شهرستان بهار

جشن ثبت‌جهانی لالجین در همدان برگزار می‌شود

شناسه خبر: ۵۸۹۱
جشن ثبت‌جهانی لالجین در همدان برگزار می‌شود

معاون امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان از برگزاری جشن ثبت لالجین به عنوان شهر جهانی سفال در هفته دولت خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایسنا، منطقه همدان، رضا قیاسی سهشنبه 26 مردادماه در نشست منطقهای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار استان همدان، با بیان اینکه همدان با سبقه تاریخی 500 ساله و زیرساختهای مناسب زمینه لازم را برای توسعه دارد، تصریح کرد: موقعیت قرارگیری استان همدان به لحاظ ارتباط با سایر استانها از دیگر شرایط موجود برای توسعه است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور دولت تدبیر و امید نخستین رئیس جمهور تاریخ ایران بوده که محیط زیست را از ارکان توسعه برشمرده است، افزود: این دولت در راستای فرهنگسازی در زمینه محیط زیست و جلب مشارکت مردم راندمان بالایی داشته است.

قیاسی به ایجاد حساسیت لازم در میان گروههای مختلف مردم درباره محیط زیست اشاره کرد و افزود: از جمله اقدامات این دولت،جلوگیری از تولید سلاحهای شکاری در کشور بوده است.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه شهادت محیط بانان در این حوزه به حساسیت مردم در زمینه محیط زیست افزوده است، خاطرنشان کرد: لایحه حمایت از محیط بان از گامهای موثر در حمایت از این گروه و حساسسازی جامعه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در تصمیمگیریهای کلان استان، موضع محیط زیست به خوبی دیده میشود، ادامه داد: انسجام سمنها از دستاوردهای محیط زیست استان به شمار میآید.

قیاسی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی هرجا که به مردم تکیه شده موفق بودهایم، افزود: اگر در زمینه محیط زیست نیز اتکا به سمنها باشد به طور قطع موفقیتآمیز خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در استان همدان 1700 جاذبه باستانی، تفریحی و زیارتی وجود دارد که زمینه لازم را برای گردشگری و توسعه فراهم میکند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر