شهرستان بهار

همدان باید پایلوت اقتصاد مقاومتی شود

شناسه خبر: ۵۱۵۱
همدان باید پایلوت اقتصاد مقاومتی شود

استاندار همدان گفت: باید از تمام امکانات، زیرساخت‌ها و مقدورات خود به همراه ورود تکنولوژی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی بهره گرفت.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایسنا، به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، "محمدناصر نیکبخت" پنجشنبه 26 فروردینماه در شورای برنامهریزی و توسعه استان، با اشاره به شعار سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: این نامگذاری نشان میدهد دیگر شعارها، گفتهها و سیاست گذاریها کافی است و باید به مرحله عمل وارد شد.

وی، فعالان اقتصادی را سرداران اقتصاد کشور خواند و تصریح کرد: همه باید در تحقق اقتصاد مقاومتی و خدمتگزاری به مردم تنگنظریها را کنار بگذارند و مدیران نباید اجازه دهند کارشناسان بانکی و اداری بیجهت در امور مربوط به سرمایهگذاری تعلل و اختلال ایجاد کنند.

نیکبخت، مدیران استان را در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی همراه دانست و افزود: آنها باید معاونان و کارشناسان خود به ویژه کارشناسان بانکها را در این خصوص توجیه کنند چرا که میخواهیم همدان استانی پیشرو در زمینه اقتصاد مقاومتی باشد.

همدان باید پایلوت اقتصاد مقاومتی شود

وی با بیان اینکه باید همدان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور مطرح شود، عنوان کرد: خوشبختانه مدیران استان آمادگی جهش در اقتصاد مقاومتی را دارند چرا که پتانسیل و آمادگی لازم در زمینه کشاورزی، صنایعتبدیلی، صنعت و گردشگری وجود داشته و با امنیت و زیربناهای موجود میخواهیم در اقتصاد مقاومتی در سطح کشور اول باشیم.

استاندار همدان خطاب به مدیرکل میراث استان در خصوص ثبت شهر جهانی سفال لالجین گفت: اقدامات اولیه انجام شده و هماکنون به مرحلهای رسیده است که به اقدام و عمل نزدیک میشود و در آینده نزدیک از یونسکو برای بازدید به استان سفر میکنند.

وی در بخش دیگری صادرات و دریافت مالیات را از راهکارهای اساسی پیشروی کشور برای جایگزینی درآمد حاصل از فروش نفت برای امور جاری دانست و اظهار کرد: در شرایط فعلی شرایط برای انجام تجارت جهانی فراهم است و برای دریافت مالیات نیز باید به دنبال شناسایی و کشف منابع جدید باشیم نه اینکه مالیات منابع موجود را افزایش دهیم.

نیکبخت افزود: به طور قطع دیگر نمیتوان ضریب مالیاتهای دریافتی از واحدهای تولیدی و صنوف استان را افزایش داد بلکه علاوه بر کشف منابع جدید باید از تهران به علت افزایش بیرویه مالیات در سال گذشته پیگیر بود تا این امر در سالجاری مجددا تکرار نشود.

امور مالیاتی به صنوف شمشیر نشان ندهد، نبات تعارف کند

وی با بیان اینکه رضایت تولیدکنندگان و صنوف در زمینههای اقتصادی بسیار مهم است، خطاب به امور مالیاتی استان گفت: به جای نشان دادن شمشیر، به صنوف، تولیدکنندگان و سرمایهگذاران نبات تعارف کنید چرا که هیچ مدیری بابت اجحاف نمره مثبتی نمیگیرد بلکه بابت توجه به این اقشار نمره کسب میکند.

استاندار همدان در بخش دیگری به میزان بارشها طی 72 ساعت گذشته در استان اشاره کرد و یادآور شد: میزان بارشها در همدان 48 میلیمتر، ملایر 141 میلیمتر، نهاوند 139 میلیمتر، تویسرکان 100 میلیمتر، رزن 46 میلیمتر، اسدآباد 78 میلیمتر، کبودراهنگ 53 میلیمتر و بهار 48 میلیمتر بوده است.

وی عنوان کرد: روز گذشته حجم آب سداکباتان 18 میلیون مترمکعب بود این در حالیست که امروز این میزان به 22 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی در ادامه به پروژه خط انتقال پساب از تصفیهخانه فاضلاب همدان به نیروگاه مفتح اشاره کرد و گفت: قرار بود شرکت آب منطقهای خط انتقال را تا منطقه اقتصادی جهانآباد ادامه دهد اما متاسفانه این کار تاکنون صورت نگرفته است.

نیروگاه مفتح تنها دوماه از پساب فاضلاب تصفیهخانه استفاده کرد

وی با اشاره به فعال بودن حدود 10 حلقه چاه در نیروگاه تصریح کرد: گفته میشود به علت نرسیدن کیفیت آب به نقطه مطلوب، نیروگاه قادر به استفاده از پساب نیست و تنها به مدت دو ماه توانسته از ظرفیت ایجاد شده بهره ببرد در حالیکه نباید چنین اتفاقی رخ میداد و باید علاوه بر تامین آب مورد نیاز نیروگاه، تمام چاههای آنها مسدود میشد.

وی با اشاره به نامه ارسالی به شرکت آب منطقهای و تعیین زمانی برای انسداد چاههای نیروگاه مفتح ادامه داد: بیش از هزار و 350 حلقه چاه مردم مسدود شده پس نباید هیچ تبعیضی قائل شد و چاههای شرکت توانیر را هم بست.

وی گفت: باید با بستن آن چاهها دشت را از بحران نجات داد بنابراین باید آبفای شهری به عنوان بهرهبردار طرح هر چه سریعتر پیگیر امور باشد و به قولهای خود عمل کند.

اتهام برخی به استانداری در خصوص انتخابات

استاندار همدان در ادامه به انتخابات برگزار شده در 7 اسفند و ایجاد مجلس توسعهگرا اشاره کرد و گفت: مرحله دوم انتخابات در کمال امنیت و امانتداری همچون دور نخست برگزار خواهد شد.

وی، اتهامهای برخی افراد به استانداری مبنی بر بروز دخالتهایی در برگزاری انتخابات را به دور از انصاف خواند و تصریح کرد: قول میدهم و پافشاری میکنم که نهایت امانتداری را در انتخابات رعایت کرده و میکنم.

وی، اتفاقهای رخ داده در سال گذشته همچون فروش غار علیصدر به پدیده شاندیز را در بروز این اتهامات دخیل دانست و افزود: میتوانستیم زمین را برای بهرهبرداری در اختیار این سرمایهگذار قرار دهیم اما با معامله خود غار مخالفت کردم چرا که در مقابل مردم باید پاسخگو میبودم. برای حفظ حقوق مردم از خود مقاومت نشان دادم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر