شهرستان بهار

مسدود شدن 183 چاه غير مجاز در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۵۶۵۹
مسدود شدن 183 چاه غير مجاز در شهرستان بهار

فرماندار بهار گفت:تا کنون 183 چاه غير مجاز در شهرستان مسدود شده که در مجموع بيش از 6 ميليون متر مکعب آب صرفه جويي شده است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار، جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان بهار در محل فرمانداري برگزار شد. در اين جلسه فرماندار بهار گفت: منابع آبي به عنوان مهم ترين عامل توسعه پايدار تلقي مي شوند و با صيانت از اين منابع ارزشمند بايد با نگاه منطقي مشکلات را حل کنيم.

محسن مرادي پناه تصريح کرد: اجماع مسئولان و آگاه سازي مردم ابزار مهمي در استفاده بهينه از منابع آبي و ذخيره سازي اين مايع حياتي براي نسل هاي آينده است و هم اکنون با تاکيد استاندار محترم و مسئولان ارشد استان در اين زمينه، اراده جمعي در خصوص لزوم جلوگيري از کاهش و آلودگي منابع آبي ايجاد شده است.

فرماندار بهار يادآورشد: با جديت و قاطعيت با حفر چاههاي غيرمجاز و برداشت اضافه از چاههاي داراي پروانه در شهرستان بهار برخورد مي شود.رئيس شوراي حفاظت از منابع آبي شهرستان بهار در ادامه ترويج فرهنگ صرفه جويي، رعايت الگوي کشت و پرهيز از کشت محصولات پرمصرف آب را از جمله راهکارهاي مديريت منابع آبي اعلام کرد و گفت: تشکيل شوراي حفاظت از مناطع آبي مي تواند نسبت به کاهش مشکلات تعيين کننده باشد اما در اين مسير بايد برخورد با متجاوزان به حريم رودخانه ها و عوامل برداشت غيرمجاز از معادن رودخانه اي نيز جدي گرفته شود.

مرادي پناه اظهارداشت: جلوگيري از ريختن نخاله در حريم رودخانه ها، تغيير کشت محصولات پرمصرف آب خارج از الگوي کشت، تغيير غيرمجاز نوع مصرف آبهاي مجاز از جمله وظايف شوراي حفاظت از منابع آب است. فرماندار بهارادامه داد: تا کنون بيش از 257 کنتور هوشمند در مزارع شهرستان نصب شده که تا پايان سال اين تعدادبه 332 کنتور خواهد رسيد.

وي گفت: تا کنون 183 چاه غير مجاز در شهرستان مسدود شده که در مجموع بيش از 6 ميليون متر مکعب آب صرفه جويي شده است. مرادي پناه تاکيد کرد: چاههايي که مسدود شده کنترل شود تا دوباره احيا نشود و لايروبي قنوات نيز صورت پذيرد تا بتوانيم از منابع آبي شهرستان حفاظت کنيم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر