شهرستان بهار

برپایی ۱۱۰۵ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در همدان

شناسه خبر: ۵۶۸۵
برپایی ۱۱۰۵ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در همدان

معاون جلب مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان از برپایی یک‎هزار و ۱۰۵ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه امسال مصادف با عید سعید فطر در استان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد همدان، جعفر چهرهقانی در خصوص اقدامات کمیته امداد استان برای جمعآوری زکات فطریه اظهار داشت: کمیته امداد همچون سالهای گذشته در کشور و به تبعیت از آن در استان در مصلاهای نماز عید فطر و میادین اصلی شهرها و مساجد شهر و روستا اقدام به جمعآوری فطریه مردم خواهد کرد.

معاون جلب مشارکتهای مردمی کمیته امداد همدان ادامه داد: زکات فطریه پس از جمعآوری در مسجد هر محل با حضور نماینده کمیته امداد و هیئت امنای مسجد و با نظارت ائمه جماعات صورتجلسه و بین نیازمندان شناسایی شده توزیع میشود.

وی با بیان اینکه امسال یکهزار و ۱۰۵ پایگاه در سراسر استان با یکهزار و ۳۰۰ نیرو برای جمعآوری زکات فطریه پیشبینی شده است، گفت: ۱۱۲ پایگاه جمعآوری زکات فطریه در مصلاهای نماز عید فطر، ۶۰ پایگاه در میادین اصلی شهرستانهای استان و ۹۳۳ پایگاه در حسینیه و سایر اماکن دایر خواهد شد.

وی تاکید کرد: فطریه جمعآوری شده در میادین اصلی شهرها و مصلاهای اصلی نماز عید فطر در این نهاد شمارش و به حساب مددجویان واریز می شود.

معاون جلب مشارکتهای مردمی کمیته امداد همدان در خصوص میزان جمعآوری زکات توسط کمیته امداد در سال گذشته بیان کرد: سال گذشته ۷ میلیارد و ۷۲۰ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۷۵۰ ریال فطریه به صندوق کمیته امداد واریز شده که بیشترین ضریب نفوذ با ۲۰ درصد متعلق به شهرستان بهار بوده است.

وی افزود: چنانچه کسی در بین اقوام فقیر نداشته باشد و یا شخص فقیری را نمیشناسد میتواند زکات فطریه خود را به صندوقهای کمیته امداد واریز کند تا به صورت هدفمند و برای نیازهای ضروری نیازمندان هزینه شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر