شهرستان بهار

روحانی روستای حسین‌آباد عاشوری شهرستان بهار خبر داد :

بحران شدید مهاجرت در کمین روستای حسین‌آباد عاشوری

شناسه خبر: ۵۱۸۳
 بحران شدید مهاجرت در کمین روستای حسین‌آباد عاشوری

روحانی روستای حسین‌آباد عاشوری با اشاره به مشکلات این روستا گفت: اگر به مشکلات این روستا رسیدگی نشود مطمئن باشید که در چند سال آینده این روستا خالی از سکنه خواهد بود و این یک بحران شدید و خطرناکی است.

به گزارش خبرنگار نشاط شهر، حجتالاسلام رضا زهرهوند در نخستین جلسه بررسی مشکلات روستای حسین آباد عاشوری با اشاره به بیانات رهبری در خصوص خدمت به مردم اظهار داشت: امام خامنهای(مدظله العالی) خدمت صادقانه در برابر اعتماد مردم را مهمترین وظیفه مسئولان و کار برای خدا را گرهگشای تمام امور در هر برهه و زمانی دانستهاند و امروز برگزاری چنین جلساتی برای رفع مشکلات مردم اهمیت بسزایی دارد.

وی تصریح کرد: رسیدگی و پیگیری مشکلات مردم وظیفه مسئولان است و حل مشکلات این روستا باید در دستور کار قرار گیرد.

روحانی روستای حسینآباد عاشوری بیان کرد: رسیدگی به مشکلات مردم تا رفع کامل آن و جلب رضایتمندی عمومی، از اهمیت ویژهای برخوردار بوده که باعث افزایش اعتماد مردم به مسئولان و مدیران میشود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات زیادی در این روستا وجود دارد، گفت: اگر به مشکلات این روستا رسیدگی نشود مطمئن باشید که در چند سال آینده این روستا خالی از سکنه خواهد بود و این یک بحران شدید و خطرناکی است.

زهرهوند از مشکلات مهم این روستا را مهاجرت عنوان کرد و افزود: در سالهای اخیر به دلیل نبود آب و اشتغال و دیگر مشکلات بسیاری از روستائیان به خارج از روستا و حتی خارج ازاستان مهاجرت کردهاند.

وی با بیان اینکه افرادی که از این روستا مهاجرت میکنند دیگر به روستا برنمیگردند، گفت: باید مسئولین امر هرچه زود تر راهکارهایی را در این خصوص داشته باشند.

روحانی روستای حسینآباد عاشوری در خصوص مشکلات فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: رسيدگي به مشکلات فرهنگي و اجتماعي موجود در روستاها زيربناي توسعه و پيشرفت همه جانبه در آنهاست.

وی ادامه داد: متاسفانه علي رغم توسعه فيزيکي در روستا، آن چنان که بايد و شايد تاکنون اقدامات قابل توجهي در خصوص حل مشکلات اجتماعي و فرهنگي در این روستا انجام نشده است.

زهرهوند با اشاره به ضرورت توجه به حل مشکلات اجتماعي و فرهنگي در روستا اظهار داشت: هر میزان هم به توسعه فيزيکي و روستاها توجه و در مقابل به رفع مشکلات فرهنگي و اجتماعي بي توجهي کنيم، زحمات و امکانات خود را به هدر داده ايم.

وی وضعیت تحصیلی روستای حسین آباد عاشوری را نامناسب دانست و افزود: آمار کم تحصیلات در این روستا بیداد میکند و وقتی بنیه علمی ضعیف شود قطعا با بحران مواجه خواهیم شد.

روحانی روستای حسینآباد عاشوری با اشاره به وضعیت اشتغال جوانان این روستا گفت: دانش آموزان این روستا در سنین کم ترک تحصیل کرده و در شغل های مطرح این روستا که اکثرا بیرون از روستا است مشغول به کار میشوند و در نهایت مهاجرت از روستا را خواهند داشت.

وی بیان کرد: ایجاد کارگاه های کوچک که با حمایت مسئولین باید انجام شود یکی از راهکارهای این مشکلات است.

زهرهوند وی همچنین بر لزوم ارائه مشاوره رایگان به اهالی روستا در راستای اجرای صحیح طرح های تولیدی وبرگزاری کارگاه های آموزشی در این راستا تاکید کرد.

انتهای پیام/
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر