شهرستان بهار

مهربانی دیوار به زمین رسید

شناسه خبر: ۵۰۴۰
مهربانی دیوار به زمین رسید

روز دوم فروردین ماه بود که از کنار دیوار مهربانی می گذشتم که متوجه انبوهی از لباس بر روی زمین شدم. صحنه ای که دیگر شبیه به دیوار مهربانی نبود و متاسفانه بیشتر به بازار شام شباهت داشت.

به گزارش نشاط شهر مردم لباس و کفشهایی را که نیاز ندارند روی دیواری موسوم به "دیوار مهربانی" که برای کمک به نیازمندان در نظر گرفته شده، میگذارند و کسانی که محتاجند، آنها را برداشته و برایشان دعا میکنند. دیوار مهربانی که حرکتی خودجوش و مردمی است آنقدر بازتاب داشت که رسانههای خارجی هم به آن واکنش نشان داده و آن را حرکتی جالب ذکر کرده که در نوع خود بینظیر است و مردم بدون اینکه کسی آنها را مجبور کند به همنوعان خود کمک میکنند.

این دیوارها با شعار «نیاز نداری بگذار و نیاز داری بردار» برپا شده و مدتی است که در شهر ما نیز دیوار مهربانی همانند سایر شهرهای کشورمان ایجاد شده است و مدتی است که مردم سخاوتمند ما تعداد بسیار زیادی لباس و کفش به این دیوار کمک می کنند.

روز دوم فروردین ماه بود که از کنار دیوار مهربانی می گذشتم که متوجه انبوهی از لباس بر روی زمین شدم. صحنه ای که دیگر شبیه به دیوار مهربانی نبود و متاسفانه بیشتر به بازار شام شباهت داشت و این در صورتی است که شب گذشته بارش باران را هم داشتیم و مطمئنا این لباس ها در زیر باران مانده بودند و بر اثر وزش باد تعدادی از لباس ها در پیاده روی اطراف زیر دست و پا بودند.

البته در نفس عمل و نیت خیر ایجاد این دیوار شکی نیست ؛ اما باید معایب و محاسن آن نیز بررسی شده و ارگانی یا گروهی حتی مردم نهاد مسئولیت آن را بر عهده بگیرد تا بتوان بهتر آن را مدیریت کرد تا از ایجاد آشفتگی جلوگیری کرد.

در سخاوتمندی مردمان شهرم شکی ندارم ؛ اما آیا افراد نیازمند با این اوصاف تمایلی به برداشتن لباس از این دیوار خواهند داشت؟

از آن گذشته نکته دیگری که باید به آن توجه کرد حفظ شان و منزلت انسانی افراد است که با این صحنه دچار خدشه می شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر