شهرستان بهار

تسهیلات 75 میلیونی با کارمزد 4 درصدبه ازاي بکارگيري 5 نفر از مددجويان و افراد تحت پوشش بهزيستي

شناسه خبر: ۴۲۶۵
تسهیلات 75 میلیونی با کارمزد 4 درصدبه ازاي بکارگيري 5 نفر از مددجويان و افراد تحت پوشش بهزيستي

کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان بهار در محل فرمانداري برگزار شد.| فرماندار بهاردر کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري عنوان کرد: تعاوني توسعه و عمران شهرستان، تعاوني عام المنفعه است که رشد و توسعه کل شهرستان بهار را در پي خواهد داشت.

در اين جلسه ابتدا فرماندار بهار گفت: کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري نقش بسيار مهمي در اهداف اقتصادي دولت در شهرستان دارد و اين کارگروه به صورت پويا فعاليت مي کند و يکي از تکاليف کارگروه اتخاذ راهکارها و سياستهايي جهت رونق بخشي و روان سازي و تسهيل فضاي اقتصادي در شهرستان است که اين امر جز با حضور سرمايه گذاران جهت توليد و عرضه خدمات محقق نخواهد شد.

محسن مرادي پناه اظهار داشت: همه بايد حامي ايجاد اشتغال بوده و با احساس مسئوليت در اين بخش، آن را به عنوان تکليف احساس کنند.

وي به قوانين استخدام دستگاههاي دولتي اشاره کرد و گفت: در راستاي حمايت از معلولين بايد 3 درصد کليه استخدام ارگانهاي دولتي به معلولين بهزيستي اختصاص يابد که در حال حاضر اين قانون رعايت نمي شود.

محسن مرادي پناه اضافه کرد: طبق قانون بودجه سال 94، کارفرمايان به ازاي بکارگيري 5 نفر کارگر از مددجويان و تحت پوشش هاي بهزيستي مي توانند تا سقف 75 ميليون تومان تسهيلات با کارمزد 4 درصد دريافت کنند.

وي به يارانه ارتقاي کارايي معلولين اشاره کرد و گفت: پرداخت 10 تا 50 درصد حقوق و دستمزد کارگر به کارفرماياني که از مددجويان بهزيستي با پرداخت حقوق مطابق قانون کار و بيمه در کارگاه ها استفاده مي کنند از ديگر اقدامات در راستاي توانمندسازي جامعه هدف صورت مي گيرد.

وي تصريح کرد: اجرايي و عملياتي کردن تفاهم نامه هاي منعقد شده بين دستگاههاي اجرايي بسيار ارزشمند است و در جهت اجراي تفاهم نامه ها، اين مهم از طريق دستگاههاي ذيربط به کارفرمايان ابلاغ شود.

وي يکي از دغدغه هاي مهم دولت را رفع مشکل اشتغال خانواده شهدا و ايثارگران اعلام کرد و گفت: 22 فرزند شهيد در شهرستان بهار جوياي کار هستند که همه تلاشها در راستاي رفع مشکلات است و تفاهم نامه هايي براي پيشبرد اهداف با ادارات و کاريابي ها منعقد شده و بسته هاي تشويقي نيز ارائه شده است.

وي بر کار کارشناسي در ادارات تاکيد کرد و گفت: مباحث بايد به صورت فني و عملياتي مطرح شود و مسائلي در جامعه مطرح شود که قابليت اجرا داشته باشد و از وعده هاي غيرعملي به مردم اجتناب شود چراکه در غير اينصورت جامعه به چالش کشيده مي شود.

وي ادامه داد: دولت يازدهم در راستاي اشتغالزايي، ديپلماسي خارجي و داخلي و کاهش تنش ها تلاش بسياري انجام داده و موفقيت هايي را نيز کسب کرده است و اميدواريم در دراز مدت نتايج اقدامات دولت ديده شود و سرمايه گذاران داخلي و خارجي بيش از گذشته در عرصه اقتصادي و توليد فعال شوند.

مرادي پناه به طرح هاي مشارکت در روستاها اشاره کرد و گفت: افراد متقاضي در طرح مشارکت در روستاها مي توانند به صورت حقوقي از وام هاي مشارکتي با سود 10 درصد استفاده کنند و اين فرصت بسيار مناسبي براي رونق اشتغال در روستاها مي باشد که توجه بيشتري مي طلبد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر