شهرستان بهار

سیب زمینی کاران ضرر کردند و باز سخن از ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی به میان آمد

شناسه خبر: ۵۹۶۳
سیب زمینی کاران ضرر کردند و باز سخن از ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی به میان آمد

امسال سال دومی است که سیب زمینی با قیمت پایین عرضه می شود و هم اکنون که به اواخر تابستان نزدیک می شویم و باز هم قیمت پایین سیب زمینی کشاورزان را به فکر فرو برده که چه آینده ای در انتظار آنها خواهد بود.

هر ساله میزان آب های زیر زمینی کاهش می یابد و این در صورتی است که با وجود تنش آبی موجود در منطقه ، منفعت چندانی از کشت سیب زمینی به کشاورزان نمی رسد و حتی آنها را متحمل ضرر مادی نیز می کند

هر ساله به این فصل از سال که می رسیم بار دیگر صحبت از کمبود کارخانه صنایع تبدیلی و خصوصا کارخانه تولید چیپس بالا می گیرد و همه صاحب نظر در این زمینه می شوند که چرا مسئولین به فکر ایجاد چنین کارخانه ای در بهار نمی شوند که هم جوانان در آن مشغول به کار شوند و هم سیب زمینی های تولیدی منطقه را بتوان با قیمت مناسب خریداری کرد.

در چند سال اخیر شاهد تلاش های اعضای شورای شهر در ترغیب کشاورزان برای ساخت کارخانه صنایع تبدیلی در بهار بودیم که متاسفانه این تلاش ها بی نتیجه مانده است . در این مورد گفتگویی با یکی از اعضای شورای شهر بهار داشتیم و نظر وی را جویا شدیم.

سید قاسم حسینی از جلسات مکرر شورای شهر با کشاورزان گفت و اظهار داشت: ما چندین جلسه با کشاورزان متمکن بهاری داشتیم و پیشنهاد ایجاد کارخانه ای در زمینه صنایع تبدیلی در بهار را داشتیم و به آنها قول مساعد همکاری در اخذ مجوزها دادیم؛ چرا که کشور و منطقه نیازمند ایجاد چنین کارخانجاتی است و زمینه لازم را در حد توانمان برای این افراد محیا می کردیم، اما هیچ یک از کشاورزان از این طرح استقبال نکردند.

حسینی ادامه داد: نه تنها در شورا که در اداره جهاد کشاورزی نیز بارها جلساتی با کشاورزان داشتیم و از آنها دعوت کردیم که قدم در این راه بگذارند.

حسینی دلیل عدم استقبال کشاورزان از ایجاد این کارخانجات را نداشتن علم کافی و عدم همکاری برخی ادارات نام برد و گفت: کشاورزان اعلام می کردند وقتی که می خواستیم سردخانه بسازیم آنقدر ما را در ادارات اذیت کردند که دیگر تمایلی به در افتادن با ادارات نداریم و ترجیح می دهیم سرمایه خود را ببریم و در جای دیگر زمین بکاریم تا اینکه خود را درگیر ادارات و بانک ها کنیم.

شایان ذکر است که در بهار تنها یک کارخانه صنایع تبدیلی سیب زمینی در مجاورت روستای لتگاه وجود دارد و عمده تولید این کارخانه تولید نوعی پوشش مورد استفاده در چاه های نفت از ضایعات سیب زمینی است که با هزینه بالایی ایجاد شده و با مشکلات مالی عدیده ای مواجه است.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر