شهرستان بهار

در جلسه پیگیری تشکیل بنیاد آیت الله بهاری مطرح شد :

تشکیل موسسه فرهنگی آیت الله بهاری پله ای برای تشکیل بنیاد بهاری است

شناسه خبر: ۴۲۲۷
 تشکیل موسسه فرهنگی آیت الله بهاری پله ای برای تشکیل بنیاد بهاری است

​صبح روز دوشنبه 27 مهر ماه جلسه ای در خصوص پیگیری تشکیل بنیاد علمی آیت الله بهاری با هماهنگی شورای شهر بهار و پیگیری اداره ارشاد شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد.

صبح روز دوشنبه 27 مهر ماه جلسه ای در خصوص پیگیری تشکیل بنیاد علمی آیت الله بهاری با هماهنگی شورای شهر بهار و پیگیری اداره ارشاد شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد. در این جلسه که نماینده مردم بهار و کبودراهنگ ، فرماندار و بخشدار مرکزی حضور داشتند ، اقدامات صورت گرفته در مورد تشکیل این بنیاد بررسی شد.

محمد علی پورمختار با اشاره به اهمیت تبیین جایگاه آیت الله بهاری و ضرورت تشکیل این بنیاد در شناساندن این عارف نامی گفت: در صحبت هایی که با وزیر ارشاد در دولت قبلی ، آقای حسینی و دولت فعلی آقای جنتی در خصوص تشکیل بنیاد آیت الله بهاری داشتم، هر دو به این نکته اشاره کردند که برای تشکیل بنیاد مشکل داریم و بنیاد جایگاه ویژه ای دارد و تشریفات خاص خود را دارد و حدود 5 الی 6 سال انجام مراحل تشکیل آن زمان می برد.

وی ادامه داد: توصیه وزیر وقت بر این بوده که تا زمانی که بتوان بنیاد بهاری را ثبت کرد اقدام به تشکیل موسسه فرهنگی با این نام شود؛ چرا که برای تشکیل بنیاد هم نیاز به مقدماتی است و از قبل باید کارهایی در این زمینه صورت گرفته باشد و با این موسسه میتوانیم مقدمات کار تشکیل بنیاد را انجام دهیم و موسسه را پله ای برای تشکیل بنیاد قرار دهیم.

امام جمعه بهار نیز با اشاره به جایگاه معرفتی آیت الله بهاری بر نام فرهنگی موسسه تاکید کرد و از شروع فعالیت های فرهنگی در این موسسه استقبال کرد و گفت: این پیشنهاد ، صحبتی منطقی است و برای شروع کار باید فردی فرهنگی و اهل علم و عرفان در راس کار قرار گیرد و بقیه ارگان ها و ادارات کمک کننده آن باشند.

در پایان مقرر شد که فتح الله ضابطی رئیس اداره ارشاد بهار و مجید قاسمی جمشید و خانم مریم عارفی فرد از شورای شهر بهار پیگیری تشکیل اساسنامه موسسه را انجام دهند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر