شهرستان بهار

5 میلیارد و 178 میلیون تومان اعتبار جذب شده در دیدار با وزرا

شناسه خبر: ۳۴۶۴
5 میلیارد و 178 میلیون تومان اعتبار جذب شده  در دیدار با وزرا

سهم شهرستان بهار از 13رديف اعتبارات سال 1393 معادل 14 ميليارد تومان بوده که طبق آخرين آمار تاکنون 49 درصد تحقق يافته است و تحليل بر اين است که تا پايان دوره مالي به 70 درصد نيز برسد.

کميته برنامه ريزي و توسعه شهرستان بهار در محل فرمانداري برگزار شد. در اين جلسه فرماندار بهار با اشاره به شعار سال با عنوان دولت و ملت، همدلي و همزباني گفت: همه باهم با همدلي و همکاري در راستاي توسعه و پيشرفت گام برداريم و مردم بايد دولت را در جهت تحقق اهداف ياري کنند.

محسن مرادي پناه اضافه کرد: سهم شهرستان بهار از 13رديف اعتبارات سال 1393 معادل 14 ميليارد تومان بوده که طبق آخرين آمار تاکنون 49 درصد تحقق يافته است و تحليل بر اين است که تا پايان دوره مالي به 70 درصد نيز برسد.

 وي تصريح کرد: اعتبارات شهرستان بهار در سال 93 از محل هاي ملي و استاني شده 970 ميليون تومان، استاني 3 ميليارد و 964 ميليون تومان، آسفالت ريزي راههاي روستايي 151 ميليون تومان، شهرکهاي صنعتي 386 ميليون تومان، حوزه هاي علميه 350 ميليون تومان، الزامات ماده 180 يک ميليارد و 600 ميليون تومان، اعتبارات ماده 10، 95 ميليون و 400 هزار، تخلفات رانندگي 396 ميليون تومان، مجتمع هاي آبرساني روستايي 444 ميليون تومان و راه هاي روستايي 229 ميليون تومان بوده است و تخصيص اعتبارات در دستگاههاي مختلف متفاوت بوده است.

وي تصريح کرد: اعتبارات سال 93 به طور کامل بسته نشده و رقمي از تخصيص ها باقي مانده و ارقام تخصيصي قطعاً افزايش جزئي خواهند داشت.

مرادي پناه خاطرنشان کرد: در سال گذشته هماهنگي خوبي بين اعتبارات و پروژه ها ديده مي شد و امسال نيز بايد دستگاههاي اجرايي هماهنگي هاي مورد نياز را با مرکز استان انجام دهند تا مشکلي در مبادله موافقت نامه ها بوجود نيايد و ارتقاي شاخص ها جهت افزايش اعتبار ضروري است.

فرماندار بهار تاکيد کرد: بر اساس سياست هاي بودجه اي سال قبل، اولويت بودجه با پرداخت مطالبات پيمانکاران بود و امسال نيز محدوديت هايي در تعريف پروژه جديد ديده مي شود و حداکثر مي توان 5 درصد کل اعتبارات شهرستان را براي پروژه هاي جديد تعريف کرد و شروع پروژه هاي جديد در مواقع ضروري با نظر کميته برنامه ريزي مي باشد.

وي ملاقات با وزيران را مورد اشاره قرار داد و گفت: ملاقات هايي که با وزيران و مقامات مسئول انجام مي گيرد بايد با خروجي مناسب همراه باشد و مصوبات ديدارها بايد توسط مسئولين دستگاههاي اجرايي پيگيري و نتيجه مطلوب حاصل شود و اعتبارات تخصيص يافته در ديدار وزرا، علاوه بر اعتبارات استاني است که به توسعه شهرستان بسيار کمک مي کند و تلاشهاي بسياري توسط نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت، فرمانداري و ديگر مسئولين ذيربط براي جذب اعتبار در اين ديدارها صورت گرفته و قريب به يک ميليارد و 300 ميليون تومان به نوسازي مدارس در شهرستان، 63 ميليون تومان به فني و حرفه اي شهرستان، بيش از 720 ميليون تومان به بنياد مسکن انقلاب اسلامي و 851 ميليون تومان امور برق بهار، 444 ميليون تومان براي آب و فاضلاب شهري از محل تنش آبي، 25 ميليون تومان بهزيستي، يک ميليارد و 775 ميليون تومان آب و فاضلاب روستايي شهرستان بهار اعتبار در اين ديدارها جذب شده است.

وي اظهار داشت: همه ادارات براي پيشبرد و تحقق اهداف بايد برنامه يکساله عملياتي تدوين و به فرمانداري شهرستان ارائه نمايند. وي با تاکيد بر حضور مديران شهرستان در معاونت برنامه ريزي براي رايزني ارتقاي شاخص ها گفت: مديران شهرستاني بايد براي افزايش سهم بري از بودجه استان تلاش کنند و همچنين بخشي از اعتبارات را از پايتخت جذب نمايند.

 در ادامه اعتبارات جذب شده در ديدار با وزرا و مسئولين کشوري و پيشرفت پروژه ها و تخصيص اعتبارات از محل هاي مختلف در ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعي، نوسازي مدارس، فني و حرفه اي، بنياد مسکن، برق، آبفاي شهري، بهزيستي و آبفاي روستايي بررسي شد.در پايان اقايان شعبانلو و ابراهيم فراهاني به ترتيب به عنوان سرپرست محيط زيست و رئيس آب و فاضلاب روستايي معرفي و از زحمات مسئولين قبلي قدرداني شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر