شهرستان بهار

۱۲۵ کیلوگرم گوشت تازه با نیت اطعام فقرا و نیازمندان در شهرستان بهار توزیع شد

شناسه خبر: ۶۳۴۰
۱۲۵ کیلوگرم گوشت تازه با نیت اطعام فقرا و نیازمندان در شهرستان بهار توزیع شد

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار از توزیع ۱۲۵ کیلوگرم گوشت خالص گوسفندی در بین نیازمندان و مسمندان شهرستان بهار از محل موقوفاتی با نیت اطعام فقرا و نیازمندان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر ، احمد زارعی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان اینکه در دهه وقف برنامههای متنوعی در راستای فرهنگسازی سنت حسنه وقف در شهرستان بهار برگزار میشود اظهار داشت: دین اسلام برای وقف اهمیت زیادی قائل شده و در قرآن کریم نیز به مسئله باقیات صالحات اشاره شده که یکی از مصادیق آن مسئله وقف است.

وی با بیان اینکه وقف مختص به فقرا نیست و اثرات آن در زندگی معنوی و مادی مردم ملموس و قابل مشاهده است افزود: وقف راهکاری برای محرومیت‎زدایی و توزیع عادلانه ثروت در جامعه است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار با بیان اینکه در هفته وقف در شهرستان بهار اقدامات خوبی از محل موقوفات این شهرستان انجام شده است بیان کرد: دو ایستگاه «همه واقف باشیم» در شهرستان بهار برای مشاوره در رابطه با بحث وقف ایجاد شده است.

وی توسعه فرهنگ وقف را زمینهساز برطرف کردن مشکلات به ویژه محرومیتزدایی دانست و عنوان کرد: تلاش و جدیت در موقوفات به ثبت رسیده بر تحقق کامل نیات واقفان است.

زارعی با اشاره به اینکه در هفته وقف امسال در بین 80 نفر از مستمندان شهرستان بهار گوشت تازه گوسفندی توزیع شد گفت: برای تهیه این گوشت سه رأس گوسفند به ارزش 35 میلیون ریال از محل موقوفاتی با نیت اطعام فقرا و نیازمندان ذبح شده است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار با بیان اینکه از این سه گوسفند 125 کیلوگرم گوشت خالص به دست آمد، تصریح کرد: گوشت تازه گوسفندی بین 150 نفر از نیازمندان توزیع شد، افزود: گوشت توزیع شده به ارزش 35 میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان بهار مردم خیر و متدینی هستند که از دیرباز همواره اهتمام ویژهایی به سنت حسنه وقف داشتهاند بیان کرد: وقف سنت حسنهای که آثار آن تا مدتها برای آیندگان ماندگار است و عامل محرومیتزدایی و پویایی یک جامعه میشود.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر