شهرستان بهار

نگاهی به کار آفرینی در بهار :

تو این شهر چطور میشه از آب کره گرفت؟

شناسه خبر: ۴۶۶۱
 تو این شهر چطور میشه از آب کره گرفت؟

​سلامی به شما خوانندگان عزیز . تو این مقاله و دل نوشته میخام چند کلامی خودمونی و ساده براتون بگم و بنویسم از اوضاع کاری و اقتصادی شهر مون . تا حالا شنیدید میگن طرف از آب کره میگیره ؟؟ این مثل رو چقدر باور کردید ؟ یا تا حالا اصلا براتون اتفاق افتاده یا از نزدیک دیدید و مصداق این مثل را حس کردید ؟

سلامی به شما خوانندگان عزیز . در این نوشته میخام چند کلامی خودمونی و ساده براتون بگم و بنویسم از اوضاع کاری و اقتصادی شهرمون . تا حالا شنیدید میگن طرف از آب کره میگیره ؟؟ این مثل رو چقدر باور کردید ؟ یا تا حالا اصلا براتون اتفاق افتاده یا از نزدیک دیدید و مصداق این مثل را حس کردید ؟

با نگاهی دقیق و ریز بینانه به اطرافمون میتونیم این مثل ها رو از نزدیک ببینیم و باور کنیم . شاید هر روز در اطرافمون این نکات رو می بینیم و بی توجه بهش رد میشیم. وقتی به بهار و مردم با فرهنگش فکر می کنم به اینکه حرکت خوب و شایسته ای در شهرمون نمیشه خیلی متاثر میشم . اکثر جوانان ما با توجه به اقتصاد منطقه بدون آینده نگری خاصی و به شکل قمار گونه ای دست به کشاوزی و کاشت محصولاتی میکنن که فروش و برداشت اونها اصلا مشخص نیست و گاها با زیان های کمر شکن و دست خالی روبرو میشن و پس از یک سال زحمت خونه نشین میشن .

تو این دنیا و زمونه که کارها تخصصی تر شده و نمیشه دیگه به صورت انفرادی خودت رو بروز نگهداری از تمام جوانب باید دست به کار شد و تیمی کار کرد . چیزی که تو همه دنیا مرسومه و خیلی خوب جواب داده و موفق آمیزتر از شیوه انفرادی بوده.

در هفته ای که گذشت،از شنبه تا سه شنبه (94/10/16) نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاهای تهران بود که با گشت و گذاری ساده میشد دید که چقدر کار کردن و کار پیدا کردن راحته تو کشور عزیزمون وقتی که فعل توانستن رو به معنای واقعی صرف کنی. تو کشوری هستیم که راحت و با کمی سرمایه ( نه صرفا مالی ) میشه برای خودت یه کار و منبع درآمد خوب راه بندازی.

کشور ما فرصت ها و منابع خیلی خوبی داره برای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی .

پس با تاملی بر خویشتن از این حصار می تونم و می تونیم بیرون بریم و حرکتی مناسب بکنیم و به تشکیل تعاونی ها، شرکت ها و گروه های اقتصادی هم رای و نظر اقدام به کارآفرینی کنیم.

سوای کار آفرینی و خویشتن کاری دست خیلی های دیگه ای رو که نیازمند هستند رو هم بگیریم و بتونیم از تک قطبی بودن اشتغال کشاورزی این منطقه خارج بشیم.

در زیر تصاویری از نمایشگاه صنایع غذایی و بسته بندی رو میتونید ببینید:

بسته بندی استریل و جالب انجیر خشک

استفاده از گل و معطرات گیاهی در شیرینی های سنتی و بسته بندی بهداشتی و بازار پسند این محصول

بسته بندی شیک و مشتری پسند ارزش محصولات را دو چندان میکند و تجار خارجی را راغب تر برای خرید

ایران یکی از مهمترین تولید کنندگان کشاورزی جهان است چرا محصولاتمان را بصورت فله و ارزان بفروشیم با این همه مشکلات تولید و کم آبی

برند سازی و بسته بندی فوق العاده شیره خرما(مخصوص صادرات)

بسته بندی محصولات و استریل کردن آنها برای ایر لاین ها و شرکت های مسافرتی و توریستی یکی از بهترین نمونه های کاری در این زمینه است

بسته بندی جالب و بازار پسند ادویه جات ایرانی. آیا ارزش افزوده این کار را کم میدانید؟

تجارت ادویه یکی از پر سود ترین های بازار جهانی است

/نوشته ای از مرتضی سلیمانی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر