شهرستان بهار

فرماندار بهار گفت :

عملکرد دولت تدبير و اميد در حوزه سلامت، برگ زريني از خدمات نظام مقدس اسلامي به ملت ايران است.

شناسه خبر: ۴۳۲۰
 عملکرد دولت تدبير و اميد در حوزه سلامت، برگ زريني از خدمات نظام مقدس اسلامي به ملت ايران است.

جلسه بررسي مشکلات صدور دفترچه بيمه سلامت شهرستان بهار در محل فرمانداري بهار برگزار شد.| شهرستان بهار 2/8 درصد از کل جمعيت بيمه اي استان را تشکيل مي دهد و 10 درصد روستاييان کل استان در بهار سکونت دارند و 7 درصد از کل دفاتر چاپ در استان مربوط به شهرستان بهار مي باشد.

در اين جلسه فرماندار بهار گفت: در راستاي سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري در حوزه سلامت و همچنين برنامه هاي دولت تدبير واميد در اجراي فاز دوم قانون هدفمندي يارانه ها مبني بر پوشش بيمه پايه همگاني و اجباري آحاد مردم ايران، افرادي که تحت پوشش هيچ کدام از بيمه ها پايه سلامت يا درمان نبوده اند بتوانند بدون پرداخت حق بيمه نسبت به صدور دفترچه و تحويل دفترچه از طريق نمايندگي هاي سازمان بيمه سلامت اقدام کنند.

محسن مرادي پناه اضافه کرد: عملکرد دولت تدبير و اميد در حوزه سلامت، برگ زريني از خدمات نظام مقدس اسلامي به ملت ايران مي­باشد و خوشبختانه دولت تدبير و اميد يک سياست رفاهي منجسم را با جديت دنبال مي کند و تامين رفاه را حق مردم مي داند و با بيمه سلامت فقر درمان از بين مي رود و هر ايراني که مايل باشد مي تواند دفترچه بيمه دريافت نمايد و اين کار بسيار بزرگ و ارزشمند و شاهکاري است که در دولت يازدهم کليد خورد و در حال اجرا مي باشد و همه بايد نسبت به موضوع با حساسيت بيشتري نگاه کنند و اطلاع رساني مطلوبي انجام شود تا مردم به گونه اي در محل صدور بيمه مراجعه کنند که صدور دفترچه و تحويل آن به سهولت انجام شود.

وي کاهش هزينه هاي جانبي را از مزاياي بيمه سلامت برشمرد و گفت: با اجراي اين طرح، مردم روستايي 3 درصد از هزينه درمان و مردم شهري 6 درصد هزينه ها را پرداخت مي کنند.

فرماندار بهار اعلام کرد: از جمعيت 125هزار نفري شهرستان بهار، تعداد 91 هزار و 341 نفر بيمه شده سازمان سلامت بوده و 5 هزار و 565 نفر بيمه کارمندي و 4 هزار و 601 نفر ساير اقشار و 71 هزار و 475 نفر بيمه روستاييان و 10 هزار و 50 نفر بيمه سلامت همگاني مي باشند.

وي ادامه داد: تعداد 2 نيروي شاغل در اداره بيمه سلامت شهرستان و 3 نفر در شرکت تعاوني و دفاتر پيشخوان و امکانات اداري آن در جهت خدمات رساني به مردم شهرستان فعال است.

وي به دفاتر چاپ شده در شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون 5211 دفاتر در شهريورماه و 5270 دفاتر در مهرماه به چاپ رسيده است و 73 درصد جمعيت شهرستان تحت پوشش سازمان مي باشند و به طور متوسط در هر روز کاري 200 نفر دفترچه در شهرستان بهار دريافت مي نمايند.

وي تاکيد کرد: ائمه جمعه، بخشداران، شبکه بهداشت و درمان و اداره پست نسبت به اطلاع رساني به مردم اقدامات لازم را معمول نمايند تا مردم عجله اي براي دريافت دفترچه نداشته باشند تا صدور دفترچه به صورت تدريجي، مستمر و بر پايه تکريم ارباب رجوع ادامه يابد.

در ادامه معاون اداره کل بيمه سلامت استان پوشش همگاني بيمه سلامت را که در واقع تحت پوشش گرفتن قشر آسيب­ پذير و ساکنان حاشيه شهرها و مستضعفين جامعه مي­باشد، از اصلي ترين اقدامات بيمه سلامت دانست و گفت: کاهش پرداخت از جيب مردم را از جمله اقداماتي دانست که با واقعي کردن تعرفه ها در ارائه خدمات در بيمارستان دولتي انجام شد.

حميد محمدي اضافه کرد: موارد ثبت از طريق سامانه اميد صورت مي گيرد و از جمعيت يک ميليون و 794 هزار نفري استان همدان، تعداد يک ميليون و 125 هزار و 732 نفر بيمه شده سازمان سلامت بوده و 137 هزار و 229 نفر بيمه کارمندي و 65 هزار و 613 نفر ساير اقشار و 678 هزار و 550 نفر بيمه روستاييان و 244 هزار و 340 نفر بيمه سلامت همگاني مي باشند.

وي ادامه داد: تعداد 24 نيروي شاغل در اداره بيمه سلامت استان و 44 نفر در شرکت تعاوني و دفاتر پيشخوان و امکانات اداري آن در جهت خدمات رساني به مردم استان همدان فعال است.

وي به دفاتر چاپ شده در شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون 71 هزار و 447 دفاتر در شهريورماه و 75 هزار و 192 دفاتر در مهرماه به چاپ رسيده است.

وي اعلام کرد: شهرستان بهار 2/8 درصد از کل جمعيت بيمه اي استان را تشکيل مي دهد و 10 درصد روستاييان کل استان در بهار سکونت دارند و 7 درصد از کل دفاتر چاپ در استان مربوط به شهرستان بهار مي باشد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر