هماهنگی فرمانداری ، دانشگاه ها و حوزه علمیه شهرستان برگزار شد.

همایش وحدت حوزه و دانشگاه عصر روز پنج شنبه 27 آذر ماه در محل نمازخانه دانشگاه پیام نور بهار و با هماهنگی  فرمانداری ، دانشگاه ها و حوزه علمیه شهرستان برگزار شد. در این همایش فرماندار شهرستان بهار، مسئولین شهرستانی، نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام طه محمدی، نماینده مردم تویسرکان محمد مهدی مفتح فرزند شهید مفتح، محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ، رؤسای دانشگاه های پیام نور و آزاد همدان و ائمه جماعات، دیگر مسئولین و اساتید حوزه و دانشگاه و جمعی از دانشجویان و طلاب حضور داشتند.

در ابتدای مراسم محمد مهدی محبی رئیس دانشگاه پیام نور بهار ضمن تسلیت وفات حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) ، به کلیه حضار و شرکت کنندگان در همایش خیر مقدم گفت و هدف از برگزاری این همایش را ایجاد وحدت هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهدای دانشگاه و حوزه نام برد.

برگزاری چنین همایش هایی در استان از واجبات دینی است

دربخش دیگری از همایش حجت الاسلام طه محمدی ، نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این همایش برگزاری چنین همایش هایی را در استان از واجبات دینی و اخلاقی خواند و بر اهمیت ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کرد.

طه محمدی ادامه داد: هر چه کالایی ارزشمندتر باشد ، آسیب پذیری آن نیز بیشتر می شود. دانش و علم نیز یکی از سرمایه های ارزشمند انسان است که احتیاج به حراست زیادی دارد چرا که به دلیل ارزش زیادش آسیب بیشتری متوجه آن است.

نماینده ولی فقیه در استان با شاره به اهمیت علم در زندگی انسان ها گفت: علم نیز مانند هر پدیده دیگری باید آسیب شناسی شود و باید دید که چه عواملی باعث آسیب به علم می شود. یکی از مهمترین تکالیف عالمان آسیب شناسی علم است؛ چرا که علم مانند یک شمشیر دو دم است و اگر به دست نا اهلش بیفتد بسیار خطرناک خواهد بود.

وی با اشاره به تفاوت علم و عقل ادامه داد: علم در دنیا جنایت های زیادی انجام داده و یکی از بدبختی های ما این است که عقل را کنار گذاشته و با علم زندگی می کنیم. علم را باید حراست کرد و آسیب های ناشی از غرور در علم را شناخت، چرا که همواره بزرگترین حائل بین انسان و خدا علم است.

طه محمدی با اشاره به مقام معلم و استاد و حفظ احترام استاد توسط طلاب و دانشجویان گفت: وحدت حوزه و دانشگاه در امر دیانت و بندگی خداست. طلاب و دانشجویان باید تلاش کرده و احترام اساتید خودر را حفظ کنند تا از علم خود خیر ببینند.

یکی از نقاط ضعف ما این است که نتوانسته ایم بزرگانی چون شهید مفتح را برای جوانان الگو کنیم

در ادامه محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و فرزند شهید مفتح با اشاره به سالروز شهادت شهید مفتح گفت: یکی از نقطه ضعف های ما این است که نتوانسته ایم بزرگان خود و افرادی چون شهید مفتح را الگوی جوانان بسازیم. پیگیری و ممارست این بزرگان برای دانشجویان و طلاب ما باید بیان شود. ایشان از شخصیتی علمی، مذهبی و مبارزاتی برخوردار بودند و وقتی با آرمان امام در رابطه با وحدت حوزه و دانشگاه آشنا می شوند تلاش خود را انجام می دهند تا به این مهم دست پیدا کنند. ایشان برای دستیابی به این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نمیشوند و از نوشتن مقاله گرفته تا تاسیس دبیرستان دین و دانش برای وحدت علم و دین تلاش می کنند.

مفتح ادامه داد: شهید مفتح برای آنکه بتواند زبان دانشجویان را بفهمد و با آنها ارتباط برقرار کند وارد دانشگاه شده و به عنوان دانشجو در کنار دیگر دانشجویان تحصیل می کند. شهید مفتح از معدود افرادی است که هم در دانشگاه و هم در حوزه علمیه تحصیل و تدریس کرده باشد و با زبان  هر دو قشر دانشجو و طلبه از نزدیک آشنا باشد.

وی با اشاره به نحوه شهادت شهید مفتح ادامه داد: ایشان در سن 51 سالگی و در درب ورودی دانشگاه تهران هدف تیر منافقین قرار گرفت و به شهادت رسید و این نحوه شهادت نیز خود سمبلیک بوده و نشان دهنده تلاش بی وقفه این شهید بزرگوار در وحدت حوزه و دانشگاه است.

دشمن در تلاش است که بین دو قشر حوزه و دانشگاه فاصله بیندازد

در ادامه محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ  ضمن تسلیت سالروز شهادت شهید مفتح گفت: شهید مفتح هم از روحانیون معزز حوزه و هم از اساتید مبرز دانشگاه بوده است و به همین دلیل روز شهادت این بزرگوار را با نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری کرده اند که به این جهت پیوند مبارکی بین این دو قشر برقرار گردد.

وی ادامه داد: اعتلای کلمه حق به دست حوزه است و عنایت به این موضوع توسط دانشگاهیان باعث اعتلای کشور می شود. امروزه دشمن در تلاش است که بین این دو قشر فاصله بیندازد و در بعضی مواقع شنیده می شود که متاسفانه در برخی دانشگاه ها و در بعضی کلاس ها حرفهایی زده می شود که وحدت بین این دو قشر را از بین برده و باعث اختلاف می شود. ما باید مراقب باشیم و تلاش کنیم که این اتفاق نیفتد و فاصله بین حوزه و دانشگاه کمتر شود.

در انتهای مراسم به تعدادی از اساتید برجسته و نمونه حوزه و دانشگاه هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • بهاري :
  در تاریخ ۲۸ آذر ۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
  آقا جان اين مديران دولت تدبير و اميد خوب دارن كار ميكنن البته بگم نه همشون!!!!!!!!!! ولي از آقاي فرماندار و محبي رياست دانشگاه پيام نور به خاطر چنين برنامه هايي كه باعث پيشرفت فرهنگ در اين شهر مي باشد تشكر ميكنم
 • دانشجو :
  در تاریخ ۲۸ آذر ۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
  برنامه بسيار پر شكوهي بود و از مجريان طرح به خصوص دكتر محبي تشكر ميكنم و از ايشان بابت ذهنيتي كه داشتم حلاليت ميطلبم ..
  فقط اميدوارم اين برنامه ها خروجي خوبي براي شهر داشته باشد.
 • اهالي هنر :
  در تاریخ ۲۸ آذر ۹۳ ساعت ۱۳:۳۱
  هر جا كه مقوله وحدت باشه يقيننا پيشرفت و توسعه به دنبال خواهد داشت
  از نوع نگاه بسيار خوب آقاي مرداي فرماندار و دكتر محبي بسيار خرسندم و صد البته كه اين فرهنگ با يك همايش پا نميگيرد و تلاش فراوان هم لازم است.
 • محمدحسين :
  در تاریخ ۲۸ آذر ۹۳ ساعت ۱۷:۲۳
  اوووووووو چه خبر حالا محبي نفت رو ملي كرده انقدر شلوغش ميكنين اينهمه جا اينهمه مراسم برگزار ميشه اين هم يكي خداييش محبي اهل اين كارا نبود البته خوب رياست و مقام برخي ادمهارو مجبور به ايفاي هر نقشي ميكنن ولو اينكه اينكاره نباشن بله اينننننننه
 • سید :
  در تاریخ ۲۸ آذر ۹۳ ساعت ۲۱:۱۹
  سلام.
  دکتر عجب مراسمی برگزار کردید، چوخ عالی بود، واقعا نشان دادید دکترای مدیریت دارید و پرستیژ یک رییس دانشگاه... از اینکه دبیرخانه این همایش پیام نور شد هم تشکر.
 • مسعود :
  در تاریخ ۲۹ آذر ۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
  ايكاش ادمها دانه هاي دلشان مثل انار پيدا بود و اي كاش با ان ادعاهاي مذهبي و معنوي كه در ظاهر دارند در باطن هم همان بودند اما به قول محمد حسين كه خوب اومده اين يه تيكه رو پست و مقام گاه ادمها را وادار به خيلي كارها ميكند مثلا طرفي اله مهر گورميد اننان پيغمبر اويوننه چغاردره بيش نفرده ورره بلسنن تشكر اليله اقا جان بوره باهارده هاماادام بير بيره تانره قوييز دا بونن الواا معلوم اولمسه بو هاره اخه حوزه هاره گلد رياست ميخنه پور مختار توسطينن اوزيچه محكم اليه
 • دکتر سلام :
  در تاریخ ۲۹ آذر ۹۳ ساعت ۱۶:۲۶
  جناب دکتر صفایی
  شما که یک چهره علمی دارید بهتر است همان چهره علمی بمانید و با حضور در کنار جناب پورمختار از محبوبیت خود کم نکنید . پورمختاری که ........ و .......... و ............. است .
 • جدي الورود :
  در تاریخ ۲۹ آذر ۹۳ ساعت ۲۳:۱۳
  اون موقع كه مسئولين قبلي از اين كارا نميكردن مشكلي نبود حالا كه مديران اين دولت ميخوان حداقل چند كاري رو انجام بدن كه مقدمات پيشرفت و توسعه هستش انگار تو اين شهر كسايي با وحدت و همكاري مشكل دارن بابا نظر شخصي شما ملاك پيشرفت نيست ملاك قاعده هستش
  فقط به احترام دكتر محبي و تو نظرات هم كه فرماندار انگار خوب خودش و دل كاربران جا كرده بايد بگم ما با شما هستيم.
 • قره خاني :
  در تاریخ ۱ دی ۹۳ ساعت ۰۸:۱۸
  از همت و نظر بلند فرماندار شهرستان جناب آقاي مرادي پناه :
  كه نقش پدر و مدير شهرستان را به عهده دارد بايد ممنون دار باشيم خداييش دار ه خوب كار ميكنه به حمداله از موقعي كه وارد شهرستان شده حركت و جنبش وجوش سازنده اي در شهرستان ايجاد شده اگر ما قدران نباشيم چه كسي بايد به ايشان اعلام كنه كه مردم شهرستان آگاهي داردند و همه چيز و مي فهمند تا ايشان با دلگرمي بيشتري براي پيشرفت شهرستان كار كنه!!!
  اگه مديريت و نظارت كارآمد و پرتوان فرماندار نباشه كارا كه خود به خود انجام نميشه.
  برادر جديد الورود عزيز
 • علا :
  در تاریخ ۱ دی ۹۳ ساعت ۲۰:۲۸
  سلام

  با تشكر فراوان
  ب قول اين قرتي مرتي آ بـــيــــگ لــايــــــــكـــــــــــــــــــــــــ
 • همشهری ی :
  در تاریخ ۲ دی ۹۳ ساعت ۲۰:۴۵
  با سلام خدمت همشهریای گلم
  برادران عزیز کارهای ویترینی ، همایش ، کنگره های بیخود چه دردی از درد های بهار عزیزمان را حل می کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بنده بی طرف هستم عملکرد مثبتی از مسئولین طی چندین سال اخیر ندیدم.
  برادر عزیز جناب آقای دکتر محبی چقدر در جذب نخبگان بهار موفق بودی؟چقدر در تولید علم کمک کردی ؟ چقدر جلو باندبازی ها را تو دانشگاه گرفتی؟ جز اینکه مثل دکتر گلشنی فقط از شهدا و ... مایه گذاشتی. بخدا بهار هم فرهیخته زیاد دارد کی می شود با این کارها سر همشهری ها را کلاه گذاشت.
  برادر قره خانی کدام پروژه ملی در بهار راه افتاده؟ چقدر اشتغال ایجاد شده؟ چقدر برا جوان های بهار سرگرمی سالم ایجاد شده؟ چقدر آموزش و پرورش ما پیشرفت داشته؟
  خواهشا مردم بهار خودشان می فهمن که چه کسی کار می کند یانه؟
  خداوند روزی شما را هم جای دیگر حواله کند دست بردارید از این همه دسمال کشی
 • قره خانی :
  در تاریخ ۲ دی ۹۳ ساعت ۲۲:۵۸
  همشهری ی
  عزیزم یه کم مودب باش برادر یه جوری صحبت می کنی انگار ما ما ترک پدری رو از یک مسول در این سطح می خوایم برادر جان واقع نگر باش با مسولان قبلی مقایسه کن وضعیت کشور واستان رو در نظر داشته باش اون وقت با آگاهی کامل اظهار نظر کن اینجوری که شنا انتظار داری اآدم از بابای خودشم انتظار نداره
 • بارهالي :
  در تاریخ ۳ دی ۹۳ ساعت ۰۸:۲۴
  همشهري جان از نوع صحبت كردنت معلومه چقدر آگاهي !!!!!!!!!!!!!!!
  عزيز دل برادر اين طور صحبت كردن نشان از آگاهي شماداره ؟؟؟؟؟؟؟؟
  هرچي تو دهنت مي آد بايد افاضه كني؟ وقتي در سطح كشور مشكلات عمده هست با كدام پول واعتبار و كدام سرمايه گذار دلسوزي اين افاضات شما در شهرستان كوچكي مثل بهار با اين وضعيت خزانه دولت محقق ميشه ؟ حتما داري فكر مي كني از بهاري هاي روشنفكر هم هستي ؟
  بهاريهاي ومردم همه چيزو مي فهمند حتي حرفاي بي اصل و پايه وبنيان و رعايت نكردن آداب سخن گفتن جنابعالي را عزيز دل برادرررررررررررررررررررررررر
  با منفي بافي و آيه ياس خواندن آجري روي آجر مير ه كه انتظار اينهمه آباداني و زير ساختهاي اقتصادي را براي همشهريهايمان تصور مي كني؟؟؟؟اگه همه مسئولين مثل حضرتتان باشن كه بايد همه دست مال در بيارند وخون گريه كنيم.قشنگ............................
 • مهرداد :
  در تاریخ ۳ دی ۹۳ ساعت ۱۱:۴۰
  جناب قرهخاني و بارهالي محترم جاي تعجبه پيام شما كه اينهمه ادعاي ادب كردين بسيار جاي تاسف داره تا ايشان چرا اينقدر گارد گرفتين در برابر همشهري مشكوك ميزنين!!!
 • با سلام :
  در تاریخ ۳ دی ۹۳ ساعت ۱۹:۰۰
  بنده هم با نظر دکتر سلام موافقم .
  جناب دکتر صفایی در کنار جناب پورمختار از محبوبیت خود کم نکنید .
  شما جهره برتر هستید .
 • قاسملو :
  در تاریخ ۶ دی ۹۳ ساعت ۰۰:۳۲
  حقیقت اینه که باید قدردان فرماندار فرهیخته و توسعه نگری که در خط ولایت واز پپشتازان جبهه وجنگ وجهاد بوده باشیم و از گامهای موثری که در راستای توسعه شهرستان برداشته و بر میدارد باشیم در طول تقریبا یکسال خوب تونسته به شهرستان حرکت همه جانبه بده
  ای ول فرماندارررررررررمرادی آخرشی
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر