شهرستان بهار

امام جمعه صالح آبادگفت :

زنده نگه داشتن فرهنگ و شعائر عاشورا از ضروريات است

شناسه خبر: ۶۱۸۳
 زنده نگه داشتن فرهنگ و شعائر عاشورا از ضروريات است

بمناسبت گراميداشت ماه محرم مراسمي در آموزشگاه مدرس شهر صالح آباد برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار ، در اين مراسم امام جمعه صالح آبادگفت: زنده نگه داشتن فرهنگ و شعائر عاشورا از ضروريات است و به همان روش سنتي حفظ و حراست شود و دانش آموزان بايد جلوي آسيب هايي که وارد فرهنگ عاشورا مي شود را بگيرند که در هيات مي توانند نقش آفريني نمايند.

حجت الاسلام افتخاري با اشاره به تأثير فرهنگ عاشورا در حفظ دين مبين اسلام گفت: حقيقتاً مکتب شيعه پربارترين بالندهترين مکتب و مذهب در بين همه فرق و مذاهب عالم است. وي افزود: اگر بتوانيم محتواي غني شيعه و مکتب اهلبيت(ع)را به شکل ظريف بيان کنيم کل دنيا شيفته دين اسلام خواهند شد.

حجت الاسلام افتخاري با اشاره به اينکه ماه محرم و صفربايد درس ايثار و از خودگذشتگي به عزاداران بدهد گفت: ماه محرم و صفرفرصتي مناسب است تا فرهنگ عاشورايي را بهتر از سال هاي قبل احيا کنيم. وي از نماز بعنوان ستون دين ياد کرد و افزود: قبولي همه اعمال ما منوط به قبولي نماز مي باشد و اگر نماز ما مورد قبول درگاه خداوند نباشد ديگر اعمال ما نيز پذيرفته نخواهد شد.

امام جمعه صالح آباد تاکيد کرد: خودمان بايد الگوي عملي در برگزاري نماز باشيم و با عمل خودمان مخاطبانمان را جذب نماييم.وي گفت:با توجه به جنگ فرهنگي دشمن همه بايد بسيج شويم و توجه به مباحث ديني –مذهبي و فرهنگي از ضروريات است تا جوانان از گزند دشمن در امان بمانند. وي ادامه داد: توجه و تعميق و گسترش فرهنگ نماز در دستور کار قرار دارد تا در کنار علم دانش آموزاني با ايمان تربيت نماييم.در پايان قرائت زيارت عاشورا و عزاداري و اقامه نماز جماعات واجراي چندين برنامه ديگراز مهمترين برنامه ها بود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر