شهرستان بهار

در شهرستان بهار انجام شد :

افتتاح سه باب کتابخانه روستایی با مشارکت بانک پاسارگاد+ تصاویر

شناسه خبر: ۴۳۸۳
 افتتاح سه باب کتابخانه روستایی با مشارکت بانک پاسارگاد+ تصاویر

در آخرين روز از هفته کتاب ،سه باب کتابخانه روستايي با مشارکت بانک پاسارگارد در شهرستان بهار به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری نشاط شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، محمد ابراهیم الهیتبار در مراسم افتتاح کتابخانه پورسینا پاسارگاد روستای پرلوک اظهار کرد: سال گذشته تعداد کتابخانهها عمومی استان به 75 کتابخانه میرسید و برنامه ایجاد 25 کتابخانه روستایی را در دستور داشتیم که سرانجام با اقدامات صورت گرفته، 100 درصد خواستهها محقق شد.

وی با بیان اینکه امسال 42 منطقه را برای احداث کتابخانه در سطح روستاها در نظر گرفتیم، گفت: امسال موفق شدیم تعداد کتابخانهها را از 75 کتابخانه به 109 کتابخانه در سطح استان برسانیم که امیدواریم تا پایان امسال به 140 باب برسد.

الهیتبار یادآور شد: فرمانداران و بخشداران همراهی خواهند کرد تا بتوانیم کالای فرهنگی سالمی را در اختیار اقشار مختلف جامعه خصوصاً روستاییان قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته بر اساس فراخوانی که صورت گرفت 128 هزار جلد کتاب به کتابخانههای استان اهدا شد، در حالی که سال 92، 28 هزار کتاب موجود بود.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه چشمانداز توسعه جمهوری اسلامی بر پایه دانایی محوری است، خواستار توجه به این مهم شد و افزود: اگر امروز ایران به جزیره امنی در منطقه تبدیل شده، دلیل آن نقشآفرینی مردم است که همه آنها به دنبال یک هدف مقدس حرکت میکنند.

وی همچنین در پاسخ به مشکلات مردم روستای پرلوک گفت: روستای پرلوک بزرگترین روستای منطقه است و اعتبار تکمیلی برای سالن ورزشی آن اختصاص یافته که اگر کم است، ما نیز کمک خواهیم کرد.

در ادامه محمد علي پورمختار نماينده مردم شهرستانهاي بهار و کبودراهنگ هم با بيان اينکه گسترش فرهنگ کتاب و کتابخواني نقش به سزايي در بالا بردن سطح اگاهي هاي مردم دارد افزود :در جامعه اطلاعاتي و عصر اطلاعات دستيابي به اطلاعات امري ضروري و حياتي است که مي توان از طريق کتابخانه به اين مهم دست يافت.

محسن مرادي پناه فرماندار شهرستان بهار نير در راستاي اهميت کتاب و کتابخواني خاطر نشان کرد: رشد کتابخواني، شرط نخست توسعهي اقتصادي و فرهنگي است؛ چرا که هيچ ملتي بدون توجه به امر کتاب و کتابخواني، نميتواندبه شاخصهاي توسعه دست يابد و توسعه بدون بستر فرهنگي، در هيچ کجاي دنيا به نتيجهاي مطلوب منتهي نشده است و اهميت و نقش کتاب در توسعه، تا بدان جاست که امروزه،ميزان وقتي را که هر ملتي به خواندن کتاب اختصاص ميدهد، با ميزان توسعهي آن کشور قياس ميکنند.

لازم به ذکر است اين کتابخانه هاي در روستاهاي بهادربيگ ، پرولوک و حسام آباد هرکدام با 3ميليارد ريال اعتبار در مساحت 130متر مربع به بهره برداري رسيد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر