شهرستان بهار

مشكل 40 ساله بهار زیر ذره بین كارگروه مدیریت پسماند استان همدان

شناسه خبر: ۵۱۸۶
 مشكل 40 ساله بهار زیر ذره بین كارگروه مدیریت پسماند استان همدان

نبود مكان مناسب برای دفن پسماند شهرك سفال لالجین و رها سازی پسماند در حاشیه رودخانه قوری چای بهار روز سه شنبه در كارگروه مدیریت پسماند استان همدان بررسی شد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا، فرماندار بهار گفت: ریختن پسماند سفال در مسیر رودخانه قوری چای به چهار دهه پیش و قبل از راه اندازی شهرك سفال در لالجین بازمی گردد.
محسن مرادی پناه افزود: پیشتر شهرك سفال بافت سنتی داشت ولی هم اینك این شهرك چهره صنعتی به خود گرفت كه با این اوصاف ظرفیت لازم برای این میزان پسماند وجود نداشت.
وی بیان كرد: هم اینك شش كیلومتر از طول رودخانه قوری چای به زباله سفال تبدیل شده كه رفع این مشكل نیازمند مصوبات استانی است.
مدیر عامل شركت شهركهای صنعتی همدان نیز بیان كرد: پس از مطرح شدن مكانهای مختلف برای دفن پسماند زمینی به عمق 3.5 متر و عرض یكهزار در یكهزار متر پیش بینی شد.
كیوان گردان افزود: با توجه به اینكه این زمین در داخل شهرك صنعتی قرار ندارد این مجموعه مجاز به تخصیص اعتبار برای تملك زمین نیست.
مدیركل حفاظت محیط زیست همدان نیز گفت: مشكل ریختن پسماند سفال در كنار رودخانه قوری چای از سالها پیش مطرح است و با توجه به بررسی های صورت گرفته در صورت بروز سیلاب به منازل حاشیه این رودخانه آسیب وارد می شود.
محمدرضا محمدی افزود: مبحث كارشناسی در زمینه مكان پیش بینی شده برای دفن پسماند صورت گرفته كه سازو كار لازم برای تملك زمین باید انجام شود.
معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز تاكید كرد: با توجه به احتمال بروز سیلاب و خطرات ناشی از آن باید موضوع مكان دفع پسماند سفال لالجین در مدیریت بحران مطرح شود.
محمودرضا عراقی افزود: مدیریت شركت آب منطقه ای باید پیگیر این طرزح باشد چون با وجود انباشته شدن زباله در رودخانه و مسدود بودن بستر آن ، در صورت بروز سیلاب راهی برای عبور آب نیست.
وی تاكید كرد: شهر لالجین در كنار شهرهای تبریز و اصفهان به شهری جهانی تبدیل شده است بنابراین وضعیت كنونی زیبنده یك شهرجهانی نیست.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر