شهرستان بهار

دانشکده اتاق بازرگانی در همدان ایجاد می‌شود

شناسه خبر: ۳۴۹۶
دانشکده اتاق بازرگانی در همدان ایجاد می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان گفت: کمیته‌ای ویژه با مشارکت مدیر کل امور مالیاتی، مدیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای رسیدگی و حل مشکل مالیاتی صادرکنندگان شهرستان بهار در اتاق بازرگانی همدان تشکیل می‌شود.

به گزارش نشاط شهر، "علی اصغر زبردست" شامگاه گذشته نهم اردیبهشت در نشست فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی در شهرستان بهار، با بیان اینکه بخش دولتی باید در راستای روان سازی کارها تلاش کند، اظهار کرد: بخش اقتصادی و دولت برای اینکه سدی بر سر راه اقتصاد و تولید باشد تشکیل نشده و اگر اینگونه شود مشکل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه چرخ با چرخش اقتصاد می‌چرخد، افزود: دولت فضا و محیط فعالیت اقتصادی را برای فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف تولیدی، کشاورزی، صادرات و... با قانونگذاری فراهم کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان در ادامه با بیان اینکه برخی از کارشناسان مالیاتی و اداری درک درستی از فعالیت‌های اقتصادی ندارند، تصریح کرد: نیک بخت استاندار همدان نیز به این مسئله واقف بوده و در صدد تشکیل جلسه‌ای برای توجیه کارشناسان دستگاه‌ها و امور مالیاتی است.

وی در ادامه دستور تشکیل کمیته‌ای ویژه با مشارکت مدیرکل امور مالیاتی، مدیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای رسیدگی و حل مشکل مالیاتی صادرکنندگان شهرستان بهار را در اتاق بازرگانی صادر کرد و گفت: کمیسیون تجدید نظر در رسیدگی به مشکل مالیاتی صادرکنندگان باید سریع رسیدگی کند اما در این مورد بعد از گذشت چند ماه هنوز رسیدگی نشده است.

زبردست در بخش دیگری از سخنانش به ایجاد تحولات در اتاق بازرگانی همدان به تشکیل کمیسیون‌های یازده گانه اشاره و بیان کرد: در کمیسون حقوقی و مالیاتی از حقوقدانان و کارشناسان برجسته استفاده خواهد شد.

وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی همدان بر مبنای عضو محوری اداره خواهد شد و اعضاء اتاق بازرگانی در صورتی که مسائل آنها دچار مشکل شد برای رسیدگی در اتاق مطرح کنند تا موضوع را پیگیری کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان در ادامه به موضوع آموزش فعالان اقتصادی اشاره کرد و یادآور شد: آموزش‌ها را به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کرده‌ایم به طوری‌که آموزش‌های کوتاه مدت را در اتاق بازرگانی انجام می‌دهیم و برای آموزش‌های بلند مدت نیز در حال اخذ مجوز ایجاد دانشکده هستیم اما از دانشگاه‌های استان برای آموزش نیز بهره‌مند خواهیم شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان برقراری ارتباط با کشورهای دیگر پرداخت و تصریح کرد: برقراری ارتباط با کشورهای خارجی باید دو طرفه و بر روی برقراری ارتباط تجاری مناسب با روسیه کارهای خوبی انجام شده است.

زبردست اضافه کرد: از هفته آینده ارتباط با سفارتخانه‌ها و رایزنی کشورهای خارجی در ایران و سفارتخانه‌های ایران در کشورهای دیگر را آغاز می‌کنیم.

وی در پایان به موضوع کسب کرسی در اتاق ایران نیز اشاره کرد و یادآور شد: همدان باتوجه به اینکه فقط 270 فعال اقتصادی با کارت بازرگانی دارد فقط دارای سه کرسی است و این در حالیست که ظرفیت کسب 15 کرسی را دارد و برای کسب کرسی‌های بیشتر در اتاق ایران متمرکز شده‌ایم./ایسنا


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر