شهرستان بهار

معاون رئیس جمهوری :

دولت در اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی مصمم است

شناسه خبر: ۵۹۵۰
 دولت در اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی مصمم است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مجموعه نظام و دولت در اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی مصمم هستند و مقام معظم رهبری با دقت و تیزبینی اجرای دقیق پروژه های اقتصاد مقاومتی را در همه دستگاه ها و استان ها نظارت و دنبال می کنند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا مسعود سلطانی فر روز شنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان (گام دوم مثلث توسعه) با فعالان اقتصادی و گردشگری در اتاق بازرگانی کرمان افزود: آینده گردشگری کشور بسیار روشن است و تنها بخشی که یکهزار و 752 پروژه را با مشارکت بخش خصوصی اجرا می کند، بخش گردشگری است.
وی با اشاره به تصویب برجام تصریح کرد: مشکلاتی که طی 8 سال ایجاد شده است در 6 ماه رفع نمی شود و با وجود بدعهدی طرف مقابل باید حقمان را با جدیت بگیریم.
معاون رئیس جمهوری گفت: پس از برجام قرارداد احداث 25 هتل را با بخش خصوصی آلمان و ترکیه منعقد کردیم که در آینده نزدیک به مراحل اجرایی می رسد.
وی بیان کرد: در حال حاضر ویزای فرودگاهی سه ماهه با همکاری نهادهای مرتبط صادر می شود و معافیت های مالیاتی 10 ساله برای تاسیسات گردشگری مصوب شده است.
سلطانی فر گفت: ثبت پنج پرونده میراث جهانی در استان کرمان نشان می دهد که با توجه به سابقه و هویت تاریخی و تمدنی گسترده ای که این استان دارد، ارزشمندتر از بسیاری سرمایه هایی است که به عنوان منابع در طرح های توسعه نام می بریم.
وی اظهار کرد: در دیدار اخیر هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب رضایت نسبی ایشان از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حاصل شده است و خواستند کار با همین دقت و شدت پیگیری شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: ما در فرآیند اقتصاد مقاومتی به دنبال تمرکززدایی و دادن اختیارات به مدیران استان و شهرستانی بودیم و در دو مرحله تاکنون واگذاری بخش هایی از اختیارات دستگاه های اجرایی به تصویب رسیده است که قدم های بسیار خوبی بود.
وی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این راستا قدم های خوبی برداشته است و تصمیم داریم بخشی از وظایف و مسئولیت های قانونی بویژه در بخش گردشگری را با اختیارات بیشتر به مدیران مناطق در آینده واگذار کنیم.
وی تصریح کرد: شخص رئیس جمهوری تاکید ویژه دارند که از ظرفیت و مشارکت بخش خصوصی به صورت واقعی استفاده کنیم و برای ما روزی مطلوب است که مجموعه دستگاه های اجرایی به هیچ وجه در امور اجرایی و تصدی گری دخالت نداشته باشند و همه امور را توسط بخش خصوصی انجام دهیم.
سلطانی فر گفت: باستان شناسان در کشور تخمین می زنند که بین 800 هزار تا یک میلیون بنا، محوطه و سایت تاریخی داشته باشیم و ایران به واسطه تاریخی بیش از 10 هزار ساله یک کشور موزه است.
وی بیان کرد: آستان علی بن موسی الرضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س)، حرم شاهچراغ شیراز و مشهد اردهال به عنوان چهار مکانی هستند که سندیت فرهنگی دارند و مورد توجه گردشگران مذهبی هستند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به اینکه در 10 سال سند چشم انداز از اهداف عقب هستیم با بیش از پنج میلیون گردشگر برای اولین بار رتبه ما به زیر 50 کشور در دنیا رسیده است.
وی تصریح کرد: در بخش درآمد، با 7.5 میلیارد دلار درآمد گردشگری، به رتبه 37 در جهان رسیدیم که وضعیت ما نسبت به گردشگران دنیا نیم درصد است و سهم واقعی ما با توجه به ظرفیت ها 2 درصد در سال 1404 است.
سلطانی فر گفت: خوشبختانه دولت در ارتباط با رویدادهای بین المللی در بخش صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری دستاوردهای خوبی داشته و ثبت پنج پرونده جهانی و تصویب چهار شهر تبریز، اصفهان، مشهد و لالجین همدان در شورای صنایع دستی جهانی از جمله این موفقیت هاست.
وی افزود: اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت و گوهای آسیایی در تبریز، اجلاس صنایع دستی در اصفهان، همایش سرمایه گذاری بین المللی در تهران و میزبانی بزرگترین جمع راهنمایان گردشگری از 100 کشور دنیا از برنامه های بین المللی این سازمان است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: اعتقاد داریم در فرآیند دیپلماسی عمومی یکی از مهمترین ابزارها توسعه گردشگری است تا گردشگران خارجی واقعیت ها، سطح فرهنگی و میزبانی ایران را از نزدیک ببینند و ذهنیت غلط رسانه های غربی برایشان اصلاح شود.
وی بیان کرد: استان کرمان در فرآیند پایلوت بودن اقتصاد مقاومتی عملکرد خوبی داشته و زیرساخت این توسعه و موفقیت آن همدلی و هم افزایی است که بین مسئولان استان وجود دارد.
سلطانی فر با اشاره به پرداخت مبالغ سنگین یارانه گفت: باید مجلس با مدیران کشور همراهی کند تا منابع به تولید و اشتغال اختصاص پیدا کند.
وی افزود: در بخش تکمیل پروژه های گردشگری تاکنون خوب انجام شده و هشت هزار میلیارد ریال در 2 سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی دریافت شده است.
در این آیین تفاهم نامه واگذاری مرمت، بازسازی و بهره برداری هشت خانه تاریخی کرمان به مدت 25 سال، بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری و سازمان همیاری های شهرداری کرمان منعقد شد.
مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر روز جمعه برای بازدید و افتتاح طرح های هفته دولت و شرکت در چند نشست وارد کرمان شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر