شهرستان بهار

فرماندار بهار در همایش ازدواج آسان گفت :

در سال 93 تعداد 1131 مورد ازدواج و 153 مورد طلاق اتفاق افتاده است.

شناسه خبر: ۴۰۹۶
 در سال 93 تعداد 1131 مورد ازدواج و 153 مورد طلاق اتفاق افتاده است.

جمعيت شهرستان بهار، جمعيت جواني است که بايد به مقوله ازدواج بيش از گذشته توجه شود. |در سال 93، 1131 مورد ازدواج و 153 مورد طلاق و در سال 94، 409 مورد ازدواج و 50 مورد طلاق در شهرستان بهار اتفاق افتاده است که در سال 94، نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار طلاق 4/7 درصد کاهش و ازدواج 1/4 درصد افزايش داشته است.

به گزارش نشاط شهر ، همايش ازدواج آسان پايدار و به هنگام با حضور 30 زوج در فرهنگسراي آيت الله بهاري شهرستان بهار برگزار شد.

در اين همايش فرماندار بهار گفت: فرهنگ سازي در زمينه الگوي ازدواج اسلامي و هم افزايي دستگاه هاي اجرايي براي حمايت از ازدواج آسان، از اهداف همايش امروز است.
محسن مرادي پناه اضافه کرد: جمعيت شهرستان بهار، جمعيت جواني است که بايد به مقوله ازدواج بيش از گذشته توجه شود.
وي اظهار داشت: جلسات متعددي در اين راستا با عناوين ستاد ساماندهي امور جوانان، ازدواج آسان، بررسي علل طلاق و شوراي فرهنگ عمومي در شهرستان بهار تشکيل شده است.
وي به ميزان تسهيلات اعطايي به زوج هاي جوان بهاري اشاره کرد و گفت: در سال 93، 2335 فقره تسهيلات با اعتبار 7 ميليارد تومان و از ابتداي سال 94 تاکنون 514 فقره تسهيلات به مبلغ يک ميليارد و 500 ميليون تومان به زوج هاي جوان در شهرستان بهار پرداخت شده است.
وي اعلام کرد: در سال 93، 1131 مورد ازدواج و 153 مورد طلاق و در سال 94، 409 مورد ازدواج و 50 مورد طلاق در شهرستان بهار اتفاق افتاده است که در سال 94، نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار طلاق 4/7 درصد کاهش و ازدواج 1/4 درصد افزايش داشته است.
مرادي پناه گفت: در شهرستان بهار در سال جاري ميانگين سن ازواج در مردان 28 سال و در زنان 22 سال و ميانگين سن طلاق در مردان 33 سال و در زنان 27 سال مي باشد.
فرماندار بهار به برنامه هاي انجام شده در حوزه ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: تشکيل اتاق فکر جوانان شهرستان، تشکيل جلسات ستاد خيرين ازدواج، برگزاري جشن هاي روز جوان، تجليل از نجبگان جوان علمي، فرهنگي و ورزشي، برگزاري همايش جوانان و سبک زندگي ايراني و اسلامي، همايش ازدواج دانشجويي دانشگاه پيام نور، همايش ازدواج و تعيين همسر، برگزاري 6 کارگاه آموزشي، 130 مورد مشاوره قبل از ازدواج توسط کميته امداد و بهزيستي، 38 مورد اهداي جهيزيه کامل زوج و فرهنگ سازي جهت افزايش نرخ باروري شهرستان از مهمترين برنامه هايي است که در شهرستان بهار اجرا شده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر