شهرستان بهار

فرماندار بهار گفت :

تاکنون چهار نماینده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه بهار و کبودراهنگ ثبت نام کرده اند

شناسه خبر: ۴۵۰۷
 تاکنون چهار نماینده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه بهار و کبودراهنگ ثبت نام کرده اند

در اولین روز از نام نویسی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 4 نفر با مراجعه به فرمانداری بهار در انتخابات مجلس نام نویسی کرده اند، این مطلبی بود که فرماندار بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر اعلام کرد.

در اولین روز از نام نویسی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 4 نفر با مراجعه به فرمانداری بهار در انتخابات مجلس نام نویسی کرده اند، این مطلبی بود که فرماندار بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر اعلام کرد.

مرادی پناه با بیان اینکه نام نویسی انتخابات مجلس از 28 آذر و مجلس خبرگان از 21آذر ماه شروع شده ادامه داد: نام نویسی در انتخابات مجلس خبرگان در مرکز استان صورت می گیرد و نام نویسی انتخابات مجلس شورای اسلامی بهار و کبودراهنگ به دلیل مرکزیت بهار در فرمانداری بهار و وزارت کشور صورت می گیرد.

وی ادامه داد: افرادی که تمایل به نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارند تا روز جمعه 4 دی ماه و در ساعات اداری می توانند به فرمانداری مراجعه و ثبت نام نمایند.

مرادی پناه افزود: بعد از ثبت نام داوطلبین عملا بررسی صلاحیت ها توسط هیات اجرایی آغاز خواهد شد و هیات اجرایی که متشکل از مراجع چهارگانه می باشد ، صرفا طبق مستندات نسبت به بررسی صلاحیت ها اقدام خواهد کرد.

شایان ذکر است که داوطلبان برای ثبت نام باید با همراه داشتن اصل کارت ملی و سه نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکسدار و سه نسخه تصویر کلیه صفحات آن ، عکس جدید 4*3 ده قطعه با زمینه روشن ، اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یا مدرک معادل که معتبر باشد وهمچنین اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی به ستاد انتخابات کشور، فرمانداری های مراکز حوزه های انتخابیه ، سفارتخانه ها یا کنسولگری ها یا نمایندگی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنند.

به استناد ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخاب شوندگان باید دارای شرایط ثبت نام از جمله اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران ، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه ، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن ، نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه ، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی ، شنوایی و گویایی و حداقل سن سی سال تمام و حداکثر هفتاد و پنج سال تمام را داشته باشند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر