شهرستان بهار

گراميداشت شهادت امام هادي(ع)

شناسه خبر: ۵۱۰۶
گراميداشت شهادت امام هادي(ع)

مراسم گراميداشت شهادت امام هادي(ع) و مدافعان حرم شب گذشته در مسجد جامع شهر بهار برگزار شد

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار در اين مراسم استاد خارج حوزه علميه و رييس مرکز تحقيقاتي جواد الائمه عليهم السلام به سبک زندگي امام هادي(ع) اشاره کرد و گفت : امام هادي(ع) شخصيتي بودند که در مقام عمل و انسان سازي نمونه عالم بود و اگر اعمال ايشان در همه شئونات زندگي مطالعه و پياده شود بسيار راهگشا خواهد بود.

آيت الله مهدي احدي ضمن تاکيد بر آشنايي آحاد جامعه به ويژه نسل جوان با انديشه هاي معيشتي و سيره اخلاقي و معرفتي ائمه اطهار(ع ) افزود : تبيين سيره معصومين و تدبر در آموزه هاي ديني الگوي مناسبي براي زندگي است.

وي همچنين از ماههاي رجب ، شعبان و رمضان به عنوان شريفترين ماهها ياد کرد و گفت : بهره گيري از فيوضات اين ماه ها موجب خشنودي خداوند و بخشش گناهان ميشود.
آيت الله احدي در ادامه افزود: شهيدان در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمن استقامت کردند و حماسه هاي عظيمي را آفريدند و ايران اسلامي را در دنيا سربلند کردند.

وي تاکيد کرد: با شهادت سردار همداني و شهداي مدافعان حرمقدرت بازدارندگي نظام بالا رفت و ايران اسلامي دوباره سرافراز شد.

وي اضافه کرد: آنچه مسلم است اينکه جهاد و شهادت در راه خدا، هيچ حد و مرز، جغرافيا و مليت و قوميتي نميشناسد و حقيقتاً شهداي مدافع حرم همگي فرزندان امامت و ولايت هستند و امروز کمترين وظيفه ماست که اينگونه مراسمات همت بگماريم.

وي با اشاره به مقام بسيار عالي شهدا بيان کرد: شهدا از ابتداي خلقت تاکنون همه از يک قافله هستند و همه در هدايت ما نقش جدي دارند و همه در راستاي يک هدف مقدس به درجه عالي شهادت نائل آمده اند.

استاد خارج حوزه علميه و رييس مرکز تحقيقاتي جواد الائمه عليهم السلام بيان کرد: هر شخصي ميتواند به ميزان توانايي خود باب ايثار را داشته باشد و به عنوان ايثارگر مطرح شود چرا که ايثارگر به معني کسي است که اراده خداوند را بر اراده خود و اراده بندگان خدا را بر اراده خود مقدم ميدارد.

وي افزود:امروز اگر اين مردم ولايتمدار بخواهند به مولا و آقاي خويش اقتدا کنند بايد از راهي که شهدا توصيه کرده اند پيروي کنند و از رهبري و ولايت فقيه تبعيت همه جانبه داشته باشند.

وي گفت: شهداي مدافع حرم در سوريه حضوري مستشاري داشتند، به طوري که امثال شهيد همداني، مردم و به ويژه جوانان سوري را با آموزش هاي لازم سازماندهي دادند و تجربيات خود را به ملت سوريه منتقل کردند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر