شهرستان بهار

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار در نشست خبری عنوان کرد :

فضاي مجازي مانند تيغ دو لبه اي است که مي تواند بسيار خطرآفرين باشد

شناسه خبر: ۵۸۳۷
 فضاي مجازي مانند تيغ دو لبه اي است که مي تواند بسيار خطرآفرين باشد

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز خبرنگار در فرمانده ینیروی انتظامی شهرستان برگزار شد

به گزارش نشاط شهر، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار ، خبرنگاران را پلی بین مردم و ناجا خطاب کرد و گفت: هر چه ارتباط بین خبرنگار و ناجا بیشتر باشد ، احساس امنیت در جامعه افزایش یافته و موجب ایجاد آرامش در بین مردم می شود.

سرهنگ جمشید باقری در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه کرامت با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری عنوان نمود: خبرنگاری شغل بسیار ظریف و حساسی است که یک خبرنگار همواره باید با بینش و بصیرت خاصی در این عرصه گام بردارد و خبر را امانتی گرانبها نزد خود بداند، که به درستی به مردم اطلاع رسانی گردد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت خبرنگاران در شهرستان گفت: در شهرستان بهار خبرنگاران خوب و امانتداری در حال فعالیت و تلاش در عرصه اطلاع رسلانی شفاف و تنویر افکار عمومی هستند که این جای بسی تشکر و تقدیر دارد.

وي با اشاره به نقش خانواده ها در تامین امنیت جامعه افزود: خانواده محترم ناجا نیز تاثير بسزايي در عملکرد پليس دارند و در صورت عدم پشتيباني خانواده ها، پليس نمي تواند به وظايف خود عمل نمايد.

سرهنگ باقري با اشاره به فضاي مجازي افزود: فضاي مجازي مانند تيغ دو لبه اي است که مي تواند بسيار خطرآفرين باشد و افزايش کلاهبرداري و جرايم رايانه اي نشان دهنده حساسيت موضوع است که خانواده ها بايد فرزندان خود را کنترل نموده و از به اشتراک گذاشتن فيلم و تصاوير حساس بپرهيزند زيرا سرور برخي از شبکه هاي اجتماعي مانند تلگرام در خارج از کشور است و مي تواند خطرآفرين باشد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به عملکرد انتظامی شهرستان بهار از ابتدای سال تا نیمه اول مرداد ماه 95 و در مقایسه با مدت مشابهه در سال گذشته تصریح نمود: با لطف خدا و زحمات شبانه روزی کارکنان انتظامی این شهرستان توانسته با لبیک به فرمایش رهبری در بحث شعار سال و جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل جهادی در بحث مبارزه با کالای قاچاق با کشفیات 30میلیاردی در سال جاری 39 درصد در مدت مشابهه با سال گذشته افزایش برخورد با کالای قاچاق که مخرب اقتصاد است، مبارزه همه جانبه نمایند.

وی همچنین افزود: در بحث کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری در سال جاری 200 درصد کاهش تصادفات فوتی در مقایسه با سال گذشته روبرو بوده و کارشناسان خبره راهور تعداد 1507 دستگاه موتور سیکلت و تعداد 709 دستگاه خودرو متخلف را اعمال قانون وتوقیف نموده اند.

باقری گفت: میزان 80 درصدر از پرونده های ارجاعی به دایره مشاوره کلانتری به لطف زحمات مشاورین به نتیجه صلح و سازش منتج نموده و در ارائه آموزش همگانی در جوامع هدف با آموزش 4800 نفر به صورت چهره به چهره در 79 جامعه هدف اعم از مدارس و مساجد، به آموزش مردم عزیز در پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداخته ایم.

باقری همچنین افزود: در بحث کاهش سرقت های مختلف در شهرستان 86 درصد کاهش سرقت اماکن و منازل و 60 درصد کاهش سرقت احشام را توفیق داشته و در مجموع از کل عناوین سرقت 7 درصد سرقت در مشابهه با مدت سال 94 کاهش سرقت داشته ایم.

سرهنگ باقری در ادامه با اشاره به تبعات منفی مواد مخدر مبارزه در این راه را تلاش جهادی دانسته و عنوان نمود: در این تلاش جهادی و مبارزه با افیونگران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهار در سال جاری با کشف 21 هزار 942 گرم انواع مواد مخدر در مدت مشابهه با سال گذشته از 120 درصد افزایش کشف روبرو بوده و برخورد با معتادان و سرانگشتان شبکه های توزیع کننده مواد را نیز را در دستور کار خود قرار داده که در این راستا نیز تعداد 381 نفر از معتادان را دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده است.

شایان ذکر است در انتهای این مراسم مسابقه ای تیراندازی با اسلحه کمری لیزری (سیمیلاتور) در بین خبرنگاران برگزار شد و از زحمات یکساله خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی تجلیل بعمل آمده و مورد تقدیر فرمانده انتظامی شهرستان بهار قرار گرفتند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر