شهرستان بهار

​نماینده مردم یا کاسب آرای مردم

شناسه خبر: ۴۸۴۵
​نماینده مردم یا کاسب آرای مردم

نماینده عزیز ما، شما نماینده مردم شهر هستید و نه نماینده قدرت های بالادستی. شما کاسب رای بالا نشده اید؛ بلکه رای مردم این شهر شما را نماینده مجلس کرده است.

نماینده مجلس به این معنا است که فردی به نمایندگی از مردم یک منطقه در مجلس حضور می یابد و در حقیقت به نمایندگی از مردم آن منطقه در تصمیمات ریز و درشت کشوری و منطقه ای نقش ایفأ می کند.

اما انصافاً، این امر اتفاق می افتد؟ متاسفانه، ما شاهد این هستیم که یک کاندید پس از کسب رای بالا از مردم و پیروزی بر کاندیداهای رقیب، به جای "نماینده مردم" تبدیل به "نماینده خود"، "نماینده بالادستی ها" و "نماینده قدرت ها" می شود.

متاسفانه، شاهد هستیم، وقتی کاندیدی از طریق آرای مردم یک منطقه "نماینده مجلس" می شود و بر کرسی مجلس سوار می شود، فراموش می کند که از سوی مردم آن منطقه، نماینده مجلس شده است. متاسفانه، برخی از نمایندگان این تصور را دارند که مردم آن شهر صرفاً این وظیفه را داشته اند تا با رای شان وی را وارد مجلس کنند و دیگر نباید در امور مجلس مشارکت کنند.

متاسفانه، برخی از نمایندگان پا فراتر می گذارند و برای کسب قدرت، نفوذ و جایگاه بالاتر در کشور، به نمایندگی از اشخاص، احذاب و تفکرات قدرتمند کشور، در مجلس رای می دهند. نماینده عزیز، شما نماینده ما (مردم شهر خودت) هستی نه نماینده قدرت های بالادستی. به عنوان مثال، من یاد ندارم که نماینده های عزیزمان در ادوار گذشته، در مورد "یارانه"، "برجام"، "رای اعتماد"، "سوال از نماینده"، "استیضاح" و بسیاری از مسائل مهم دیگر، نظر مردم شهر(یا حداقل نخبگان شهر) را جویا شوند و بر اساس آن اظهار نظر و رای دهند.

با این حال، آگاه شدیم که نظر و رای برخی از نماینده های ما بر اساس تفکر بالادستی ها تعیین می شود. حتی شنیده ایم؛ که به یک فرد می گویند برو کاندید این منطقه بشو، رای مردم آن شهر را جمع کن، نماینده مجلس شو، و بر اساس تفکرات ما در تصمیمات اساسی کشور در مجلس گام بردار.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر