شهرستان بهار

سردار طلایی نیک، مردی از جنس مردم

شناسه خبر: ۶۳۳۷
سردار طلایی نیک، مردی از جنس مردم

در میان شیرینی و حلاوت حضور پر شور مردم ایران اسلامی در پیاده روی اربعین ، به ناگاه خبری تاسف بار کام مردم بهار را تلخ کرد. خبر جان باختن تعدادی از جوانان بهاری در سانحه تصادفی در شهر کوت عراق و ایست قلبی یکی دیگر از جوانان در کاظمین ،مردم ما را در بهت فرو برد.

به گزارش نشاط شهر، امسال نیز همچون سالهای گذشته پیاده روی اربعین حسینی با شور و حرارت وصف نشدنی مردم ایران اسلامی برگزار شد. این پیاده روی میلیونی آنقدر از زیبایی برخوردار بود که نمی توان آن را وصف کرد.

مردم همیشه در صحنه دیار آیت الله بهاری نیز امسال با حضور پر تعداد در این حرکت، بار دیگر ارادت خود را به خاندان حسین (ع) و یارانش نشان دادند . در این بین حضور پر شور جوانان در این حرکت عظیم وصف ناشدنی بود به طوریکه به وضوح می توانستیم حضور پرتعداد جوانان همشهری در پیاده روی را از محلات مختلف لمس کنیم.

اما در میان شیرینی و حلاوت این حضور پر شور به ناگاه خبری تاسف بار کام مردم بهار را تلخ کرد. خبر جان باختن تعدادی از جوانان بهاری در سانحه تصادفی در شهر کوت عراق و ایست قلبی یکی دیگر از جوانان در کاظمین ،مردم ما را در بهت فرو برد.

متاسفانه ورود بدون ویزای این جوانان به خاک عراق و همراه نداشتن مدارک شناسایی معتبر باعث شد که دولت عراق از تحویل پیکرهای این عزیزان ممانعت کند و مبلغی حدود 15 میلیون تومان برای تحویل پیکر هر یک از افراد تقاضا کند که همین موضوع خود داغی مضاعف بر دل داغدار خانواده های این مرحومان بود.

اما خوشبختانه خبردار شدیم که با پیگیری های سردار رضا طلایی نیک معاون وزیر دفاع و رایزنی با سفارت ایران در عراق مشکل بازگرداندن پیکرهای این افراد به خاک ایران اسلامی برطرف شده و پیکرهای این افراد هفته گذشته از عراق به تهران و سپس به بهار منتقل و مراسم تشییع و تدفین آنها برگزار شد.

این حرکت قابل تحسین از سردار طلایی نیک بار دیگر، مردمی بودن این چهره را برای مردم دیار آیت الله بهاری نمایان کرد و نشان داد که این سردار با وجود دوری از دیار خود همواره دل در گرو مردمان این شهر داشته و خود را جدا از مردم نمی داند و مقام و منسب نتوانسته وی را از مردم دیارش دور کند.

این حرکت اخلاق مدارانه از سردار طلایی در صورتی انجام شد که وی هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام آن بر عهده نداشته و تنها از روی عرق وطن دوستی این کار را انجام داده که جای بسی تشکر و تقدیر از وی می باشد.

این مسئله یک نمونه کوچک است و نشان می دهد که ما نیازمند چنین حرکت هایی از سوی دیگر مسئولین خود، چه در شهرستان، چه در استان و چه در سطح کشوری هستیم.

چه خوب است که همه همشهری های ما در هر سطح و مقام و مسئولیتی که هستند چه در سطح شهرستان، چه استان و چه در سطح کشوری ، هر کاری که از دستشان بر می آید برای مردمانشان انجام داده و شهر ، دیار و اصل خود را فراموش نکنند.

تجربه نشان داده که همواره این دیار از ایجاد تفرقه و دویت ضربه خورده و هیچ کس دلسوزتر از مردمان این شهر برای این شهر نیست و باز هم تجربه نشانگر این است که وقتی مردم این دیار بخواهند ، می توانند با ایجاد اتحاد و همدلی به بالاترین مرتبه ها دست یابند.

امیدواریم که دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخ نبوده و هم سویی مسئولین و همشهریان دور از این دیار را بیش از پیش شاهد باشیم.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • asadi :
  در تاریخ ۱۴ آذر ۹۵ ساعت ۱۴:۰۵
  باتشکر از سردار طلایی
 • محمد :
  در تاریخ ۱۴ آذر ۹۵ ساعت ۲۱:۴۱
  سلام.اگه دوران انتخابات بود میگفتم جنبه تبلیغاتی داره ولی وافعا تبریک میگم به آقای طلایی نیک به خاطر این روحیه مردم داری و اخلاق مداری و امیدوارم در شهرمون چنین شخصیتهایی روز به روز رشد کنه انشالله
 • يوسف :
  در تاریخ ۱۴ آذر ۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
  بعدش هم همشهریان لطف میکنند به جناب پورمختار رای میدن هوراااااااااااااااااااااااا
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر