شهرستان بهار

ساماندهی محل دفن پسماندهای شهرک سفال لالجین

شناسه خبر: ۵۷۴۴
ساماندهی محل دفن پسماندهای شهرک سفال لالجین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان گفت: در کارگروه مدیریت پسماند استان محلی برای دفن پسماند شهرک سفال مشخص شد و این محل نزدیک به شهرک سفال است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس، کیوان گردان امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان در رابطه با شهرک سفال لالجین با بیان اینکه بیش از 15 سال برای دفع پسماند مشکلاتی وجود داشت، اظهار کرد: در کارگروه مدیریت پسماند استان محلی برای دفن پسماند شهرک سفال مشخص شد که محل نزدیکی به شهرک سفال است.

وی با بیان اینکه یکسری از پسماندها از گذشته در مجاور شهرک سفال لالجین باقیمانده است، ادامه داد: به سازمان امور آب استان دستور پاکسازی محل پسماندهای باقیمانده از گذشته داده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی استان همدان با بیان اینکه پسماندها در مسیر خشکی قرار گرفته است، ادامه داد: بارشها به اندازه‎ای کم است که روانآبی ایجاد نشده است.

وی با اشاره به اینکه آلایندگی غیر مجاز در سالهای گذشته دو یا سه مورد در شهرکها گزارش شده که با اخطارها و پیگیریها رفع شده است، افزود: چند مورد آلاینده نیز خود را با ضوابط تطبیق داده‎اند و جای نگرانی آلایندگی در بخش صنعت وجود ندارد.

گردان با بیان اینکه محیط صنعتی اگر خیلی هم پاک باشد دیگر محیط صنعتی نیست، بیان کرد: در نقاطی توسعه، تولید و اشتغال هم محسنات و هم معایب زیادی دارد.

این مسؤول با بیان اینکه ممکن است در محیط شهرک‎های صنعتی مقداری آلایندگی نیز وجود داشته باشد، ادامه داد: ایجاد شهرک صنعتی که از ورود کارخانه‎ها به داخل شهر جلوگیری می‎کند خود اقدامی محیط زیستی است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان در ادامه سخنانش در رابطه با فنبازار بیان کرد: فن بازار یک سایت است که یک کارگزار دارد و در آن مبادله اطلاعات فنی پیگیری میشود.

وی با بیان اینکه فن‎بازار بنگاه خرید و فروش دانش و فناوری است، افزود: وقتی فردی اختراعی دارد و یا تکنولوژی جدیدی ایجاد میکند، میتواند آن را در فن بازار ارائه کند.

گردان با بیان اینکه فن بازار موضوعی نو در کشور است، ادامه داد: در حال جمع‎آوری اطلاعات واحدهای تولیدی هستیم و با آنها مذاکره میکنیم که اگر کار جدیدی انجام دادهاند آنها را در فن بازار عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه همه به شبکه فن بازار ملی متصل هستند و اطلاعات رد و بدل می‎شود، بیان کرد: یکسری از واحدها قطعات خاصی را تولید کردند که در فن بازار ارائه دادیم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر