شهرستان بهار

روستاهای هدف گردشگری نقطه قوتی در جذب توریست است، جهانی شدن لالجین دستاورد بزرگی برای استان همدان است

شناسه خبر: ۵۸۰۲
 روستاهای هدف گردشگری نقطه قوتی در جذب توریست است، جهانی شدن لالجین دستاورد بزرگی برای استان همدان است

معاون امور عمرانی استانداری همدان گفت: روستاهای هدف گردشگری نقطه قوتی در جذب توریست است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا، محمودرضا عراقی روز سه شنبه در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان همدان افزود: در روستاهای گردشگری باید بافت سنتی و فرهنگ غنی آن مناطق حفظ شود چرا که در این مناطق فرهنگ وسنت های متفاوت همراه با مناطقی بکر در مقابل چشمان گردشگران قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه نباید این مناطق در طول زمان بافت سنتی و فرهنگ خود را از دست بدهند افزود: مقاوم سازی روستاها امری مهم است اما این حرکت باید در کنار فعالیت های میراث فرهنگی انجام شود تا روح گردشگری همچنان در مناطق باقی بماند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد روستاهای هدف گردشگری حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: این مناطق در توسعه اقتصادی نقش بسزایی دارند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز گفت: جهانی شدن لالجین دستاورد بزرگی برای استان است که باید در حفظ این جایگاه تلاش های مستمری صورت گیرد.
علی مالمیر افزود: جشن جهانی شدن شهر لالجین 22 مردادماه دراین شهر برگزار می شود که برنامه های متنوعی برای آن پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه به منظور معرفی شهر همدان تمهیداتی اندیشیده شده است افزود: با همکاری شرکت سیاحتی علیصدر یک قسمت از برنامه خندوانه برای معرفی همدان اختصاص پیدا کرده است.
وی با اشاره به نزدیک شدن به اول شهریورماه به نام روز همدان تصریح کرد: روز همدان یک رویداد فرهنگی بزرگ است که باید تلاش کرد امسال برنامه های بهتری نسبت به سال های گذشته داشته باشیم.
سیمین ابرو، ورکانه، خاکو، حبشی، گشانی، ملحمدره، گیان، علیصدر، کاج، پیروز، اشتران و قلعه جوق از جمله روستاهای هدف گردشگری در استان همدان به شمار می آیند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر