شهرستان بهار

استاندار همدان :

ازدواج نخستین اولویت تقاضاهای مردمی در همدان باشد.

شناسه خبر: ۴۱۸۲
 ازدواج نخستین اولویت تقاضاهای مردمی در همدان باشد.

​استاندار همدان گفت: تقاضاهای مردمی باید اولویت بندی شوند و ازدواج در اولویت نخست، تسهیلات در اولویت دوم و سایر موارد در اولویت های بعدی قرار گیرند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از مهر، محمد ناصر نیک بخت ظهر پنج شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان با اشاره به اینکه روستا ها باید آباد شوند و اگر آبدانی در روستاها نباشد روستا تخلیه می شود، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا روستاهایی آباد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی برای آبادانی روستاها تلاش زیادی کرده و امکاناتی از جمله آب، برق، گاز، تلفن و غیره را به روستاها برده است، ادامه داد: مشاغل روستایی و مشاغلی که از مسیر کشاورزی، صنایع دستی، گردشگری می توان در روستاها ایجاد کرد سرمایه زیادی نمی خواهد.

استاندار همدان با بیان اینکه با ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان می توان شغل پایدار در روستاها ایجاد کرد، ادامه داد: اگر روستا آباد باشد شهر نیز آباد می شود.

نیک بخت با بیان اینکه فرمانداریها می توانند برای هر روستا یک سند آمایش در نظر بگیرند، عنوان کرد: بهترین امکانات کشاورزی در استان وجود دارد و جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی همه وطیفه دارند در خدمت روستا باشند.

وی با بیان اینکه در روستاهای شهرستان بهار برای هر روستا می توان یک طرح را در اولویت قرار داد، بیان کرد: جهاد کشاورزی باید فعال تر شود و در رابطه با آبادانی روستا و ایجاد اشتغال ورود پیدا کند.

محمد ناصر نیک بخت با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به همدان مردم نیاز های خود را گفته اند اما اکنون در مورد میزان واقعی یا غیر واقعی بودن نیازهای مردم نمی توان نظر داد، افزود: تقاضاهای مردمی باید اولویت بندی شوند و ازدواج در اولویت نخست، تسهیلات در اولویت دوم و سایر موارد در اولویت های بعدی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ مورد قرض الحسنه را بانک ها اعلام کرده اند که پرداخت کنند، ادامه داد: قدم خوبی برداشته شده اما باید براساس توزیع شهرستانی باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه اشتغالی که کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال های گذشته در استان همدان ایجاد کرده اشتغال درستی بوده است، بیان کرد: وقتی خانواده ای به خودکفایی می رسد از زیر پوشش کمیته امداد خارج می شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر