شهرستان بهار

۳۰۵ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران همدان پرداخت نشده است

شناسه خبر: ۵۷۴۹
۳۰۵ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران همدان پرداخت نشده است

معاون استاندار همدان از پرداخت مطالبات ۳۰۵ میلیارد تومانی گندم‌کاران استان همدان توسط دولت تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، رضا قیاسی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مراکز خرید غلات شهرستان بهار اظهار داشت: مطالبات گندمکاران استان همدان در مجموع 305 میلیارد تومان است که در مدت زمان یک ماه پرداخت میشود.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به بارندگیهای مطلوب شاهد تولید و برداشت محصولات بالایی در استان همدان هستیم، بیان کرد: تلاش کشاورزان و کارشناسان جهاد کشاورزی در مورد مبارزه با سن زدگی این نوید را میدهد تا تولید گندم در استان همدان را به دو برابر افزایش دهد.

قیاسی تصریح کرد: برخی از واحدهای ذخیرهسازی و نگهداری گندم استاندارد نبودند که در این مراکز ذخیرهسازی و نگهداری صورت نگرفت اما باید برای سال آینده این نوع مشکلات رفع شود.

وی با اشاره به اینکه باید نواقص نگهداری گندم در مراکز را احصا و برطرف کرد عنوان کرد: سالهای گذشته با وجود تولید پایین گندم در استان در زمینه مراقبتها مشکلاتی وجود داشت ولی امسال با وجود افزایش تولید مراقبتها نیز بهبود یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز در این بازدید گفت: شهرستان بهار با تولید 70 هزار تن گندم 10 درصد و با تولید 30 هزار تن جو 10 درصد از سهم استان همدان همدان را به خود اختصاص داده است .

منصور رضوانی جلال به کیفیت بالای گندم تولید شده شهرستان بهار اشاره و اعلام کرد: میزان سن زدگی و آفت گندم شهرستان بهار پایینتر از میانگین اعلام شده بوده و در این رابطه مبارزه با آفت به نحو مطلوب صورت گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با اشاره به آغاز خرید گندم و فعالیت مراکز خرید در شهرستان بهار اظهار داشت: تاکنون میزان 13 هزار تن گندم و 18 هزار تن جو توسط مراکز از کشاورزان خریداری شده است.

هوشنگ کرمی افزود: تعداد پنج مرکز خرید گندم و جو در شهرستان بهار امر خرید را انجام میدهند که در خصوص خرید گندم مازاد با توجه به ظرفیت مناسب کارخانه آرد سینا مشکلی در شهرستان وجود ندارد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر